Време за размисъл...

  • 2 426
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Разликите в амбициите на двама души е достатъчно голяма пречка за успешна връзка...
Имала съм аналогична връзка с човек, който беше лишен от всякакви амбиции, докато аз се стремях към нещо повече... Такъв човек ще те дърпа назад, ще се задоволява с малкото, в някакъв момент ще усещаш, че дори и не се опитва да те догони...Понастоящем това бивше гадже стои на същото положение, както е бил и преди много години, когато се запознахме... Задоволява се със същата малка заплата, със същия характер на работа, с тая разлика, че има жена и бебе... Още преди бебето ми се жалеше, че парите не му стигали за нищо, но и нищо не правеше да ги има в повече...Такива хора са инертни и трудно съжителстват с по-деен човек до тях.
Моят съпруг, когато се събрахме да живеем, също беше на 300 лв. заплата, в държавна работа, но аз знаех, че има потенциала и амбициите за нещо повече... Един преподавател в университета беше казал много мъдра приказка, която и до ден днешен ми е в главата "Момичета и момчета, когато си избирате гаджета, партньори, служители, не ги гледайте по сегашното им положение, а преценявайте дали имат потенциал и желание да го реализират". Ти си прецени дали твоят човек ги има, но мисля, че и сама си знаеш отговора.

# 16
  • Мнения: 4 300
Противоположностите може и да се привличат ( всички знаем за тръпката към лошите момчета), но все пак животът е доста повече от страстен секс, а и все пак говорим за дългосрочна връзка. Когато не уважаваш човека до себе си ще е много трудно, да не кажа невъзможно. А как да го уважаваш, когато се задоволява да седи свит, три стъпала под теб.

# 17
  • далечно
  • Мнения: 1 029
когато си избирате гаджета, партньори, служители, не ги гледайте по сегашното им положение, а преценявайте дали имат потенциал и желание да го реализират

МНОГО вярно, според мен.

# 18
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Срадурче,
 не се оставяй някой да те дърпа назад!!! Добре, че е добре възпитано момче но какво му е доброто да не те подкрепя.
Казваш, че той повече духовното го влечяло. Няма лошо обаче със това духовното как ще храни детенце? На фотосинтеза ли ще я карате щом той е доволен и на тези мезерни парички.  Тази работа на безхаберие и безотговорност ми отива Thinking
Ако виждаш потенциал във него остани със него но ти казваш, че той е даволон от това което има. И на егоизъм нещо ми замирисва Thinking Тука едно от момичетата е цитирало какво е казал неин преподавател. Много прав този човек. И моят съпруг беше започнал със една мижава заплатка но то си личи човека със потенциал. Никога не ме е спирал във развитието ми, винаги ме е подкрепял. Казвам ти го като човек със голям стаж. Не съм забравила от къде тръгнахме и къде сме сега.
Много сила и кураж ти пожелавам! Виж колко добри съвети са ти дали хората тука Peace
Good luck Hug

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз не разбрах какво ти пречи да се реализираш в България?
Ако заминаването в чужбина ти е просто повод да се разделиш с него, за да не страда и заради добрите му роднини, тогава му кажи, че имате несъвместимост в характерите и амбициите и си гледай твоя живот.
Ако пък го обичаш, си остани с него,учи, реализирай се, направете си семейство, роди му деца и т.н. Пък той нека си работи сегашната работа щом му е добре.

# 20
  • Мнения: 3 804
Според мен щом още сега усещаш,4е те спира и си задаваш такива въпроси-зна4и връзката ви няма бъдеще.Навремето бях студентка 3ти курс и ми беше трудно имах  2 малки деца,преместихме се извън БГ ,та реших да прекъсна-именно мъжа ми ,настоя да продължа и успях завърших задо4но,през цялото следване бях като Пантелей пътник -напред- назад с децата,дори по границите ми се 4удеха,но завърших,след това записах и тук -никога не ме е спирал.Имам оба4е познато семейство -мъжа се задоволява с малко ,жената оба4е е амбициозна-след няколко години брак все още са заедно с постоянни скандали и 2 деца-така,4е послушай разума си и напред Peace

# 21
  • Мнения: 940
И аз съм съгласна. Не бива на 25 да се изоставиш. Ако те подтиска, остави го. Ако те спира да се развиваш, макар и косвено пак го остави.
В България също можеш да се реализираж добре.

Общи условия

Активация на акаунт