И З Р А Е Л 23

  • 20 871
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 526
Жаки, да  Peace! Няма как да са олим- те са родени тук. Вие ако решите да се върнете ще сте тушавим хозрим.

Всъщност аз съм живяла вече тук през мандатите и на Биби и на Барак (казах преди година, но той се задържа две). Последният не се справи с атентатите (по негово време започна втората интифада, продължаваща дефакто и до днес). Биби пък се противопостави срещу решението на Шарон да изсели заселниците от Гуш Катиф (Газа). За мен това беше добро решение, напразно толкова много войници денонощно рискуваха живота си да охраняват тези заселници. Както и се прочу с корупцията и "подаръците" получавани от него и Сара. Въпреки това е американски възпитаник и добър дипломат  Thinking. Разсъждавам си "на глас"...

# 16
  • Мнения: 1 410
Само да се запиша!После ще чета,че има нещо да свърша

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тали, само Роби е роден в Израел, а Стефи получи израелсо гражданство на трета година. Дойдохме в Израел като олим хадашим, но тя нямаше право на даркон докато не получи гражданството. Малко объркано го написах,но ме интересуват тези неща,защото никой не знае след години какво може  да решат.

# 18
  • Мнения: 1 526
Готвя си аз, Вик гледа Мики Маус. И го чувам как си говори с героите. Вместо Плуто (кучето в детското) той му казва Блутуут  Joy hahaha Joy... Докъде стигнахме с тези технологии...  Crazy

# 19
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, твоите деца вадят големи бисери, много се забавлявам с тях  Laughing За късмета - абсолютно права си, подкрепям с две ръце... Има служители, които, дори и да си в нарушение със закона, като те видят, че имаш желание да поправиш грешката си, те пускат без глоби и подобни санкции... А има и такива, които за всяка буква ще се заядат  Tired От Министерствата в Холон и аз съм с добри впечатления (и Пним и Клита ми бяха там  Peace)

Тали, за изборите - няма да гласувам за една от трите големи партии  Peace За мен е важно да има, пък дори и в опозиция, представители на партия, чиито приоритети са светските закони. Първия път гласувах за Шинуй, после - за Мерец, на общинските - независим за кмет, Мерец - за общ. съвет. Сега отново имам намерение да гласувам Мерец, макар че не ми хареса напускането на някои хора там... Както и да е! Аз се чувствам много ангажирана с обществения живот на страната, от части е и заради професията ми... За Биби или Либерман не бих гласувала в никакъв случай Naughty ooooh!(мъчно ми е, че те ще сформират новото правителство, както се очаква за сега).

Има един сайт - отговаряш на въпроси, той ти дава ориентация към коя партия клониш, ако на някой му е интересно: http://israel.kieskompas.nl/

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
С интерес прочетох описаното от Снежи, Борянка и Цани по въпроса на Мимкис и много се зарадвах, че с такава готовност споделиха техния опит  Hug  bouquet  Благодаря ви, момичета, сигурна съм, че и на други ще е полезно да прочетат през какво минавате  Peace А аз ви стискам палци - и трите сте толкова позитивни хора и приятни събеседнички  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Цани,  в Израел 14.02 се отбелязва по-скромно  Peace Има и един еврейски празник на любовта през лятото... Ние празнуваме и двата  Grinning В някои заведения украсяват с балони, предлагат празнично меню за влюбени - но това трябва да го видите в самия ден като излизате  Party Миналата година и двата празника на любовта празнувахме в Cafe Cafe. Подаръци можеш да намериш в магазините за сувенири, за цветя и за детски играчки (днес минах покрай Кфар ашаушоим и имаше разни плюшени сърчица  Grinning). В магазините за сувенири и в тези за аксесоари за дома (Naaman, ששת, Golf) можеш да намериш разни оригинални неща - напр. малко тиганче или формичка-сърце за пържене на яйце и пр. да му поднесеш закуска в леглото - пържено яйце във формата на сърце. Друга идея - магазините за бонбони на килограм (от тези желираните и ядки с шоколадово покритие и т.н.) продават кутии във формата на сърце, които можеш да напълниш с разни сладки лакомства...

Ако купуваш картичка, чиито надпис е на иврит, а не английски, търси такава, на която да пише:
אני אוהבת אותך или    אני Heart אותך
Това е надписът за "Обичам те", когато е казано от жена (на мъж)  Peace

Наина, няма семена за това дръвче, защото се отглежда по специален начин (нали е бонсай) - попитах в един цветарски магазин, днес бях да си купувам пръст и още малко мента за засаждане на Ту БИшват   bowuu

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 16:05 от Mentha

# 21
  • Мнения: 1 526


Има един сайт - отговаряш на въпроси, той ти дава ориентация към коя партия клониш, ако на някой му е интересно: http://israel.kieskompas.nl/


Интересен сайт  Peace. Според него възгледите ми се препокриват на 79% с Авода и 73% с Мерец. Да казвам ли, че съм много далеч от Шас и подобните й  Mr. Green... Със зелените съм на 63%, а Ликуд 61%...
Защо има холандски, че не обърнах внимание на първите страници?

# 22
  • Мнения: 232
Mentha,благодаря ти,че провери  bouquet
Като казахте бисери,онзи ден дъщеря ми разглежда църковен календар,и се ядосва,че нейното име го няма.Търси името на леля си,и казва:А,и нейното го няма(тя е с много особенно име),обаче разбрах защо.Ами спрели са я,от производство,затова. Laughing

# 23
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Защо има холандски, че не обърнах внимание на първите страници?

Май имаше нещо такова, че идеята е на холандци и те правят подобни изследвания в различни страни със съдействието на местни експерти, разбира се  Peace Пиша по спомен, без да съм сигурна... По ТВ казаха, че според подобни допитвания се вижда, че израелците имат сравнително лява ориентация, а гласуват за партии с дясна идеология... Thinking

Наина, до много правилно заключение е стигнала дъщерята ти  Mr. Green Тя на колко години е?

Да ви издам една тайна
  Mr. Green За работата при японския клиент си има дрескод и задължително мъжа ми трябваше да е облечен в съответсвие с него... Той мрази костюми и вратовръзки и реши, че ще е по риза и панталон. Обаче мен ме гложди отвътре, че ще му е студено (в Токио е 10о)[/size] и днес му купих един пуловер - от тези, които се носят върху ризи... Имам намерение да му го пъхна тайно в куфара, защото той не искаше, цитирам, "такива глупости"... Интересно как ще реагира там на място  Crazy

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Здравейте, днес имам повод да почерпя - моя мъж е рожденик.



п.п. По последна информация нашите предавания ще започнат от понеделник.

# 25
  • Мнения: 2 952
 Честито на момчето, адаш !

  Да ти кажа информативно , не на сериозно сега - млечно с месно както са нареденки повечето народ (не обобщавам) тука нямаше да хапнат ....Та  един майтап - нашите кумове в БГ веднъж така се стараха , очакват ни на гости ....Влизаме и той кумът горд ! Купил  шунка ама не свинска - става. Толкова я търсил човека да е качествена ...Добре , ама наредил шунка , кашкавалче , шунка , кашкавалче  hahaha Joy Оф , хем жал ми стана , хем смешно ...Мъж ми върти очи , а кума кани та кани ....изтъква , че шунката  не е свинска  Mr. Green Да не ги обидим  не казахме .....после след вреееме казах на кумата (моя скъпа много  години вече приятелка от детските години ) и се смяхме , хем яд  я  хвана ....Помним си го до днес - от сърце беше де , това е най-важното.

 Още нещо можеш да му мушнеш в някой джоб някъде си - една бележчица  hug Two Hearts  Kiss
 Те  тия  "глупости"  израелски ....дето не знаят какво е студ .....  Rolling Eyes и докато не им замръзне  д-то ....  ooooh!

 Саги пък днеска гледа "Дора"... Казват "шорт" (къс на английски) , а Саги вика ...."шор" (бик на иврит).Нали с Дора учат английски думички ....  Rolling Eyes Simple Smile После се чуди такъв  newsm78 ....Защо демек една дума вече като е заета  от един език друг език я използва .Няма ли някакво си правило да не се повтарят думите в  езиците  ooooh! ... Пита си детето сериозно, пък и си отговаря  даже .....  newsm78 Сигурно са приятели думичките или нещо такова ....Говори си сам и си яде бамба с пълнеж от новата  Crazy - страст си е в момента ...И това ще мине , немога съвсем да ги спра децата  да ядат и малко глупости - гледат едно от  друго и няма как. По едно време вика - май трябва да спра да ям , че ще стана много дебел , малко дебел ми е добре . После трябва да ходя на ходещата пътека пък съм уморен  newsm78
 Joy Heart Eyes





# 26
  • Мнения: 28
 hahahaПетя цункай го твоя малкия"малко дебел"мъж hahaha
Пешек,много здраве и успехи на съпруга ти!

# 27
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аууууууу мезенца как обичаааааааам аз се хващам с луканката а мъжо и с луканката и със сиренето и с кашкавала...опаааааа сбихме се за луканката  Joy Мойто мъж яде всичко и много обича прасешко  Joy
Аз цял ден бях в Хайфа от Улпана директно автобуса и при мъжо,голяма забава беше Simple Smile Видях,че имат голям магазин на Дивани ама не влязох-няма да се ядосвам я  Naughty
Аз с удоволстие бих помагала относно легализирането на брака тук и повярвайте ще го правя постоянно,че аз ако не рева на вас на кого ще рева  Rolling Eyes  Hug
Ох покрай мезетата се отнесох  Joy Пешек да е жив и здрав мъжо и мноооого да го слушкаш (все пак пожеланията са за него не върви да кажа той да те слушка  Joy
Днес в Улпана учихме песни и цял ден пяхме за Тубишват,а в понеделник ще имаме месиба(парти) с кмета на града и шефа на Улпаните в Хайфа и околията та ще им пеем Хава нагила и на другите незнам имената-Добре дошъл комунизъм... Joy Но се повеселихме много с тея песни,обясняваха ни и за разликата в светския календар и юдейския,броенето на дните,месеците,лунен календар и разни неща..Имам вече и учебник от утре го почвам наред Simple Smile С учебника жива далавера по принцип струва 70шекела ама аз покрай оле-тата платих само 30 шекела.Много си ме обича Хайя и си ме гледка а аз и върнах жеста с огромна торба портокали,мандарини,помело,лимони все органик и и го казах на иврит почти без грешка малиииииии  bowuu
Целувки за всички ви ако съм написала глупости,моля за прошка изморена съм  Praynig  Hug

# 28
  • Мнения: 13
Здравейте момичета и Тиги  Hug

Pesheck   Честито
и от мен   bouquet Желая здраве и щастие и скоро време Бебче   Hug
Между другото  заради теб лапетата ги гледам всеки ден , да не те изпусна ... ма уви нито името ти знам  Blush , а ако си пуснала някакви снимки съм пропуснала   ooooh!... ако може някакви отличителни белези за теб и съпруга ти , ако все още не се знае със сигурност датата  Wink   Peace

Леле като чета , тез административни неща си е голямо ходене по мъките.
Имам въпрос , ако жена бременна отиде на екскурзия в  Израел и преждевременно роди , детето и би ли получило гражданство веднага.  И ако да , ако някога живота и се завърти в Израел , това гражданство на детето до колко би и помогнало тя да има гражданство.


Питам хем от любопитство... то малко доста хипотетично де  Joy ама моя приятелка , на шега на майтап покрай тея протести роди в Гърция ...  #Crazy
Но тя е частен случай , луда е за цяло село , в 9тия месец се дигна на джамборе в  Гърция , да се размота , че мЪжо и има  професионална работа и тя да не остане по назад , сама тука да седим, не си седна на д-то  девет месеца , при нея трябва екшън , действие ... имам чувството , че вс следващото бебоче ще скочи с бънджи  Joy...ooooh! Crazy Уж за седмица то термина далече  , след 3 седмици  Whistling
Абе тя с предишната бременност по планини се катереше , по пещери ходеше (и тя любител)  Grinning
Много дива жена ...  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 526
Пешек, да ти е живо и здраво мъжлето! И скоро да сте трима. Желая ви го от сърце  Hug!


Имам въпрос , ако жена бременна отиде на екскурзия в  Израел и преждевременно роди , детето и би ли получило гражданство веднага.  И ако да , ако някога живота и се завърти в Израел , това гражданство на детето до колко би и помогнало тя да има гражданство.


Хард, не  Naughty, само ако поне единият от родителите има гражданство.
Има друга опция обаче. Ако родителите са живяли тук с работни визи дълго време, детето е родено тук (макар и без гражданство), учи тук в продължение на години и дефакто израства тук и няма друга родина- имат право да живеят в Израел до навършване на 18 год. на детето (или докато то учи). После всичко зависи от това дали ще ходи в казарма... Има такива случаи с нигериици, китаици и филипинци дошли на гурбет.

За Пешек се знае, че е адашка с Петя, така че вече знаеш нещо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт