Отчет на набор 2003 - 43!

  • 11 819
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Лого5ка,а нееееееее Naughty Искам си картинките и поздравите на определените за тази цел места Joy

# 241
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Гледам ,че пишете за очни проблеми и лекари. Та въпроса ми е как разбрахте, че детето ви има очен проблем?
Пепи съм го водила като няколко месечно бебе, защото имаше запушени слъзни канали. Но от тогава не се е налагало да посещаваме такъв доктор.

# 242
  • Мнения: 4 303
Здравейте! Минавам само да ви кажа, че днес водих Кристиян на профилактичен преглед при зъболекар. Той се представи чудесно, изобщо не се притесни. Зъбките му са в идеално състояние, поне за сега. След половин година пак трябва да го водя.
Деси, много ми хареса колелото, ще споделиш ли за колко парички го взе? Кристиян май е единствения, който все още не може да кара без помощни, но така е, като таткото все го няма, пък лятото бях бременна.. Веднага щом се стопли, почваме да го учим, но трябва да купим ново колело, че старото ръждяса на терасата.  Embarassed
Добре дошла @teya!

# 243
  • Мнения: 1 693
Kлото ако знаеш колко нерви потроших с Вики докато я науча да кара.  ooooh! Като я пусна и падаше. Стоеше като локум с извинение. Баща й като я видеше че се сърди и реве и се махаше. Аз я учих. Накрая се наложи да седна зад нея (познайте как съм се събрала) И така я начих. НЕ махайте помощните гуми. Просто ги оставете да са леко вдигнати от земята.  Другото е да го карате да се бута с крачета и да ги вдига във въздуха. Тук децата се учат най напред на колела без педали. Виждам две годишни хлапета се справят без проблем.

# 244
  • Мнения: 23 455
Дани го пробвахме два пъти да му махнем помощните колела.Не стана първия път,но се сетихме да му ги вдигнем леко нагоре и да ги разхлабим,за да се клати колелото като го кара,не да е толкова стабилно.Покара така малко и на втората проба тръгна без проблем.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 11:41 от ДесиХ2

# 245
  • Мнения: 1 143
Здравейте,момичета.Сега ще ви кажа как се научи за три дни Мартин да кара самостоятелно,без помощни колела.Дефакто ни помогна батко му.Когато брат му беше на 4,взе на приятелче колелото и сам се научи.Говоря за тези ниските първите колелета,дето от страни им се слагат помощните.Стигнах до извода,че за да се научи датато да кара колело без помощни,то трябва да е на неговата височина,та като почне да се клати да се подпре с крачетата от страни.Ние и двама с баща им не сме им помагали.Взех на Мартин от една приятелка тяхното колело и за три дни Марти се научи сам.Тарикатчето караше близа да тревата,та като падне да пада на меко.При лек наклон се подпираше на краката си.Сега кара колело,което е доста по-високо от него.От нашата градинка той беше първия който на 4годинки от неговия набор караше голямо колело без помощни.дано съм ви била от помощ.

# 246
  • Мнения: 343
Накрая се наложи да седна зад нея (познайте как съм се събрала) 

 Joy Joy Предсавям си картинката. Въпреки всичко поздравления за старанието и успешния урок.  bouquet

# 247
  • Мнения: 3 211
Габи не може да кара с помощни, пък камо ли без тях. Много е страхлива. Когато беше на 3 й бяхме взели колело, но го продадохме, защото въобще не искаше да го кара. Изморяваше се, трудно й беше, но сега е казала, че ще го кара. Гледам да взема възможно най-лекото, за да може да го кара.

# 248
  • Мнения: 4 972
И ние ще подаряваме ново колело на Косето другия месец за рождени ден. Той кара колело от 2-годишен. Нямаше още 4, когато махнахме помощните. Едното се беше счупило и се бяха вдигнали леко нагоре и практически си караше на двете гуми известно време. И като ги свалихме просто си тръгна все едно винаги така е карал! Нямаме падания, слава Богу!  Praynig Вече сме строшили 2 колела, но той от март-април докато не падне сняг не слиза от колелото. Живеем в малко селце, извън София, и го пускам да си кара по улицата пред нас спокойно.
Добре дошла на новата мама!
Браво на Кристиян! И ние сме на зъбар другата седмица. Второ посещение за намазване на кариесчето. Косьо вече знае, че не е страшно!

# 249
  • Мнения: 85
Бети, то има ли "малки" селца около София още. Да ми кажеш къде и аз идвам, на мен и прабабите и дядовците ми са софиянци, ама 14 пъти съм се местила из София, и още няколко из държавите. Вече хич не ми харесва тази столица.

Нашите госпожи в детската само измислят разни мероприятия с финансови изисквания естествено. Родителите с право почнаха да им се ядосват. Всяка седмица ново предложение. Колело и моя много не кара, честно казано, все сме в движение, време не е оставало. Но това лято ще влезем в час.

За очните проблеми, случи ми се един път само да го водя, защото все едно му оставаха гурлички по миглите. Установи се, че е още от родилното, обичайната инфекция. Предписаха ми едно кремче Fucithalmic. Не знам колко му е помогнало, по едно време се изчисти окото, но в последствие пак оставаше. Трябва май пак да почна да го мажа или да го заведа на лекар.

Още нямаме паднали зъби, аз вече нямам търпение феята да идва като ви чета вас, ама нейсе...

# 250
  • Мнения: 23 455


Още нямаме паднали зъби, аз вече нямам търпение феята да идва като ви чета вас, ама нейсе...
И Дани все още няма паднало зъбче,но има едно,което се клати малко и той казва,че го боли.

# 251
  • Мнения: 530
Здравейте.

Още нямаме паднали зъби, аз вече нямам търпение феята да идва като ви чета вас, ама нейсе...
Това със зъбите и при нас е проблем Габи няма търпение да дойде зъбната фейчка.
За колелата .Ние помощните колелца ги махнахме в края на мин. лято и не беше много стабилна .Дано напролет като изкараме колелото да не се наложи пак да ги слагаме.
Някой сложили вече ваксината на детето да каже има ли някакви странични ефекти?

# 252
  • Мнения: 224
Здравейте,
благодаря за посрещането. Виждам че на някои вече зъбчета им падат.
Аз да ви се оплача - моята дъщеричка направи инфекция на пикочните пътища следствие заразяване с Клибсиела.
Първо се изплаших да не са гъбички защото преди 10 дни пихме антибиотик и оттогава се възпали, и в понеделнк и пуснахме влагалищен секрет.
Иначе миналата година есента си купихме ето това колелоhttp://www.prodavalnik.com/ppc/showfull.php?product=460702&b … rag-dragon-20.jpg - без скорости е и с ръчна спирачка, както и 2 помощни колелца, но доста трудно се справя....струваше 145 лв без колелцата, но не можахме да се научим да го караме на есен и сега продължаваме на пролет с нови сили и нерви.
Някой сложили вече ваксината на детето да каже има ли някакви странични ефекти?
А каква е тази ваксина?

# 253
  • Мнения: 343
@teya бързо оправяне на малката, въпреки, че знам колко са упорити тези гъбички. Колелото е много хубаво.
Още не съм се осмелила да сложа тази ваксина /за @teya - слага се при навършване на 6 г. на детето/. Има време.
Днес ни махаха конците от раната. Изобщо не е боляло, но естествено от страх и , че е нежна душица Криси се прибра в къщи облян в сълзи. Малеее, тез мъже.

# 254
  • Мнения: 367
Здравейте майчета!
Привет на новото попълнение! GrinningДа пишеш повечко! Wink
Сега и аз да ви кажа за колелото,моята голяма кака Ани кара Скот-Контеса,много е леко и доста лесно за каране и управление,което беше основното при избора ни /11кг е! Simple Smile/Все още кара с вдигнати помощни,но мисля ,че сега напролет ще ги махнем,просто миналото лято отдели доста време на ролерите и малко кара колело,иначе много обича!Но година преди това не смееше и да проговори за колело,в това отношение момите по-трудно се престрашават.Купихме го за 320 лв.-16 цола гуми,но може да се наложи това лято най-късно да го сменим с по-голямата Контеса.По въпроса за това дали има мъжки и дамски-има!Разликата е точно в това ,че има още една тръба при мъжките /на самата рамка/
На малката кака купихме 12цола,но това лято ще и е малко и ще направим рокада Mr. Green
Не си и мисля за ваксината,като му дойде времето ще я сложим! Laughing
Зъбчета още не са ни падали,но задължително ще си ги сложим при феята /имаме малка феичка с кутийка/и ще чакаме паричка! Laughing
Сега се учим да четем и пишем,пробваме със срички и думи от по три и четри букви.Справя се доста добре ,за малкото време което мога да отделя лично на нея!Просто ,искам да е на ти ,с някой неща ,за да не се притеснява като почне на септември!Но това са по скоро мои страхове,а не нейни,тя с нетърпение чака да и кажа кое училище съм избрала,да и купя чанта и тетрадки и др. такива неща.... ooooh!Лъвче,какво да ви казвам,винаги гледа да е в центъра и да получи максимално внимание от всички /и материални неща разбира се/Скоро обсъждахте темата за олбличането,доверява ми се безпрекусловно,не че няма свое мнение,просто знае ,че мама няма да я облече лошо,но за прическата ...там вече е борба,иска да е с вързана коса,аз обичам да е със спусната коса и така...накрая е с вързана коса Tired
Бяхме на куклен театър,не си спомням дали ви казах и сега все ме пита кога пак ще ходим"Пак ли на Св.Валентин?"/ходихме на 14.02,просто съвпадение/ Joy Joy Joy
Нашата най малка гордост проходи,ще правим прощапулник,сега кака ходи по нея и иска да си играят,но това е изгубена кауза/поне за сега/,но тя не се отказва,досажда докрай! #Crazy
За подарък-може би кукла тип Барби,бебе Бейби Борн или нещо подобно/защото точно от Бейби Борн съм недоволна Close,сега ще пробваме ЧО-ЧО,да видим.../
Е,стига от мен,само се сещам,че аз не я водя на профилактика,но може би не е зле? newsm78
Лек ден на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт