За педиатрите, които са лични лекари???

  • 3 090
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
Нашата педиатърка е ни е и лична лекарка.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 127
Това, че времето е разгарфено е условно....
Ако детето ми е болно ще го заведа и във времето за женската консултация, ако аз съм болна и детска консултация да има пак ще отида...и  никой няма да ме върне.
Освен това предпочитам да хода при някой, който цялото му време е  отделено на децата , ане да мога да го посетя 1 път седмично щото в другите дни се занимава с 1000 всевъзможни неща.... нали знаеш, в колкото повече области ти се пилее ума толкова по не си специалист по нищо..... може да си добър във всички, но специалист не може да си по всичко....
Не се заяждам, просто явно имаме различни изисквания и желания....за това и аз водя детето при педиатър, а ти вероятно при JP..

А проблема с бабичките конкретно - ходих  като бременна  на консултации с час и всеки път бабичките ми вдигаха скандал и ме пререждаха, защото били там  и чакали, пък как аз така ще идвам в 11 и ще твърдя , че имам час....съжалявам, но не желая подобни ситуации с детето ми, нито нерви имам, нито желание.....

А за домашните посещения - нашата не прави...но пък си има д-р със спешен център и те правят....на мен ми е достатъчно....


И още нещо...помня, че когато аз бях детете, педиатричните отделения по  поликлиниките, бяха отделени - в друга сграда, пристройка, крило и т.н... вероятно не е било случайно.....Wink

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 12:48 от Angel_Dust

# 47
  • Мнения: 1 322
И ние сме при един и същи лекар с детето.

# 48
  • Мнения: 2 447
И нашата педиатърка е и личен лекар!Два дни от седмицата са отделени за детска консултация,като в кабинета където се извършва консултацията ходят само деца и е забранено влизането на болни хора!Този кабинет е САМО за консултация!Отделно си има друг кабинет където можеш да отидеш по всяко време когато тя е на смяна!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 430
Angel_Dust ,явно си чела избирателно коментарите ми,а може и въобще да не си ги прочела.
Не ми се губи време в безсмислени спорове с теб,просто ти казвам,че това е след здравните реформи...........
Цитат
помня, че когато аз бях детете


# 50
  • София
  • Мнения: 44 127
Чела съм много добре....просто казвам защо аз съм избрала това и защо ми пречат бабичките и искам детето ми да е отделно при някой, който е само педиатър..... не виждам защо трябва да спориш с мен изобщо...въпрос на избор е....явно и авторката има моите предпочитания - други ги устройва и втория вариант.... не мога да разбера къде е проблема....

като не ти се водят "глупави спорове" не ги започвай....

спирам, че достатъчно оспамихме темата.... а тя не беше  кой е по-добрият вариант....

# 51
  • София
  • Мнения: 1 845
Нашата педиатърка е личен лекар на цялото семейство. Консултациите са само със записан час, но няма определени дни. Пред кабинета й чакат основно деца, на възрастен без дете рядко попадам. В сградата работят само педиатри.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 097
Да, педиатърката ни е и личен лекар. Когато се ходи на ваксина и консултация, винаги е с предварително записан час. Бебетата са с предимство. Консултациите и ваксините са в определени дни в седмицата. От друга страна лекарката работи на половин ден, през останалото време ходи на адреси при нужда!

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цялото семейство е при педиатърката на децата - когато станаха реформите и трябваше да избираме, тя беше единственият лекар, когото познавахме и бяхме доволни от нея (и продължаваме да сме).
За мен вариантът е много удобен - познава ни всичките, чудесно знае кой от какво се повлиява и как му протичат болежките и в добавка не се колебае да даде талони за специалисти, жената не се изживява като специалист по всичко и това много ми харесва.
Кабинетът е в детското отделение на поликлиниката - така че там са почти изключително педиатри и май има само 2 кабинета, където лекарите са джипита с друга специалност, така че основно деца чакат пред кабинетите. Което обаче значи повече контакти със заразно болни за разлика от бабите, които най-често чакат за изписване на лекарства за хронични и незаразни състояния, а не са с хрема, кашлица, температура, шарки като децата Rolling Eyes
Рядко се е случвало да чакаме около час, независимо че е от педиатрите-джипита с много пациенти (вече не записва пациенти освен новородени бебета) - ние сме уцелили вече по кое време има най-малко хора и ходим тогава, а и винаги може човек да си запише час, ако не е спешна ситуацията (записаните часове са с предимство, знам го и не се дразня, че ги пускат преди нас, когато сме отишли без час).
Домашни посещения не прави (освен тези 24ч след изписването на бебето и в първите 1-2 седмици ако има нещо), мен това ме устройва - при спешност ходим в спешния център. На телефоните обикновено успявам да я намеря, пък и аз не съм от шашкащите се, така че за 10 години ми се е случвало броени пъти да се наложи Grinning

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моята педиатърка е  и джипи, не чакам ,защото се познаваме .Иначе ...............едва ли щях да съм при нея

# 55
  • София
  • Мнения: 361
И ние сме при един и същи лекар с детето.
Peace

# 56
  • Мнения: 179
Темата е полезна, защото не си бях дала сметка колко често личните лекари са и педиатри.
Аз не бих избрала този вариант, освен ако не познавам лекаря.
Отношенията ми с джипи-то са свързани обикновено само с получаване на направление за нещо или с отбиване на номера за профилактичен преглед. Последния път даже ми каза, че нямало мамолог в поликлиниката, а той е точно през един кабинет от нейния. Същата работа би ми свършила и регистратурата, и то може би по-успешно. А чакането пред кабинета на джипито е между час и два.
Педиатърката е друга тема, но поне само с това се занимава.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И ние сме при един и същи лекар с детето.
Peace

И ние. Сега и бебето ще запишем там. Peace

# 58
  • Мнения: 9 442
Нашата лична лекарка е и педиатър.Всеки вторник и четвъртък вечер има детска консултация,на която се водят само бебенца.Има си отделен прием за останалите пациенти.

# 59
  • Мнения: 1 174
Педиатърката на детето е само педиатър, нейните пациенти са само бебета и по - големи деца, но не мисля че е важно дали е и общопрактикуваща, по скоро е важно с колко пациенти е, защото ако не им стига времето това е заради бройката на пациентите, а не заради вида им. В града, в който живея няма много педиатри - долу горе 10 -на са и всички ги знаят, дет се вика. Мислех да запиша бебето при "най - добрата" педиатърка, според познати, но тя има толкова много пациенти, понеже е известна, че не може да им обръща внимание, отделя по 10-тина минутки на дете, а за мен това не е достатъчно. Предпочетох да запиша Мартин при не толкова известна и по - млада педиатърка, но не така натоварена. Много съм доволна от решението си.

Общи условия

Активация на акаунт