Готвене без мазнина-практикува ли някой?

  • 9 028
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
Естествено , питай Дюканки (като гледам вече няколко са се отчели)

Баща ми е с проблемен стомах и вкъщи никога нищо не се е пържило.

Фритюрник и пържени картофи са мръсни думи  Laughing . Майка ми никога не е правила запръжки.

Така готвя и аз , с много малко мазнина, а последните няколко месеца без.

Ползвам йена , гювеч, гювечета , тефлонов тиган и обикновени тави алпака , но по-рядко , също така ползваме често скарата и пликовете за печене.

# 16
  • София
  • Мнения: 553
Дуци, както споменах в нашата отчетна, ние с мъжа ми от известно време сме на по-олекотен хранителен режим с цел отслабване, но в крайна сметка нищо конкретно като диета.
Първоначално започнах да готвя с по малко зехтин, но в последствие, вече седмици наред готвя без абсолютно никаква мазнина. Не ти говоря само за зеленчуци или пиле на тефлоновия грил тиган, а и самите манджи си ги готвя без мазнина.
Както казва мъжът ми, явно наистина си  е въпрос на навик и като вкус въобще не ни прави впечатление и си е даже вкусничко. Лукът за манджите задушавам с топла вода или примерно с водата, в която съм сварила предварително пилето /ядем само пилешки филета или бон филета/, което ще ползвам за дадената манджа.
Ще ти потърся моята тема за готвене на пиле на грил тигана. Там момичетата казаха някои техники за готвене без мазнина, използвайки марина и т.н.
От както готвя така мъжът ми няма абсолютно никакви киселини, а преди постоянно пиеше сода.
Погледни и от добрата страна - освен полезно за корема, готвенето без мазнини е полезно и за фигурата, тоест 2 в 1  Wink

Дуци, ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365928.0

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 17:46 от Ninche

# 17
  • Мнения: 4 371
Ох, обичам го тоя форум. Винаги човек научава полезни неща Heart Eyes
Кашкавала също не трябвало печен, така ми каза Thinking
За готвенето в плик смятате ли, че е безвредно? Все пак е найлон Confused
А пържени картофи как обичам не е истина ooooh!
Зехтин също ползваме и ние, но той каза само на салата.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
Ех, позната картинка. И на мен ми се наложи да мина на диета след като ми откриха язвата. Но 2 години диета + специален билков и вече нямаше помен от нея. Заслужава си Peace

Махнах пържено, люто, подправено и всички вредни храни. Пържените картофки и аз трудно ги прежалих, но след 3-тия месец ги бях забравила. Добри съвети са ти дали - и аз така готвех на скара, плоча, в гювече, на тиган без мазнина. Вкусно е и се свиква. Постепенно намалих и солта, сега ми харесва повече така.
Отделно цяло лято готвя без мазнина за мъжа ми, който пази диета. Та сме почти само на леко запечени месца (пилешко най вече) и салатки.
Само не ми стана ясно какво ти е точно на стомаха? Че мога едно много полезно чайче да ти препоръчам Wink
Ааа и друго- аз салатките със зехтин ги ям. Той нали е полезен, доктора и него ли забрани? newsm78

# 19
  • Мнения: 4 371
НБМ, какво чайче? За кърмачки става ли?
Зехтин може, но да не се готви Simple Smile

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
НБМ, какво чайче? За кърмачки става ли?
Зехтин може, но да не се готви Simple Smile

Абе няма да стане, билково е, но все пак се съмнявам. Като спреш да кърмиш тогава.

Общи условия

Активация на акаунт