Лятната бременност носи по-здрави бебета

  • 3 217
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Абсолютно НЕвярно, ако трябва да направя сравнение между дъщеря ми и големия ми син...  Naughty

# 16
  • Мнения: 2 448
Синът ми е роден края на декември и не само, че от раждането си тръгна с едър кокал, ами и до сега е така.  Laughing

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Нещо не ми се вярва. А защо тогава скандинавците като цяло са по-едри от хората в южните страни?  newsm78

# 18
  • Мнения: 6 274
Нещо не ми се вярва. А защо тогава скандинавците като цяло са по-едри от хората в южните страни?  newsm78
Еле пък пигмейските племена в Африка...  Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
Хммм....по  тази логика зимните бебета трябва да са по-здрави, защото дефакто почти цялата бременност на майката е била през топлите месеци....пролет, лято, есен....докато тези родени лятото, са хванали и зимата.....Wink

нещо към ала-бала ми вървят нещата....

# 20
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Виж ти. newsm78
Големият син е роден през пролетта.  Бременността ми беше зимата. Определено вървеше по-едър от малкия, който е роден септември и по голямата част от бременността ми мина през лятото. А да, големият започна да боледува още на 4 месеца, малкият чак на 3 години.

# 21
  • Мнения: 1 558
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy

# 22
  • Мнения: 6 274
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy
Аааа, не е така...  Naughty
Ако забременееш на 1 Септември, примерно ???
Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 227
Половин сантиметър казваш... мисля, че ще го преживеем някак си Laughing.

# 24
  • Мнения: 3 695
не знам дали е вярно ще видим  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy
Аааа, не е така...  Naughty
Ако забременееш на 1 Септември, примерно ???
Wink
е хайде да не издребняваме Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 274
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy
Аааа, не е така...  Naughty
Ако забременееш на 1 Септември, примерно ???
Wink
е хайде да не издребняваме Simple Smile
Няма такова нещо, Слънчи...  Heart Eyes
Само казвам, че не е задължително "всеки да захапва от лятото през бременността си"... 
Wink

# 27
  • Мнения: 177
Аз също вярвам на това твърдение.  Peace
Малките кученца се изкарват като новородени на слънце за да поглъщат витамин Д чрез кожата си - да им заякват костите. Майката кучка също се изкарва по време на бременността за да заякват костите на бебетата, както  и нейните. (сиг. и  при хората е така) Hug
За да се усвой калция в организма е нужен витамин Д, а той се приема в най - големи количества през кожата от слънчевите лъчи. Колкото и калции да има в организъма, след като нямаш витамин Д той не се усвоява (мисля че съотношението беше 2м вит. Д на една м. Са). А знаем, че бебето "изсмуква" каквото си му трябва и като нямаме вит. Д то няма как да си го набавя. Но има и друг вариант, че всяка кожа е различна и поглъща различни количества вит Д. (някой може да приемат за 1ч. толкова колкото други за 5 мин.).

# 28
  • Мнения: 4 555
Предвид, че бременността продължава 9 месеца, тя може да бъде 'лятна', само ако живееш около Екватора. По нашите шрини хващаш минимум 3 сезона, аз хванах и 4-те.

# 29
  • Мнения: 2 374
Това са измишльотини,може да иам нещо вярно в цялото това,но определено не винаги е така.

Общи условия

Активация на акаунт