Скарлатина в училище

  • 15 089
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано не е само отчитане на дейност.Но аз предполагам ,че ако самите родители на отсъстващите деца проявят самосъзнание епидемията ще бъде овладяна.Вие как сте?Как върви лечението Ви?
Ами Марти всъщност не е имала никога оплаквания, че я боли нещо. Аз сама пуснах гърления секрат, защото  дететнцето с което си играеше всеки ден се разболя и я кара тежко. Пие си хаповете. Днес е пети ден доки каза да ги пие 7 дни. После след 10 дни ще правим пак гърлен секрет. Дано са изтрепани гадовете. При вас какво е положението?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Аз не мога да разбера как никой не взема мерки- директорка или ХЕИ, за да се прекъсне това разпространение.Това, че децата се пращат за гърлен секрет явно не е достатъчно, но защо никой от умниците в градинат не се сещат.Просто си представям на какво ниво им е хигиената.И в момента в 3 от групите има Скарлатина.
Аз много се замислих това което се случва с децата ни не е ли подсъдимо. Защо родителите трябва да ходят да настояват да се изследват децата тези сестри за какво са там?  ooooh!

# 32
  • Мнения: 23
незнам какво да кажа.При нас декември единственото нещо,което измислиха беше да ни забранят децата да си носят от вкъщи играчки,които се прибират в шкафчетата им като влязат в групата.А защо никой не се сеща да дезинфекцира цялата градина.?!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защото е по лесно да се забрани да се носят играчки отколкото да се дезинфикцира.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 200
Днес разговарях с една майка,която твърдеше ,че от миналата зима си имат гадни стрептококи.Не знам дали е подсъдно и не знам как могат въобще да дезинфектират цялата градина.Но положенето говори само по себе си.
Аз съм оставила сина ми в къщи вече 3-та седмица.(Добре ,че съм по майчинство).И поради  извадка в нета(http://www.pramed.com/scarlatina.htmb),относно приложението на АБ при лечението на Скарлатина ,реших да се доверя на Д-р Михайлов и лекувам все още с Хомеопатия.Надявам се да имам успех.Утре мисля един пробен гърлен секрет да тествам и да видя как се повлиява от лечението.Ще пиша за резултати,Предполагам в понеделник!

# 35
  • Мнения: 26
Майки ,пишете за кои Дг и училища в София става въпрос ?!

# 36
  • Мнения: 200
77ОДЗ-Кв.Дружба

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Днес разговарях с една майка,която твърдеше ,че от миналата зима си имат гадни стрептококи.Не знам дали е подсъдно и не знам как могат въобще да дезинфектират цялата градина.Но положенето говори само по себе си.

Те и да дезинфикцират градината ако си има неустановени носители ефектът ще е нулев. най доброто решение е да се вземе гърлен секрет от всички деца и от персонала, което е почти пълен абсурд.

# 38
  • Мнения: 485
Майки ,пишете за кои Дг и училища в София става въпрос ?!
143 у-ще в Подуяне.
Взех изследването на детето-масово стрептокок А. Моето за сега е -нормална бактериална флора,пък ще видим.
Иначе още не съм успяла да отида да видя дали са взели някакви мерки,няма да успея и до края на седмицата,така че остава за другата Thinking

# 39
  • Мнения: 26
Благодаря ! Нека да знаем, ако някоя майка има съмнение за детенцето си !

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нашата е 170градина, но мерки за сега са взети. Всички носители са на лечение у дома.

# 41
  • Мнения: 200
И двамата със сина ми пуснахме гърлени секрети в четвърък.Резултати ще има в понеделник.Ще пиша.Надявам се поне на баткото да са отрицателни,тъй като това ще даде отговор дали лечението ми с Хомеопатия действа.
Своевременно и таткото ни се разболя,но той не подкрепя методите ми за лечение.Ходи при личната и тя му изписа АБ ,след като го е попитала дали да се съобразява от цената на лекарството.Ама че работа.Четири дена го държа температурата,въпреки АБ.Дори аз се повлиях по-бързо с Хомеопатия!
И както ви казах няма гаранция дали няма да се повтори Скарлатината!

# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Миналата година и ние минахме по този път, никой не обяви епидемия. Много е неприятно, а и болестта не е за пренебрегване.

# 43
  • Мнения: 200
Права си Мишел.Болестта хич не е за пренебрегване.
И тъй като платих за изследванията ,в зависимост от резултатите мисля да пусна секрет и на малкия син.
Може както при вас Ivben да си имаме стрептококи без външни показания!

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз още не съм пускала втори гърлен секрет. Надявам се да сме изтрепали гадовете.
jeorjina  дано всичко е наред при вас. Пиши в понеделник.

Общи условия

Активация на акаунт