ПЛЕВЕН - 82

  • 15 616
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 653
Дайте ми ориентир за детски градини на Сторгозия. Трябва и тук да подам молба, че май и тая година ще останем на Ст.
Ами аз знам следните:
Срещу поликлиниката, като пресечеш за аптека Марешки, подминаваш аптеката и след 2-3 метра е входа на градината.
Срещу пазарчето има една ДГ, пред нея в момента строят една сграда с червени тухли.
До помощното училище е ДГ "Първи юни" - минаваш м/у 59 и 60 блок и си там.
И нашата ДГ "Гергана" - тя се намира срещу спирката на тройката на 61-ви блок, над тото пункта. Доволна съм - условията са прилични, от госпожите имам нелоши впечатления /въпреки някои забележки си личи, че с детето се работи и се стараят да го научат/. Много ми е важно, че сестрата сутрин им преглежда гърлата и връща болните деца. Не знам дали защото го израстна или заради контрола в градината, но е факт, че това ни е първата зима, в която Митака не се е разболявал от бронхит и/или пневмония.
И да ви се оплача - и нашия кара варицела, явно навсякъде я има. коварното е, че има дълъг инкубационен период и няма как да се усетят родителите да си спрат детето и другите се разболяват. Но пък я кара сравнително леко -  не го сърби много, само дето вдига висока Т и тя го мори.

# 226
  • Мнения: 5 653
Пиша нов пост, че иначе много дълъг поста - Тина, ужас, дано детето бързо се оправи

# 227
  • Мнения: 4 390
Тина, сам ли се е ударил? Да му минава бързо! Hug
И Велина тази вечер за малко да пострада в клубчето на 20 бл., на Мара Денчева /забравих му името/. Имаше рожден ден на по-големи деца /2-3 клас/, основно момчета. Ей, палава работа, ужас - бият се, блъскат се, хвърлят се един срещу друг, един върху друг... Очите ми на ластици станаха. Crazy

# 228
  • Мнения: 1 196
Незнам дали сам се е ударил, ама какичките там кръжаха много около него. Не обвинявам никой.
Като капак сега се удари в леглото и пак като тръгна една кръв, охххххх, да свършва вече този ден.   Praynig

# 229
  • София
  • Мнения: 9 903
Уф,Тина,много неприятно,дано всичко мине бързо! Hug
Малко софийски снимки хочете?Държа да прочетете надписите отдолу,особенно последния Laughing
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=341018&pid=10519123

# 230
  • Мнения: 34
Здравейте ,момичета.Не съм писала ,но ви чета често ,имам едно въпросче ,къде да направя рожденния ден на голямата ми дъщеря?Клубовете които знам са за по-малки ,тя ще навърши 10 и ми се иска да е на място ,където ще се чувства добре ,ако знаете такова място ,ще съм ви благодарна .Преди 2 години се преместихме тук от София ,там го правехме в Макдоналдс ,но тук няма .Целувки на дечицата и приятна вечер.   bouquet

# 231
  • Мнения: 182
мама на хриси сайта има доставка до България, но за повече подробности чети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370090.0  аз щях да поръчвам от там едни играчки, но се отказах иначе сайта е много добър  Grinning

# 232
  • Мнения: 220
Тина ,да се оправя бързо малкия и без повече произшествия.

Валенце, много хубави моми софиянки Hug.

# 233
  • Мнения: 189
Viq,благодаря,ще се ровя някой ден Hug
Валенце,големи са скици,а последната снимка е бижу:)
Тина,да се оправя бързо малкия
И да попитам...превели ли са на някой януарското майчинство? Thinking

# 234
  • Мнения: 5 653
Валенце, страхотни снимки! Peace
ani_dani, мисля, че сладкарница Дисни до бл. 20 на Мара Денчева ще е най-подходяща за целта. Моя син е на 6 и там се чувства най-добре. Другия вариант е Замъка на Сторгозия, но той е удачен май само за топлото време. Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 4 390
Тина, голям бяс твоят Ники. Crazy  ooooh!
Валенце, сладурки са малките госпоици, хех! Hug
Тази късен следобед, присъствахме в Дисни на рожден ден на 10годишен юнак. Имаше клоун, почерпка, а децата бяха облечени в карнавални костюми /от клуба ги раздаваха/.
И пушек яко!, доста пушачи имаше. Confused
Ние за първи път ходим, не съм очарована, но за разнообразие ще я водя и там понякога.

# 236
  • Мнения: 1 955
Я,  ani_dani  се разписала най-сетне  Grinning Да махаш бързо този надпис под аватара  Twisted Evil

Валенце, благодарим за целувките!   Heart Eyes


vig, поръчката от 9-ти я получих преди 2 седмици.

# 237
  • Мнения: 2 070
Пламси позната история нашата педиатърка,твърдеше че ако не и давам пюрета от 3-тия месец ще стане със сигурност анемична  Rolling Eyes,даже като чакахме резултатите от изследванията на 6 месеца твърдеше,че няма как да и е добре хемоглобина като е само на кърма,било безотговорно от моя страна да я лишавам от желязо и витамини Rolling Eyes.Да обаче хемоглобина и беше супер 125  Peace
Явно си карат по старата школа. Аз Люси съм го захранила както ми е казала. На 3месеца. Но сега ще изчакам.
Пък най-ме дразни изречение от сорта "Ние като сме яли кисело мляко на 1 месец,или като сме пили вода все едно не сме станали хора." ooooh!
Това ми е любимото,веднага ги оборвам с тези например че не трябва да се гледа телевизия ,едно време като е нямало да не са умрели и хиляди хиляди подобни.
Все пак трябва да се възползваме от напредъка на науката,пък и става въпрос кое е най-добро,а не дали ще стане човек или не.
Да не говорим че хората около мен бяха меко казано 'УЖАСЕНИ" че държа детето гладно с тая кърма.Обаче и за миг не ми е пукало кой какво мисли,всеки сам взема решенията и поема отговорностите  Peace

Говори ми говори ми. Всяко протягане на ръчички към каквато е храна означавало че е гладно и аз го държа гладно с тая некачествена кърма.  Laughing И понеже всичко си слага в устата - ето, гладно е детето. А децата просто пъхат всичко в устата, защото така опознават света, това към момента им е най-развитото сетиво.
В Кърмаческия е пълно с бисери по темата, май имаше и специална тема.

Хемоглобина на Ели на 6 месеца и десет дена беше 130, в повечето държави дори не го мерят на бебетата на тази възраст. Аз също съм с нисък, кърменето се отразява по-скоро на майката, отколкото на бебетата.

Тина, аз видях Ники като се разрева още горе понеже оставях Яна и се зачудих това той ли е. После видях, че един мъж първо му обърна внимание, огледах се за теб и реших, че е с баща си. Не съм те видяла после, извинявай. Обаче той не плачеше, само се потриваше по главата, явно е държелив, Яна много стиска - почва да реве чак като се появя аз. Веднъж в градината я ужилила оса - гледам я седи на столчето и си стиска ръката, не казва на никой. Като излязохме от стаята и се разциври, трепереше направо от ужас.

Константина, аз така и не разбрах защо ще дохранваш с пюре след АМ, но ти си знаеш.

Валенце, тук ужасно прилича на теб Мими http://www.snimka.bg/album.php?album_id=341018&pid=10519144

Онаци детска площадка от кой квартал е?

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 09:56 от ДеЩоВиди

# 238
  • Мнения: 1 196
А, аз бях долу на кафето. А как е станало, видя ли? Защото Никола казва, че както си е вървял се е блъснал в една стена   Crazy
Явно си е виновен, щом не казва как е станало.   Mr. Green

# 239
  • Мнения: 2 070
Не, не видях, ние тъкмо бяхме влезли и той дотърча, държейки се за главата.
Нас ни забравиха май, защото за час и половина си платихме 4 лева

Общи условия

Активация на акаунт