Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 171
  • 609
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аааа, не ща с хартия - няма да еравно.
Ще пробвам като Макс мама, пък после може и да ги човъркам с ножа...
А с олио или с краве масло да намасля Rolling Eyes?

# 16
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аааа, не ща с хартия - няма да еравно.
Ще пробвам като Макс мама, пък после може и да ги човъркам с ножа...
А с олио или с краве масло да намасля Rolling Eyes?


Няма,бе,как с ножа.Понеже моята форма е с шест гнезда само,ползвам за останалото тесто малки купички от дуралекс.И формата и дуралекса само намазнявам леко с олио.Без проблем са излизали кексчетата,само след изваждането от фурната изчакай 10 минути и това е.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 19:55 от max-mama

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

Утре ще приложа снимка bowuu.

# 18
  • Мнения: 899
Аз съм див фен на мъфините Simple Smile . Ето и някои от моите рецепти:

С боровинки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg8283078#msg8283078

С моркови и орехи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg8894306#msg8894306

Портокалови - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg9068629#msg9068629

# 19
  • Мнения: 11 607
  bouquet

Утре ще приложа снимка bowuu.

Аз пък ще те изпреваря,че аз не държа чак толкова много дали ми е правилна формата на хартията......

Мъфините с шоколадов чипс на Милен@ - аз реших да се правя на габровка, настъргах само един шоколад и то от 90гр. и резултата,че моите мъфини са доста по-бели от тези на Милен@ .....Не гледайте оригиналът, гледайте само моите Mr. Green.....

Рецепта, за съжаление със снимка тук - http://mka900.blogspot.com/2008/11/blog-post_1920.html

Моето творение прекрасно - тук


Umbra, комбинацията моркови + орехи Rolling Eyesвкусна ли е Embarassed? Ще опитам аз.....ама да знам дали да се приготвям да бягам след това моите като ме подгонят.......

# 20
  • Мнения: 1 116
Любимите мъфини на моите деца

Snickerdoodle мъфини



Мъфини баклава

# 21
  • Мнения: 899
Мама Цоцоланке, никой не разбира, че има моркови  Laughing . В най-лошия случай решават, че са с ябълки. Много са вкусни мъфините, сочни и ароматни.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 116
Може ли някой да пусне снимка на форма за мъфини?
Извинявам се, ако молбата ми е тъпа Embarassed

P.S. Намерих, намерих! Grinning

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 08:38 от diana78

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ох, отлагам за следобед, че е пекнало прекрасно слънчице и след малко извеждам Малчо.
Тъкмо да си набавя още продукти.
Маме, аз правя разкошен морковен кейк /само че със сладко от моркови, което не пропускам да си направя всяко лято/. А пък палачинките с такова сладко са направо убиец Peace!

Отивам да преписвам рецепти.
А хартиени формички къде да търся - в Метро ли Rolling Eyes?

# 24
  • София
  • Мнения: 641
Добър ден! В момента чета всички рецепти за мърфини, но едно не ми е ясно, защо в повечето от тях пише, че трябва внимателно да се бърка на ръка! Миксера ,не разбърква ли по добре? Не мога да схвана тънката нишка!? newsm78

# 25
  • Мнения: 11 607
Добър ден! В момента чета всички рецепти за мърфини, но едно не ми е ясно, защо в повечето от тях пише, че трябва внимателно да се бърка на ръка! Миксера ,не разбърква ли по добре? Не мога да схвана тънката нишка!? newsm78

На въпросът ти защо има разделяне на течни и сухи продукти, давам веднага отговор. Идеята е да се разбъркат течните добре, а те да се разбъркат със сухите само колкото да се смесят всички продукти. Разбъркват се за предпочитане с дървена лъжица. По този начин кексчетата стават по- меки и въздушни Wink
Разликата между мъфинс и къпкейкс е, че при вторите дори и яйцата могат да се разбият с вилица дори и самата смес е на буци. Въпреки това се получава нещо фантастично.
Така че, моят съвет е да не се бърка много енергично и продължително.
Важно е и да се познава фурната. Ако ви трябват плоски къйпейкс, които в последствие да могат да се декорират. Най- добре е да се напълнят хартиените чашки до половината и да се пекат на 160 градуса. Ако се поставят в студена фурна, мъфини и кексчета се надигат и се получава купол. Така, че е и въпрос на лични предпочитания.


Снощи спазих този съвет на Милен@ и не сбърках!

# 26
  • Мнения: 1 550
Маме Цоцоланке, мъфините са ти станали разкошни thumbsup
За цвета на моите има трик Wink Тогава ги правихме заедно с малкият, а той искаше много шоколадови и добавихме и 2 с.л. какао, но какаото и шоколада бяха много тъмни и оттам тъмния цвят. Но в оригиналната рецепта няма какао.

iankampanova, аз бях писала малко по- нагоре, че ако се бъркат с миксер мъфините стават по- сбити. Сместа за мъфини трябва да е на буци. Това им е хубавото на тях- бързо се приготвят и са толкова вкусни

# 27
  • София
  • Мнения: 641
Много благодаря!!!  Ще пробвам, за да видя разликата.

# 28
  • Мнения: 899
Хартиени чашки има в МЕТРО, HIT, Кауфланд. Виждала съм и ва разни магазини за домашни потреби, но инцидентно.
Аз имам тефлонова тавичка и стъклени чашки. Та, когато нямам хартийки стъклените ги мажа с олио, но тефлоновите с масло или малко марагрин (твърда мазнина), защото иначе ми залепват и няма отлепяне. Някой ден ще си взема силиконови и с нищичко няма да мажа Simple Smile .

# 29
  • Мнения: 150
Sad
Какви красоти показвате,а аз все не мога да намеря формички..
Като отида в някой магазин,където ми казват,че е имало-вече са свършили :/

Общи условия

Активация на акаунт