Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 165
  • 609
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 930
Пудингите на Йоткер(без варене)  ги разбивам вместо с прясно мляко, със сладкарска сметана, ако е много гъсто добавям все пак 2,3 лъжици мляко. Става чудесно за шприцоване, и дъщеря ми обожава да похапва мъфините така.


много хитро Thinking, трябва и аз да опитам

# 286
  • Мнения: 681
Днес направих бананови муфини с малини по рецепта на марабу. Обаче нещо отвътре не се опекоха съвсем добре иначе са много вкусни. Направих малко изменения и вместо чаревично олио сложих нормално и пропуснахм малините отгоре. Искам да я попитам дали знае защо се получи така? Когато напраих самата смес се получи по скоро като тесто и за това добавих мааалко прясно мляко и така. Даже ги пекох повече от посоченото време защото след 25 минути си бяха направо сурови. Защо ли стана така?

# 287
  • Мнения: 351
Днес направих бананови муфини с малини по рецепта на марабу. Обаче нещо отвътре не се опекоха съвсем добре иначе са много вкусни. Направих малко изменения и вместо чаревично олио сложих нормално и пропуснахм малините отгоре. Искам да я попитам дали знае защо се получи така? Когато напраих самата смес се получи по скоро като тесто и за това добавих мааалко прясно мляко и така. Даже ги пекох повече от посоченото време защото след 25 минути си бяха направо сурови. Защо ли стана така?
И при мен се получи така Sad , защото използвах замразени малини

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 231
запис да ви следя и да точа лиги!  Laughing

И аз съм ентуастка за мъфините. Засега си имам само хартиени формичи, остана даиздиря и тава и започвам да действам!  Mr. Green

# 289
  • Мнения: 952
 ^слънчо^ - дерзай, чакаме в най-скоро време да покажеш първите мъфини. Няма да съжаляваш  Peace

# 290
  • Мнения: 223
ето ги мъфините, които забърках днес по рецепти от тук, с малки изменения от мен Simple Smile
благодаря за вкусните предложения  bouquet
с извара, топено сирене и копър
с извара и ягоди

# 291
  • Варна
  • Мнения: 1 841
И аз си  чакам тавата от Ибей  ooooh! и мятам мъфини в промишлени количества. Като за начало ще почна с шоколадови и портокаловите   chef

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 231
И аз си  чакам тавата от Ибей  ooooh! и мятам мъфини в промишлени количества. Като за начало ще почна с шоколадови и портокаловите   chef
marisha,  ще ми пуснеш ли линка на тавата да я видя! То може би и аз ще си поръчам! newsm78

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Ето, излиза май като в БГ, ама не ми се ходеше да търся по магазините. По-лесно ми беше оттук  ooooh!.
 
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STR … #ebayphotohosting

За какво ли вече не ползвам ибей  ooooh!

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Ето, излиза май като в БГ, ама не ми се ходеше да търся по магазините. По-лесно ми беше оттук  ooooh!.
 
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STR … #ebayphotohosting

За какво ли вече не ползвам ибей  ooooh!
Това, че силиконова значи ли, че няма да залепват кексчетата? При това положение, ще ми трябват ли хартиените формички?

# 295
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Ами те момичетата са писали по-напред в темата, че не залепват.
Аз лично ще използвам формички, че ми е по-красиво така. И тях имам, от Кауфланд ги взех.

Тавата ми дойдееее  newsm44 newsm44.
Довечера запрятам ръкави гледайте какво става  ooooh!

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 17:41 от mari6a

# 296
  • Мнения: 930
Ето, излиза май като в БГ, ама не ми се ходеше да търся по магазините. По-лесно ми беше оттук  ooooh!.
 
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STR … #ebayphotohosting

За какво ли вече не ползвам ибей  ooooh!
Това, че силиконова значи ли, че няма да залепват кексчетата? При това положение, ще ми трябват ли хартиените формички?

аз имам силиконови формички и нищо не запелва в  тях , а не мажа формичката с нищо, а що се отнася до хартиените формички с тях си мисля , че по красиво изклеждат мъфините

# 297
  • Мнения: 952
mari6a - първо пожелания много апетитни мъфини да изпечеш с новата форма.
Бих искала да попитам колко ти излезе тавата с доставката до БГ. Цената силно ме впечатли, защото с ниския курс на паунда излиза по малко от тавичките на Fackelman. А тази е и силиконова и определено ме съблазни  Mr. Green
Ще ме бият вече вкъщи.  Blush

# 298
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Ами, ако трябва да бъда точна ми излезе точно 14,07 лв  Simple Smile.

Пробвах я вече. Направих портокаловите мъфини. Ето резултата. Качеството на снимките не е много добро, но са правени с телефон, а и аз самата все не мога да улуча правилния ъгъл на снимане  Wink





На вкус са страхотни  yes

# 299
  • Мнения: 952
И на вид са страхотни. Все такива пухкави и апетитни мъфини да ухаят у вас.
А силиконовата форма наистина излиза на много тънка цена. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт