Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 188
  • 609
  •   1
Отговори
# 405
  • Бургас
  • Мнения: 133
Момичета,от къде ги купувате тези силиконови формички???

# 406
  • Мнения: 22 867
Момичета,от къде ги купувате тези силиконови формички???

Интернет, магазините "левче", домашни потреби.............може и на други места да има.

# 407
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Снощи правих мъфини с течен шоколад,много ни харесаха.Незнам дали моите форми са малки,но ми излязоха 19 бр.В рецептата пише 1 сл течен шоколад във всяка бройка,аз не можах да сложа толкова,само по половин чл.Определено с повече течен шоколад ще са и по-вкусни.Следващият път мисля да ги направя в дуралексови купички,за да мога да сложа повече шоколад.

# 408
  • Мнения: 113
Айде да побутна темата.Искам да изкажа специaлни благодарности на Nanita   bouquet  bouquet  bouquet за рецептата Мъфини с пресен лук и сирене и направих и с маслини и праз(тука малко смених ,вместо лук ,сложих праз).Пробвах първите,на вкус и вид са страхотни,само да не ги отлепя от хартиената формичка.Защо става така ,мазнината съм я мерила и е точно по рецептата?Искам за един коктейл да занеса в посолството ,ама те хората като вземат да ги хапват ,то половината остава по хартията,дайте идеи как да не се залепват.След малко  ще редактирам и ще пусна снимки.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 704
при мен мъфините със спанак и сирене много залепват на хартиените форми-точно както казваш ти - половината остава по хартията.
Мажи формичките с мазнина-така се отлепват без проблем.

# 410
  • Мнения: 220
кои формички-хартиените ли да мажа?

# 411
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мишонка95, да те попитам празът суров ли го слагаш в сместа или го запържваш за малко в олио и вода да омекне?

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 704
кои формички-хартиените ли да мажа?

да, за спаначените ми мъфини задължително мажа хартиените форми и тогава не залепват

# 413
  • Мнения: 769
mishonka95,благодаря че си се доверила на рецептите  за мъфини.Радвам се ,че са станали от първия път  bouquet имах съмнения дали съм обяснила правилно.Не ползвам хартиени формички и не мога да ти дам съвет.

# 414
  • Мнения: 113
Ей ме на тъкмо ставам и ометох два мъфина за закуска,нищо ,че съм на диета.
nordina-страхотни са на вкус и вид както казах,съседите ми и те ги опитаха,много им харесаха,както казах имам идея да направя за 24 май за коктейла в посолството,ама пусти хартийки,аз си мисля,че хартийките са кофти,не би трябвало да залепват.Ти в какви форми ги правиш?Мажеш само с мазнина или и брашно им ръсиш като за кекс примерно?

Линдита-суров слагам,много на ситно го режа.И пресния лук пак суров.
Блекута-ами май другия път ще си играя да ги мажа с мазнина,с четката и с олио,то друг вариант няма май,те както са накъдрени ,как ги мажеш ти?
По късно снимчица,че сега ще водя баткото на училище ,снимах ги преди малко ,че те не останаха почти.

# 415
  • Мнения: 1 437
От къде купувате хартиените формички?

# 416
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мъфини със сирене и пресен лук,благодарности за рецептата(забравих от кого е)  bouquet

Много вкусни и ароматни.

# 417
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
Здравейте и аз правих мъфините със лук и сирене,станаха страхотни,само дето вместо магданоз сложих нарязани на ситно маслини,стават наистина невероятни


Най искрени благодарности за рецептата  bouquet

# 418
  • Варна
  • Мнения: 975
Здравейте,запалихте ме за тези мъфини и няма как ще трябва да си купя и аз формички.Преди малко забърках от тези с пресен лук и сирене,и поради липса на на формички ги опекох в купички за крем карамел.Станаха малко по големички от вашите но на вкус са невероятно вкусни.Благодарности за рецептата.http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12255328

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 18:10 от ellia

# 419
  • Мнения: 594
Оххххх...кога ще стигна целта от подписа ....  Whistling И аз днес правих от чудните мъфини с пресен лук и сирене. Страхотни са! Благодаря на nordina за рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт