Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 157
  • 609
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 726
Включвам се и аз към мъфиноманките Wink
Вече 3 поредни дни правя мъфини и изпробвам различни рецепти   chef

nordina,ето ги твоите шоколадови мъфини с фурми,само че при мен без,че нямах под ръка,благодаря за рецептата,чудни са  bouquet

 

Превъзходните мъфини с вишни на labrex,само че при мен с череши  Grinning



и Сладкиша,без яйца на Рени55,под формата на мъфини,пак по идея на labrex  Wink


# 481
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз имам тавичка с 12 дупки за мъфини, но когато ги правих ми залепнаха всичките. Хем бях намазала формичките с олио.....
А като гледам вашите мъфини какви са хубави и направо яд ме хваща, че не мога да използвам моята тавика......
Как така не залепват, а са хубави, гладички....къде бъркам? newsm78 Tired

# 482
  • Мнения: 930
моите тавички са силиконови и не залепват, дори и да не ги намажа с олио предварително, но за металните тави  незнам как стоят нещата там Thinking
мисля, че на тези които им залепват си купуват от хартиение формички за мъфини и  така мъфините залепват за хартията а не за формичките и лесно излизат от тях

но нека някой по-компетентен отговори на въпроса Embarassed

# 483
  • Мнения: 930

искам да попитам черешите в сместа за мъфините  пресни ли са и прави ли им се нещо по специално или черешките са от сладко

# 484
  • Мнения: 769
Момичета радвам се,че ви харесват мъфиниките  bouquet  bouquet  bouquet
Мишле_,когато правя мъфини,кексове,торти и други печива винаги затоплям формата и намазвам с мазнина.Не ми се е случвало досега да залепнат.

Специално за мъфините,първо включвам фурната и слагам формата в нея.Докато загрее, аз вече съм ги забъркала.Изваждам формата,намазнявам и разпределям сместа.Връщам формата обратно във фурната и оставям да се изпече.

mimi P27,при направата на тези мъфини с овесени ядки и череши   ,черешите са пресни ,но са престояли малко в захарен сироп.Според мен може и да са пресни,но задължително се овалват в пшеничен грис или брашно.
Дано съм била полезна Heart Eyes

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 04:15 от nordina

# 485
  • Мнения: 4 916
И аз имам тавичка с 12 дупки за мъфини, но когато ги правих ми залепнаха всичките. Хем бях намазала формичките с олио.....
...


Може би зависи от какво е направена тавата. Пробвай следващия път да набрашниш формичките - с блашно за бели мъфини, с какао - за шоколадови.

# 486
  • Мнения: 2 726
mimi P27,извинявай за закъснението,чак сега влизам Simple Smile
Значи в тия мъфини,за които питаш не са пресни черешки,а сладко от ягоди,а иначе в тези по рецептата на labrex,сложих пресни череши,
но не съм овалвала черешите в нищо,и пак станах добре Peace

# 487
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Цялата тема изчетох  Tired  някой има ли рецепта за мъфини само с какао или само с бял шоколад?Може в рецептата да има орехи и кокосови стърготини.

# 488
  • Мнения: 4 916
Цялата тема изчетох  Tired  някой има ли рецепта за мъфини само с какао или само с бял шоколад?...

Без брашно ли  Rolling Eyes

# 489
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Цялата тема изчетох  Tired  някой има ли рецепта за мъфини само с какао или само с бял шоколад?...

Без брашно ли  Rolling Eyes
Laughing Със брашно.Мисълта ми беше да са какаови мъфини,т.е. да няма някакъв плод(ягоди,сливи,банан....) а да са само с какао(може и да има орехи или кокосови стърготини) И в гугъла търсих,но не отких.
Дали обясних като хората? Confused

# 490
  • Мнения: 4 916
Виж тази рецепта на Макс-Мама -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369826.msg10064313#msg10064313, махни сладкото и сложи какао на вкус. Аз слагам и по едно парче шоколад на всяка формичка, за да има течен шоколад вътре в тях, след като се изпекат.

# 491
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Виж тази рецепта на Макс-Мама -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369826.msg10064313#msg10064313, махни сладкото и сложи какао на вкус. Аз слагам и по едно парче шоколад на всяка формичка, за да има течен шоколад вътре в тях, след като се изпекат.
Мерси много,златна си  bouquet В момента се пекът  Flutter

# 492
  • Мнения: 4 916
Леле, ти действаш направо светкавично  Laughing Можеш да ги пробваш с дървено шишче или клечка за зъби - бодеш и ако няма остатъци по него след изваждането, значи са готови.

# 493
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Леле, ти действаш направо светкавично  Laughing Можеш да ги пробваш с дървено шишче или клечка за зъби - бодеш и ако няма остатъци по него след изваждането, значи са готови.
Така се действа Laughing
А за пробването с клечка го знам Wink

# 494
  • Мнения: 4 916
۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊,
  chef
Станаха ли мъфините?

Общи условия

Активация на акаунт