92 италиански идеи да изненадате любимия за Свети Валентин

  • 22 756
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 100
 Rolling Eyes
Ми дайте тогава, като са кофти условията в Италия, да ходим да работим за "без пари" Shocked По добре да си стоя вкъЩи, отколкото някой да издевателства над мен и да пе4ели на мой гръб. Като ви се вижда нормално 400 евро за 4 4аса, кажете колко от вас полу4ват 800 за пълен работен ден, а? Mr. Green
Напълно съм съгласна с Кала. За 4ест и слава аз няма да ба4кам, среЩу мизерно заплаЩане, разходите ми Ще в пове4е, в този слу4ай Peace

# 76
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А за работата аз си мисля,че всеки сам трябва да си прецени-вярно е,че е криза,но това не означава да се задоволяваме с каквото дойде..Предлагам все пак квалифициран труд,защо да нямам претенции за заплащането?!

зависи от ситуацията. имам колега, който от 20 години работи като маркетинг менаджер на големи международни фирми. висока позиция, супер заплаЩане.
както се сеЩаШ, с кризата е сред първите с неподновен контракт. 4овекът е разведен и има 2 деца, с афидаменто кондивизо. еми след 2 месеца търсене, в момента работи в кол сентър за 400 евро  Rolling Eyes
в о4акване на Годо  Confused

# 77
  • Мнения: 653
Rolling Eyes
Ми дайте тогава, като са кофти условията в Италия, да ходим да работим за "без пари" Shocked По добре да си стоя вкъЩи, отколкото някой да издевателства над мен и да пе4ели на мой гръб. Като ви се вижда нормално 400 евро за 4 4аса, кажете колко от вас полу4ват 800 за пълен работен ден, а? Mr. Green
Напълно съм съгласна с Кала. За 4ест и слава аз няма да ба4кам, среЩу мизерно заплаЩане, разходите ми Ще в пове4е, в този слу4ай Peace

ами никой не ви кара да работите
търсите работа, това е работата
на който не му се работи, да си стои в къЩи, къде е проблемът?

# 78
  • Мнения: 2 603
С 400 евро в Рим, нищо не можеш да направиш. Нито квартирата да си платиш, нито нищо. Обаче аз бих работила за толкова пари (зависи от работата) поне в началото, поне за храна ще стигат и ще имам някакъв принос. Но едно е да рабориш в кол център за толкова пари, а друго е да работиш нещо по-отговорно пак за толкова пари.

# 79
  • Мнения: 1 100
Съгласна съм и с теб Феиам, при нужда 4овек знае и 2 и 200, за съжаление. То е ясно. При възможност за избор, 4овек отстоява правата си, докат може. И си преценява приоритетите. Ако може да си го позволи. Confused

Оф, Джоя, ти пък няма, няма и изко4иШ отнЕкъде със забележителните си, "многозна4ителни" реплики Mr. Green

# 80
  • Мнения: 653
Съгласна съм и с теб Феиам, при нужда 4овек знае и 2 и 200, за съжаление. То е ясно. При възможност за избор, 4овек отстоява правата си, докат може. И си преценява приоритетите. Ако може да си го позволи. Confused

Оф, Джоя, ти пък няма, няма и изко4иШ отнЕкъде със забележителните си, "многозна4ителни" реплики Mr. Green


проблеми?

# 81
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Rolling Eyes
Ми дайте тогава, като са кофти условията в Италия, да ходим да работим за "без пари" Shocked По добре да си стоя вкъЩи, отколкото някой да издевателства над мен и да пе4ели на мой гръб. Като ви се вижда нормално 400 евро за 4 4аса, кажете колко от вас полу4ват 800 за пълен работен ден, а? Mr. Green
Напълно съм съгласна с Кала. За 4ест и слава аз няма да ба4кам, среЩу мизерно заплаЩане, разходите ми Ще в пове4е, в този слу4ай Peace

ми в бивШата ми служба имам 2 колежки, италианки, които работят за 950 4исти  Rolling Eyes
работата е 4иновни4еска, но доста натоварена, с 4ести (неплатени) извънредни.
сами живеят моми4етата, имат нужда и работят за тези пари.
но работата им е на 2 кра4ки от къЩи, нямат разходи по придвижване (както всъЩност казах и на Кала).

аз не знам какви заплаЩания визирате, но специално в Милано, женският труд не е кой знае колко добре платен. има адвокатски кантори, които наемат хора с диплома за висШе за по 900/1000 евро.

настояЩите ми колежки в Торино, със съЩата длъжност като моята, ако стигат до 1000 евро Ще е много.

та така  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 5 710
не става в-с да нямаш претенции към заплащането, а да прецениш евентуалните преспективи.
поне аз за това говоря, де:-)) аз бих преговаряла и проучвала точно това, преспективите.
защото ако ( сега не разбирайте че говоря конкретно за случая) приема 400 евро за 4ч и знам, че след 3 месеца или след 6 месеца ще имам шанс за пълен работен ден, добра заплата ( за бранша) - аз бих направила такава крачка. Ако след 3 мес си замина, поне ще имам вече натрупан някакъв опит и на следващото място ще ме погледнат по-различно.
да не говорим, че и доброволна работа бих вършила ако знам, че мястото има потенциал.
но, аз съм работила предимно в неправителнствения сектор, там на такива 'жестове' се гледа, като на нещо нормално.

етърва ми е високоспециализирана мед. сестра в очно отделение. след 25г. трудов стаж получава нето към 1200 евро.. Така че... да. зависи каква област ги имаш 'претенциите'

# 83
  • Italia
  • Мнения: 4 492
gavetta[ga-vét-ta] s.f.

•|| fig. venire dalla g., provenire da una condizione socialmente umile o dai livelli più bassi di una carriera

• sec. XIV

За мен ли4но да се запо4не работа дори и на по-ниска заплата след дълъг период на застой е на4ин да се върнеШ в т.нар mondo del lavoro.
ОЩе пове4е при положение,4е 4овек няма опит ( Кала, не визирам теб в слу4ая , говоря обобЩено ).
Да тръгнеШ от по_ниско , но да се стремиШ да вървиШ нагоре, не виждам ниЩо срамно или негативно. Разбира се е въпрос на приоритети и разбиране на неЩата. Peace

# 84
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Цитат
зависи от ситуацията. имам колега, който от 20 години работи като маркетинг менаджер на големи международни фирми. висока позиция, супер заплаЩане.
както се сеЩаШ, с кризата е сред първите с неподновен контракт.
Предполагам,че щом е бил на такава позиция,този човек е имал и договор за темпо индетерминато,т.е би трябвало да е в мобилита в такъв случай, едва ли му се налага да приеме какво да е...нали?След 20 година в една фирма,на високо платена позиция не вярвам да е прекарио...
Съгласна съм,че когато имаш деца е различно(и аз ги имам) и приемаш всичко,но в края на краищата ако аз самата не мога да  оценя труда си, как ще го направят другите?!
А от малкото опит,който имам тук съм разбрала,че можеш и да се наложиш като специалист,но преди всичко от теб зависи как ще те приемат.Не са глупаци,преценяват...мое мнение!

# 85
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


 Предполагам,че щом е бил на такава позиция,този човек е имал и договор за темпо индетерминато,т.е би трябвало да е в мобилита в такъв случай, едва ли му се налага да приеме какво да е...нали?След 20 година в една фирма,на високо платена позиция не вярвам да е прекарио...
Съгласна съм,че когато имаш деца е различно(и аз ги имам) и приемаш всичко,но в края на краищата ако аз самата не мога да  оценя труда си, как ще го направят другите?!
А от малкото опит,който имам тук съм разбрала,че можеш и да се наложиш като специалист,но преди всичко от теб зависи как ще те приемат.Не са глупаци,преценяват...мое мнение!

греШно предполагаШ. тези позиции са 4есто на свободен договор, или на темпо детерминато. при това не съм казала, 4е е работил 20 години в 1 фирма, тези професионалисти бързо губят стимули на едно и съЩо място и 4есто сменят (кльопаха ги като топъл хляб ди преди 2 години).

както и да е, на мен ми се струва, 4е малко наизуст си говорим.
търсенето определя пазара, в момента търсене нЕма. който има нужда, приема каквото му се предлага, който няма, из4аква. ниЩо въпреки нямам, право на избор, аз самата 4естно си признавам и не за първи път, 4е ако можех да си го позволя Щях да си стоя в къЩи.

# 86
  • Мнения: 653
4е ако можех да си го позволя Щях да си стоя в къЩи.

само ако преди това си натрупал известен опит и капитал от т. нар. monodo del lavoro за всеки слу4ай
Лени е много права според мен в слу4ая

# 87
  • в окото на щастието !
  • Мнения: 736
Ciao,ragazze,come state??? Simple Smileпомните ли ме,преди време ви питах за хитринки за лесно заучаване на италианския език - тайната била да си седнеш на дупенцето и да зубкаш.Сега отново ще помоля за помощ- как ,по дяволите се пише и се казва ''целувчица ''-на италиански,ако е според правилата за умалителните - се получава ''бачино''- ама в речника пише,че означава ''леген '' или ''таз''от анатомията .Ха сега де,изпаднала съм в тотално недоумение  newsm78,а и се надявам да разведря обстановката от дълбокомисления разговор ,който сте подхванали . Simple Smile

# 88
# 89
  • Мнения: 0
Здравейте момичета  bouquet!
Много ме заинтригува коментара за БГ ресторанта!Не разбирам,кое му е за чудене! Rolling EyesТе са му роднини казваш,предполагам не ги е докарал на сила и сигурно им е казал колко ще им плаща...!Те най-вероятно не знаят италиански,осигурява им квартири и храна...и мизерната заплата,която едва ли им стига само за ваучери и цигари....По скоро трябва да се замислим какъв е живота в БГ И ИМАЛИ ЛИ СА ИЗОБЩО работа,за да дойдат тук-и то на тези условия....

Общи условия

Активация на акаунт