Стягайте багажа, че започна се вече-имаме си шесто МАРТенско човече!

  • 17 580
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 696
имах предвид епидурална, а не спинална! Hug
Маруся, можеш да си вземеш Ксилометазолин!Като бях в третия месец имах отит и лекарят ми го предписа и генекологът нямаше нищо напротив да си слагам капките!

Относно упойките, доколкото знам при нормално раждане може да се приложи епидурална упойка, при секциото се прилага спинална!
 При епидуралната се слага катетър и периодично се пуска известно количество обезболяващи, намалява болката, но крайниците не са безчувствени за да може да има чувствителност и напъните да са ефективни!
 При спиналната се слага еднократна доза, която действа около 90мин! Първо преставаш да чувстваш краката и накрая коремът, а при излизането от упойката се чувства първо коремът и накрая краката!
Надявам се не съм сгрешила!

това имах в предвид  bouquet

# 226
  • Мнения: 660
Дами, аз днес съм гроги... тотално се убихме от работа и обикаляне по магазините... поне понакупихме основните неща - количка, кошче за кола, повивалник, ваничка със стойка и комплекта на авент с помпата и стерилизатора.
Доволна съм, защото нямаме нищо розово - количката ни е оранжева, ваничката синя, а повивалника зелен. Rolling Eyes
Купих още пердета, че за сега сме само с щори и най-накрая си взехме килим за хола.

За упойките - и аз се чудя...Я, да питам тогава - не може ли без упойка и като усетиш "дебелия" да си поискаш?!?! Или трябва да си я заявил предверително, че да ти сложат упойка? Сигурно въпросът ми е много тъп, ама...

Тони - браво  Hug много готино , аз пък съм на 16.02.


Знаех си аз, че имаме нещо общо - а то зодията било... Wink Laughing

# 227
  • София
  • Мнения: 5 795
Да се разпиша и аз по никое време  Laughing
За упойките при естествено раждане помня, че се слагаше на някакво си разкритие. Върти ми се в главата нещо за 4см, но хич не съм сигурна. Моя позната, от другата тема, беше отишла след "границата" на разкритие и д-рите казали че вече няма смисъл да я слагат. Crazy Та, не знам дали по всяко време може да си я поискаш.  Rolling Eyes Иначе съм чела от други майки, че са доволни от епидуралната, но всеки си решава сам. И аз съм се замисляла дали бих ползвала, ако щях да раждам нормално. Но това, че стават по-малко разкъсвания с нея нещо хич не мога да си го обясня и не ми звучи убедително newsm78
Шу, честита ти коластра  Laughing Аз и този път нямам  Rolling Eyes
kremm, и аз бях чела някъде това за слагането на играчките във фризера Peace, но съм го забравила  Crazy
Честити покупки на всички похвалили се!  Hug
Аз сериозно взех да се притеснявам, че няма къде да побера всичките дрешки  Rolling Eyes Засега ги трупам на креватчето и все се каня да почна да ги подреждам, ама...  Whistling

# 228
  • Мнения: 235
Ето ме и мен Simple Smile
Elwing бия те по час  Mr. Green Аз ако някой ден си легна преди 3, ще ви почерпя всички официално  Mr. Green
marussia на мен ми бяха предписали... ама сега ще се изложа здраво... нещо като солен разтвор ли беше... Дано не се изложих много! То е като капките за нос, но е доста по-безвредно, в аптеката го знаят.
И аз се присъединявам във водолейския отбор - имам рожден ден на 13-ти, петък Как само обичам, когато се падне петък 13-ти, а ако тогава ми е и рождения ден - страшно ми върви! Точно в такъв ден на времето навърших 13 години - абе късметлийка съм си  smile3538
Аз упойка твърдо и упорито смятам да не ползвам  Naughty Пък то ще се чуе  Laughing
Дано утре да има слънце, че съм планувала разходка... което ме навява на мисълта - дано слънцето да е добре  Hug
Хайде, мами, посред някоя нощ пак ще ви пиша  newsm68

# 229
  • варна
  • Мнения: 11
добро утро
добре дошли на новите мами Hug
на нефертити честито, да е жив и здрав бебока и много да те радва  bouquet
Elg и нашета спалня е в лилаво
лек ден мамчета Hug

# 230
  • София
  • Мнения: 5 308
Здравейте и от мен  Hug Продължавам да спя като пън и вече направо откачам, като се сетя, че всички предупреждават какъв проблем е недоспиването през първите месеци с бебето - как ще се справя  ooooh! А мъжете какво ще ги правите - те нали трябва да ходят на работа все пак - да се наспиват  newsm78


Някой беше ли на лекцията в петък - да сподели как беше  Whistling


СОФИЙСКА СРЕЩА: 15.02.2009 г. - НЕДЕЛЯ - 13 ч. - Дон Вито на центъра, където бяхме предния път - ЗАПИСВАЙТЕ СЕ! Всички вече трябва да сме в първия болничен (освен който е родил, де... вече ще е във втория  Whistling )
Кой ще направи резервацията  Mr. Green
1) зелено човече
2) ? Elg
3) ? Elg - половинка
4) Elwing
5) veselina_s_p
6) ? kikoimery
7) vily_st

# 231
  • Мнения: 222
Добро утро   bouquet
Зеленко, как ти завиждам, че спиш  Peace Аз и тая нощ се мъчих - въртях се, пуфтях...и сега съм кат парцал  Sick
А за мъжете...нашия татко ще спи в хола/спалня, а ние с бебето в детската стая. Така мислим да сме в началото, разделени(колкото и да не ни се иска), ама все някой трябва да ходи на работа.
А за тв-то и компютъра - в детската стая има и от двете, работят кажи речи постоянно. Мисля, че няма да е някакъв особен проблем, племенника ми израсна в същите условия. Пък си е добре детето  Peace
Тук времето е много гадно - духа вятър и вали  Cry

# 232
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Но това, че стават по-малко разкъсвания с нея нещо хич не мога да си го обясня и не ми звучи убедително newsm78
Когато си с упойка, мускулите са отпуснати и имат възможност да се разтягат. Ако те боли, се стягаш и така разтягането им е по-трудно и се получават разкъсвания.
Това съм го чела из форумите, но смятам да поговоря с доки точно по този въпрос.

# 233
  • Мнения: 267
Eто ни и нас  Hug тук времето е ужасно и днес мился да прекарам остатъка от деня в леглото  Blush
Зеленко и аз много спя,нямам никакъв проблем,лягам в 12 и ставам по това време,гледам да наваксвам сега,че с бебчо няма да има такова удоволствие  Whistling
За упойката и аз ще съм с епидурална(за сега поне така е запланувано ),разпитах подробно доки- слага се с катетър и се влива по - малко както каза Зора,наистина разкъсванията били по - малко,защото мускулите са ти отпуснати,което е много важно,за да се избегнат  Peace,а след това за главоболията и аз съм го чула,но е индивидуално при всеки.
за прането и играчките нищо не мога да кажа,защото нищо не сме купили,а тези нАД кошарата няли може да им се пускат песничките само.
За болежките в срамната кост,нямам изобщо,имам понякога леки болки в кръста
Имам едно питане за кошарата- харесах си многоо хубава,на 2 нива,вътре в горното има бебешко кошче,което се люлее и затова много ми допадна,че ще се люшка в коша,но ми казват че няма да била практична,защото няма такъв цип отстрани,който след време много улеснявал излизането на бебчо,за да не скача от горе,вие какво мислите,може ли и без тоя ротвор с цципа  newsm78

# 234
  • София
  • Мнения: 263
Добро утро!!!
Аз за спането- не мога да се оплача- имам един период на будуване около 3-4, ама общо взето си спя.
Обаче- Взех, че настинах нещо сега на финала yu5 Дайте идея какаво да пия, че много мразя да съм болна!!! Казаха ми за гърлото клеева тинктура, обаче и още нещо друго искам да си взема. Оксилококсцинум  дали може newsm78
Май имах и температура през ноща...Може ли на бебка нещо да й стане...
rusana незнам какво да те посъветвам за кошарата. И аз търсих с горното ниво да се люлее, но не исках да е по-малко от долното, защото два матрака ще трябва да купувам...За ципа....незнам колко ще го ползват по-натам...Имаш ли някакъв линк да я покажеш?
Абе, момичета вие пиете ли кафе още? На мен никой не ми е казал да го спирам и аз си пия вяка сутрин. Разбира се по малко и с мляко.

# 235
  • Мнения: 267

Имам едно питане за кошарата- харесах си многоо хубава,на 2 нива,вътре в горното има бебешко кошче,което се люлее и затова много ми допадна,че ще се люшка в коша,но ми казват че няма да била практична,защото няма такъв цип отстрани,който след време много улеснявал излизането на бебчо,за да не скача от горе,вие какво мислите,може ли и без тоя ротвор с цципа  newsm78

Разбира се, че може и без него. Точно вчера единият ми приятел ми разказваше как племеницата му така и не стигнала до момента с ципа, а направо си се прехвръляла отгоре. Удобство е, но не мисля, че е фатално. А и не съм виждала така или иначе преносимите кошарки, които са си само за игра, да имат такова нещо. Може ли линк за кошарата, че ми стана интересно каква е?

Със спането иначе и аз съм много зле, вече ми тежи корема много и изобщо не мога да си намеря място и да се отпусна. Май ще трябва да си взимам все пак допълнителна възглавница за корема някаква.

А за настинките - мен ме оправят винаги сутрин на гладно изцецени 1-2 лимона с лъжица мед. Няколко сутрини така и съм супер. Ако те боли гърло, може да си правиш гаргара освен с познатите билки (смрадлика, лайка) със сода, и с разтвор за уста като Елудрил, например, или пък Цитросепт.

А кафе си пия безкофеиново, или зависи как се чувствам - и кофеиново с много мляко. Не всяка сутрин, като ми се допие.

# 236
  • Мнения: 696

Имам едно питане за кошарата- харесах си многоо хубава,на 2 нива,вътре в горното има бебешко кошче,което се люлее и затова много ми допадна,че ще се люшка в коша,но ми казват че няма да била практична,защото няма такъв цип отстрани,който след време много улеснявал излизането на бебчо,за да не скача от горе,вие какво мислите,може ли и без тоя ротвор с цципа  newsm78

Разбира се, че може и без него. Точно вчера единият ми приятел ми разказваше как племеницата му така и не стигнала до момента с ципа, а направо си се прехвръляла отгоре. Удобство е, но не мисля, че е фатално. А и не съм виждала така или иначе преносимите кошарки, които са си само за игра, да имат такова нещо. Може ли линк за кошарата, че ми стана интересно каква е?

точно нова имах в предвид за упойката~!
а за кошарата,голяма работа че нямало цип то и ти по нататък можа да пришиеш един Peace защо да не!
ако ти харесва Hug
и кафе си пия,сега дори си правя за събуждане

# 237
  • Мнения: 980
Здрастиии

И аз знам, че упойката се слага на 4 см разкритие, после - не, защото се забавяло раждането. Аз изпуснах заветния момент, че не беше кой знае каква болка, ама после като се развиках, че искам, ми казаха, че се сетила Мара да се побара! И преживях едно ествствено раждане. Поовиках докторите, накарах се на сестрите и псувах целия Майчин дом до девето коляно Blush (мъж ми най го отнесе, но не беше там да ме чуе Mr. Green), но...Минава! Няма страшно  Naughty Peace Виж, ако бях мъж нямаше никога да се навия на второ детенце..  Joy
Да не би да имате предвид за "упойката после" тази, която се слага при епизотомията?  newsm78 За тази вече стиснах кълките и заявих, че ако не ми сложат такава упойка при шиенето и ще ги съдя!  Naughty При тази заплаха употребих целия си юридически речник и убедителност  Mr. Green

И срамната кост ме боли, та ми иде да вия. Дори като лежа усещам парещо-режеща болка. Ходя като патица на парад и пуфтя. А и се напишквам без да се усетя. В сряда на консултацията задължително ще накарам док да погледне обстойно водите.. но той и без това си е много стриктен и внимателен, та може и да не го подсещам  Blush Нямам търпение вече да видим какво прави Мопси и колко килца е станал  Heart Eyes

Днес е страхотно време! Мисля пак да се "разходим". (Пиша в кавички, защото излизаме с колата до кафето и после аз сядам, а половинчо търчи след малката... )

Русана, нашата кошара е с цип. Миналата седмица го отворих, но малката още не се сеща да влиза и излиза от там, аз си застава ДО ОТВОРА, вдига ръце и пищи някой да я вдигне и сложи в леглото или да я извади от там.  hahaha Но мисля, че ще "стопли" по някое време. Засега ципът е вдигнат, защото като е там знам, че не може да излезе и направи беля. Така и аз си почивам спокойно

# 238
  • Мнения: 645
Ха добро утро.
По отношение на играчките - понеже синчето е с астма, от помологията ми казаха на 10 дена да ги слагам във камерата ( ако не мога изцяло да ги разкарам, което ще е най- добре).
За спането до преди два дни и аз само пъшках и се въртях и точно като заспя, малкия дойде за нещо и хайде пак на ново. Но откакто нашите взеха малкия се будя леко само при въртенето и спя много дълбоко. Милото ме пита сутринта -"как спа" а аз "ми раждах цяла нощ" а той като се #Crazy, после го успокоих че е било на сън ама бая го стреснах Laughing
За мъжете и бебетата, моя още на първата седмица се научи да не ни чува като ставаме или ревем или каквото и да било, просто си изгради някаква защита. И сутрин само питаше - колко пъти ставахте тази нощ. Ама наистина толкова дълбоко спи че сега каза на Боян да не ме буди мен през нощта а да ходи при него, а малкия- ама тате аз идвах два пъти ама ти не се събуди и аз щях да се напишкам и затова отидох при мама Crazy
 Аз пък си имам друга болежка - от дясната страна два пръста под гърдата ме боли ужасно, явно е невралгия ама направо не се трае, все едно е прежулено и изгорено едновременно.  Shocked
 Момичета стискайте палци днес като идват за столчето - да го купят.
 Лек ден Peace

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 11:02 от Шу

# 239
  • Мнения: 980
Зори-тв, все забравям да те питам: колко са ти левкоцитите?

На мен последните изследвания ми показаха "левкоцити 5-6, масово бактерии".  И се присетих, че някой беше споменал, че при ЛЮБИМА това било показател за инфекция, на която не обърнали внимание...

Общи условия

Активация на акаунт