Недаване на вода след кърмене = млечница ?

  • 4 081
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 911
Здравейте!
Да вчера бях твърдо убедена, че няма да давам вода на бъдещия наследник до като го кърмя...живот и здраве де, че нали нищо не се знае /за кърмата/. Но вчера чух, че ако не се дава водичка след кърмене се способства за образуване на афти в устичката и така наречената млечница
И реших да попитам и тук, кой какво знае за това..вярно ли е или все пак даването на водичка остава личен избор на всяка майка със съпровождащите ги последствия...
Благодаря на всички предварително за мненията и съветите  Hug

Хм, хм.. това е пак поредната градска легенда или не толкова градска - без значение. Синът ми не искаше вода и не пиеше докато не стана на близо годинка. Приятелките ми, с вече доста отраснали деца, бяха в пълен потрес от мен - ще съсипчя детето и т.н., но пък те не бяха кърмили дълго.
Гъбичките не мисля, че имат връзка с кърменето. Влади не е имал.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 200
Не е вярно и не е задължително....
Може да има млечница дори да плакнеш, може нито веднъж да не плакнеш с вода и да няма никога....

И плакненето не става с пиене от шише, дават се 2-3 лъжички - именно с лъжичка....

# 62
  • Мнения: 23 065
Детето ми не е имало млечница,кърмено е изключително до 6м. ,не е пил вода до 7-8м.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 697
Няма никаква връзка между плакненето и млечницата. Все още кърмя дъщеря ми, никога не съм изплаквала устата й след кърмене, не сме имали проблеми. Когато е малко в повечето случаи бебето заспива по време на кърмене, остава и да ги събудим, та да им излакнем устата. Stop После пак ли ще ги кърмим за приспиване Wink? Имам позната, която практикуваше тези сложнотии, и въпреки това се разболяха от млечница с бебето.
Наистина е добре отвреме на време да се влиза в библиотеката на Кърмаческия форум - всичко важно за кърменето и производните въпроси е там, за мен е непонятно (не искам да обидя някой, просто отбелязвам факта) защо майките (особено по-младите, случайно надникнах в една такава тема на майки на 1-2 месечни бебета) не си правят труда да четат нещо толкова лесно достъпно във форума, а правят предположения и запитвания без всякаква обосновка.
 

# 64
  • София
  • Мнения: 726
Никога не съм давала вода на децата след кърмене. Нямали сме млечница.

# 65
  • Мнения: 1 093
И аз не съм давала вода на сина ми до 6-я месец. Не е имал млечница.

# 66
  • На топло...
  • Мнения: 584
Заповядай в Библиотеката на кърмаческия форум Hug
Оттам ще разбереш защо не може бебето да си "изплакне" устата с водата, която предлагаш; защо изключително кърмено бебе няма нужда от вода; какво точно представлява млечницата и защо езичето на кърмачето е бяло в първите месеци  Wink

Много добър съвет!
За доста неща в този форум има достатъчно вече дадена информация, просто трябва да се потърси Peace!

# 67
  • Мнения: 2 448
Не знам дали има връзка с кърменето и не даването на вода.
Сина ми не е кърмен нито ден и понеже раждах секцио първите три дни го храниха акушерките и си хвана млечница още в родилния дом. А вода е пиел след всяко хранене. От раждането си е бил само на АМ.
Мазах го с някакъв гел, забравила съм дори името му, предписан от педиатърката и му мина за няколко дни и  след това не е хващал повече.
Но определено не е афти това.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм давала вода  след храна и не е получавала млечица.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 381
Не съм му плакнала устата и не е имал млечица. За протокола - все още го кърмя.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 91
След всяко кърмене плакнехме с вода и въпреки всичко хванахме млечица.Мисля че няма връзка.

# 71
  • Мнения: 498
и на двете си деца съм давала вода от самото раждане,а след изпиване на шишето с млякото /не съм кърмила/задължително,за да се изплакне устицата

# 72
  • Мнения: 219
Никога не съм давала вода след кърмене, не е имала млечница...и все още кърмя, вода пие отскоро и не след кърмене  Peace

# 73
  • Мнения: 52
сина си съм кърмила до 9м.,не съм му давала вода след кърмене и не е имал проблеми.не е хващал млечница.сега дъщеря ми има млечница от самото раждане още преди да почна да я кърмя.не й давам вода и започна да се изчиства езичето.сигурна съм че няма връзка едното с другото.та нали кърмата е лекарство.в родилния дом ми обясниха,че понеже съм имала течение по време на бребенността и'гъбичките'са се предали и на нея.незнам дали е така.

# 74
  • Мнения: 14 497
не съм давала вода след кърмене, никакви афти или млечница не е имала дъщеря ми.

в по-голяма част от случаите на млечница, бебето се заразява с гъбична инфекция от майката при раждането. затова в 8 -ми месец се лекуват всички подобни вагинални инфекции у майката

Общи условия

Активация на акаунт