Формата или съдържанието?

  • 2 035
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Съдържанието! Blush

# 16
  • Мнения: 782
Не бих яла нещо пльокнато по средата на чинията, но вкусно,  както и нещо украсено супер красиво, но лишено от вкус  Wink Аз съм капризна ... за мен и двете са много важни  Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Гласувах за двете и съдържанието и формата.Би било добре и съдържанието и формата да са пипнати. Че не винаги се получават най-прекрасните неща е ясно, я външния вид ще се е прецакал , я съдържанието от някой продукт или пропорция . Но важно е желанието и  старанието! Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Залагам на съдържанието, формата както дойде. Laughing

# 19
  • Мнения: 4 433
Съдържанието Simple Smile

# 20
  • Мнения: 940
Когато имам време, залагам и на формата и на съдържанието. Обаче като си влезна у нас в 8 вечерта и трябва да сготвя за другия ден, някак не ми е до формата...

Спор няма--красивата храна е радост за всички сетива.

# 21
  • Мнения: 262
Аз съм за "вътрешната красота"

А и нали същественото е невидимо за очите  Wink

Чета Малкият принц , не ми обръщайте внимание  Blush

# 22
  • Мнения: X
Аз мисля,че няма как да готвиш супер вкусно,а в чинията на нищо да не прилича.И да изглежда супер красиво,елегантно,неземно,а да не става за ядене.За мен двете са свързани.И си е до талант,като рисуването,като пеенето,като естетическия вкус,или го имаш,или не.Може да се опиташ да го научиш,но никога няма да постигнеш съвършенство.Донякъде и от опит го казвам...   Simple Smile   

# 23
  • Мнения: 1 505
Ох,аз от скоро готвя,но мисля,4е и двете са много важни и за тази опция си дадох гласа.Но ми се е слу4вало от толкова красиво поднесена храна само с поглед да се нахраня,това съвсем 4естно го казвам.И има храни които не оби4ам,но пък бих ги пробвала ако са в някаква друга форма поднесени или много красиво аранжирани,а ако са само така плиокнати в 4инията дори и не бих поискала да ги погледна.Абе много е относително,много.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 312
I двете заедно вървят,защото ми се е случвало специално за сладкиши и торти,да са страшни на вкус,но формата куца...и някак това пречи....да чуя,много е вкусна,видът не е важен....това ми говори,че оценката не е  ....шест Simple Smile!

# 25
  • Мнения: 2 587
И двете са много важни,но избирайки само едното бих заложила на съдържанието.

# 26
  • Мнения: 2 708
Гласувах и за двете, защото макар и да клоня към съдържанието, с годините съм се стремяла да усъвършенствам и формата.
Нима е лошо да се постараеш освен вкусовите рецептори, да "нахраниш" и заредиш с позитивна енергия и нещо повече. Да усетиш аромата на ястието, да погледнеш клонката розмарин или мащерка, леко приведена, наперена, леко усмихната, или леко тъжна, според моментното настроение на готвача....... Да видиш ориза подреден, сервиран с помощта на форма сълза, кръгче или кошничка, а не пльоснат с лъжицата сред меснините...... или разпльокано пюре, на което дори едни вълнички не си се опитал да направиш, които да му придадат по-завършен вид така че като го погледнеш да поискаш да се гмурнеш в тях...... Да "задоволиш" всички сетива с мирис, вкус и изглед - какво по-прекрасно от това.......И аз едно време, та дори и сега понякога поради липса на време прибягвам до джаста-праста метода, защото така или иначе, откакто баба ми разказа като дете тази приказка, знам за себе си, че предпочитам да съм Джаста-Праста и да съм на хорото, отколкото Циндил-Пиндил и да гледам хорото през прозореца.

И все пак...... старая се, доколкото ми стигат силити и времето да правя нещо повече от това да пльосна нещо там на масата.

Та дори тук, виждаме една и съща рецепта (най-сериозните ми наблюдения бяха покрай коледната тема) правим сладките уж все по нея, но на едни стават по един начин, а на други понякога се чудя как пък е възможно толкова грозни да ги направят. Толкоз ли не могат мъничко повечко да се постараят, да се усмихват докато ги правят, да си мислят за лицата на близките хора, които ще ги опитат, за радостта, която ще им поднесат и тогава няма как да не станат....... Ако го правиш просто за бройката, да се каже - ето на, направих ви, или "яжте бре маскари" - еееее не става така.....

Но това си е моето мнение. Аз за себе си ще продължа да се старая, до колкото мога......и се надябавам да  надобрявам Peace Peace Peace

# 27
  • Мнения: 459
По принцип и двете са важни, но тъй като аз нещо трудно се справям с оформянето, наблягам на съдържанието... Peace
Старая се да не пльоквам храната в чинията и що годе да изглежда естетично поднесена, но съм на светлинни години от истинската украса като в ресторантите например. Според мен по-важен е вкуса на храната и старанието и любовта, вложена в приготвянето й.  Hug

# 28
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
И двете ....и двете са много важни...когато влагаш старение все ще се получи нещо красивичко и вкусно ! Има и гадни моменти в които не се получава , разбира се ...но нали резултата не е в тяхна полза , продължаваме да се стараем  Peace

# 29
  • Мнения: 5 001
  Често истински вкусна храна сама по себе си изглежда хубаво и няма нужда от кой знае какви украси.
Peace Peace Peace Peace
И аз гледам да е поднесено с хубав вид  даденото ястие,салата,сандвич или десерт...и т.н. ,но не се вманиачавам толкова....

Общи условия

Активация на акаунт