СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ - вече започна втория срок

  • 22 300
  • 398
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 389
Здравейте, аз уча в ТУЕС,това което бяха казали относно училището в предишната тема кадето четох не беше абсолютно вярно. Аз съм момче и уча в туес (пиша от на сестра ми профила) и да ви кажа относно базата в училището. Значи както знаете приема се вече в 3 специалности (знаете ги да не ги повтарям). Лично аз сам софтуер и мога да ви кажа за базата. 5 компютърни кабинета . като този за софтуера е с Apple MAC . Операционите системи са MAC OS , и UBUNU LINUX . вече се организират и 5 курса . за да се запишеш на курсовете трябва да си 10 за Курс по роботика (роботчетата са предоставени от лего и съответно се програмират какво да правят) , и 11 за другите 4тири курса съответно : Програмиране на JAVA , IBM LOTUS DOMINO , Open sorscode  и СИСКО академията . аз ходя на последните 4тири . Като искам да подчертая,че само СИСКО се плаща, другите са безплатни. Демек училището дава един добър старт за вашите деца :] (ако им се учи разбира се) .
ПС : ако някой го е казал това преди мен извинявам се :}



Бих желала да те попитам изпита по физика много ли беше труден  необходимо ли е да си посещавал специални допълнителни уроци по физика или ако добре владееш материала за 7ми клас е достатъчно
и наистина ли всяка събота сте на училище

# 331
  • Мнения: 42
Здравейте ,  някой случайно да знае има ли справочник с училищата за кандидатстване след 7 клас в Бургас , където  да видя специалности и кои оценки се вземат при образуването на бала за кандидатстване newsm78

# 332
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте ,  някой случайно да знае има ли справочник с училищата за кандидатстване след 7 клас в Бургас , където  да видя специалности и кои оценки се вземат при образуването на бала за кандидатстване newsm78

То нали сме по новата програма и сигурно тези справочници ще излязат в деня на изпитите  Joy

# 333
  • Мнения: 42
Сакън! Повечето училища нямат читави сайтове , от които можеш да се информираш. Не ми казвайте , че трябва да обходя всички училища за да им разбера паралелките  Shocked 

# 334
snejal, имаше един справочник, който се издава от Веди, но можеш и да си го купиш свободно без да си в школата и в него има отделните паралелки както и минимален и максимален бал за всяка по отделно, ако все още се издава.  Wink Simple Smile

# 335
  • Мнения: 96
Здравейте ,  някой случайно да знае има ли справочник с училищата за кандидатстване след 7 клас в Бургас , където  да видя специалности и кои оценки се вземат при образуването на бала за кандидатстване newsm78

То нали сме по новата програма и сигурно тези справочници ще излязат в деня на изпитите  Joy
Като говорим за новата програма, някой знае ли какви са измененията по нея?  newsm78 Аз доколкото разбрах от учители(те също не знаят със сигурност) само учебниците са по новата програма, а всичко друго си остава по старому??!!  Rolling Eyes newsm12

# 336
  • На село
  • Мнения: 873
Сакън! Повечето училища нямат читави сайтове , от които можеш да се информираш. Не ми казвайте , че трябва да обходя всички училища за да им разбера паралелките  Shocked 


Споко, нЕма нужда да тичаш по училищата - ето от тук http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/top_menu/registe … ist_klasacia.html
можеш да се ориентираш за паралелките в съответните гимназии.
Както и от тук (постовете на ludobile) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246245.20.

Информацията не претендира да е супер актуална (за 2007/2008 уч. година е), но не мисля, че нещо се е променило като цяло.

# 337
 Тестът по математика от нац. състезание от 22.02:  http://www.regalia6.com/p-kurs/nac_sustezaniya/mat09/ns_tema_7_klas_2009.pdf

# 338
  • Мнения: 2 829
има промени в програмата по литература
някои произведения отпаднаха
това  стана ясно в началото на учебната  годината още Wink

а за новите седмокласници--не се знае още

# 339
  • София
  • Мнения: 1 357
Като говорим за новата програма, някой знае ли какви са измененията по нея?  newsm78 Аз доколкото разбрах от учители(те също не знаят със сигурност) само учебниците са по новата програма, а всичко друго си остава по старому??!!  Rolling Eyes newsm12

Какво й е новото тогава на новата програма? Аз също се интересувам от новите учебни планове, но съм сигурна, че те ще бъдат известни през септември. Учителите знаят не повече от нас. И те научават в последния момент. То май и в МОН толкова знаят.

А пък аз съм бясна, защото в нашето училище на децата така са им променили програмата, че в понеделник имат 8 (да, осем!) часа, а в четвъртък - пет (изобразително, музика, и други щуротии). И това било така, защото, видите ли, госпожата по трудово не можела да стои до 18.00 ч. вечерта и затова трябвало да си взимат часа в понеделник като нулев.

# 340
  • Мнения: 2 829
мале ,,,абе--който им прави програмите  епълен идиот

установила съм го,, всяка година  всеки срок имат ден в който имат 4 разказвателни предмета +матем и бел
и един ден в който имат 2 часа физ ,рисуване ,информатика и пеене

е това не е нормално

# 341
  • София
  • Мнения: 1 357
Естествено, че не е нормално. Иначе ми говорят за хигиена на труда. Не искам да се разправям, защото ми омръзна на родителски срещи повечето родители да мълчат и само аз и още няколко майки да взимаме отношение. Ама то какво да се разправяш с въпросната им госпожа, щом като им дала контролно по трудово?

# 342
Точно така! Повечето родители се снишават, за да не си навлекът допълнителни неприятности! Голяма неприязън изпитвам към такова поведение, още повече, че то се счита за умното. Осъзнавам обаче, че не мога да вървя срещу течението. Confused
В нашата програма, примерно история днес 2 часа, но не слято, а единя е втория час, а другия шестия - и така е разпръснато всичко, отделно проблема с разказвателните на куп. А вие имате ли 2 програми- седмица А и Б?

Задачките от националното състезание на 22.02, сега им хвърлих едно око и наистина ми се сториха "гаднички" (гледах на първата и последната страница).

# 343
  • Мнения: 2 829
не,,нямаме седмица а и седмица б
една програма за първи срок ,една за втори

който прави програмата се съобразява само и единствено с удобството на учителите
напрм тази по география не обича да става рано , и часовете са й винаги по-късни Mr. Green

# 344
  • София
  • Мнения: 257
Ние също сме с 2 програми-на четна и нечетна седмица.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт