Опасна ли е дъвката ?

  • 12 066
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 161
Здравейте,мили майки!Вярно ли е,че дъвката не може да се разгради и остава в стомахчето на детето?Или,че не може да се изхвърли по естествен път?При последният преглед педиатъра видя,че синът ми е с дъвка и ме шокира с тази информация.Рядко я поглъща,но все пак направо се втрещих.Само си представям коремчето на детето,пълно с погълнатите дъвки Shocked.

# 1
  • Мнения: 2 110
И аз знам ,че дъвката не се разгражда.
Но,не се ли изхвърля по някакъв начин?
Лекаря не ти ли каза какво да правиш?!
Ако някой знае да каже, защото няма детенце което да не е поглъщало дъвка!

# 2
  • Мнения: 161
Лекарят ми нищо друго не каза,а аз така се ошашавих,че и не попитах.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
... коремчето на детето,пълно с погълнатите дъвки Shocked.
Това звучи абсурдно. Колко дъвки съм изгълтала като малка... ooooh! Солната киселина не разгражда ли дъвка? newsm78

# 4
  • Мнения: 9 814
Разгражда се разбира се.
Ако не моят стомах трябва да е целият пълен с дъвки. Този на дъщеря ми също.
Едно време и мене баба ми така ме плашеше, като гълтах дъвките Идеал.

# 5
  • На топло...
  • Мнения: 584
Хм...

Вярно е, че не се разгражда, но се изхвърля с фекалиите, аз съм виждала - изглежда си точно като дъвка Laughing...

Боооже, може ли лекар такива глупости да говори ooooh!? Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

Споко Wink!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нама проблем-моите малката постоянно гълта дъвки

# 7
  • Мнения: 203
За разграждането може, но се изхвърлят то до сега много хора щяха да са с диагноза задръстен от дъвки в стомаха....хаха Joy

# 8
  • Мнения: 161
 hahaha
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...


Благодаря!

# 9
  • Мнения: 1 447
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

На времето баба ми така ми казваше,и аз не смеех да глътна костилка.

# 10
  • На топло...
  • Мнения: 584
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

На времето баба ми така ми казваше,и аз не смеех да глътна костилка.

Мдааа, митове, митове...

Или ако момченце дъвчи дъвка няма да му пораснат мустаци Joy, брат ми плачеше чак като му го казваха и спря да дъвчи докато не поотрасна... Има мустаци сега, ама  hahahaги бръсне...

# 11
  • Мнения: 4 434
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

На времето баба ми така ми казваше,и аз не смеех да глътна костилка.
Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 4 784
Скоро в Нашите деца попаднах на тема за дъвките и доколко опасни са те. Това, че ще се погълне не е толкова опасно, колкото състава на самите дъвки и по - точно тези, които не съдържат захар, а подсладител, а именно аспартам.
Май тази беше темата -
Давате ли дъвки на децата си?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Всичко прекалено е вредно, ако гълта по 10 дъвки всеки ден може и да се появи проблем, но отвреме на време да глътне дъвка голяма работа, ние като деца колко сме гълтали, що пасти за зъби Мечо пух сме изяли, що големи бонбони сме гълтали без да искаме....нищо ни няма. Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Всички погълнати частици биват изхвърлени от организма по естествен път. Дали са разградени или не, изхвърлят се  Peace

# 15
  • Мнения: 1 322
Аз дъвки не купувам, но се е случвало да го почерпят. Дъвче малко и я гълта и точно поради тази причина не му давам.

# 16
  • България
  • Мнения: 106
Хм...

Вярно е, че не се разгражда, но се изхвърля с фекалиите, аз съм виждала - изглежда си точно като дъвка Laughing...


Напълно си права,и аз съм виждала.  Laughing

# 17
  • Мнения: 31 294
Всичко се разгражда или излиза по естестествен път.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 007
И да не се разгражда, си излиза по естествен път. Иначе всички щяхме да сме задръстени с дъвки, костилки от череша, семки от диня...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Разгражда се разбира се.
Ако не моят стомах трябва да е целият пълен с дъвки. Този на дъщеря ми също.
Едно време и мене баба ми така ме плашеше, като гълтах дъвките Идеал.
И моят Laughing. Мен също ме плашеха така едно време и аз се бях притеснила много в един момент. Дъщеря ми не ги гълта.

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Основно, дъвката е съставена от четири елемента и тялото ни лесно може да разгради три от тях. Есенцията, подсладителите и омекотителите не представляват трудност за храносмилателната ни система. Това което полепва навсякъде е дъвковата основа. Тя е съставена предимно от синтетични химикали, които и придават дъвчащото свойство. Направена е така, че да устоява на слюнката в устата. Но когато я погълнем, дори тази основа бива разграждана в стомаха както обикновената храна и след това изхвърлена от отделителната система.

Ето от тук : http://iskamdaznam.com/web/index.php?news=48

# 21
  • София
  • Мнения: 44 225
Ами аз доста дъфки съм глътнала като дете...нищо ми няма Simple Smile))

най-вероятно и да не се разгради ще я изака....

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ами нашата щерка често си гълта дъвките, но пък след това си ги и изаква.

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 924
... коремчето на детето,пълно с погълнатите дъвки Shocked.
Това звучи абсурдно. Колко дъвки съм изгълтала като малка... ooooh! Солната киселина не разгражда ли дъвка? newsm78

И на мен ми звучи странно.  Thinking Но може и да е така, знам ли? Не съм специалист. Ле-ле, и аз колко дъвки съм изгълтала..., сигурно сега имам огрооомна топка дъвка в корема.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 554
аз не бих дала дъвка на детето си на такава възраст Rolling Eyes

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз като малка не съм разбирала, че трябва да ги дъвча, а съм ги гълтала. Майка за това не ми е давала, но все някоя баба ми е давала. Не съм имала някакъв проблем от това. Но сега като се замисля много рядко дъвча, сигурно си имам запаси в корема от детството ... и за това е така. Wink

# 26
  • Мнения: 568
И мен като малка ме плашеха с куп щуротии за дъвки ,но най вече от страх да не се задавя или да не заспя с нея.Ама лекар да говори такива глупости.......

# 27
  • Мнения: 494
И аз мисля, че все по някакъв начин глътнатата дъвка трябва да излиза, аз съм изяла толкова много... Тази тема ми стана много интересна, ще видя дали пък няма да открия нещо из нета

# 28
  • Мнения: 161
По-скоро бих се страхувала от задавяне с дъвката, отколкото от такива глупости. И мен ме плашиха като малка, че червата щяли да ми се залепят ако глътна дъвката. А колко дъвки съм изгълтала /наскоро пак гл;ътнах без да искам/  Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 1 230
Явно не се разгражда, защото дъщеря ми глътна веднъж синя дъвка и я изкара зелена, не съвсем със същата консистенция, но си беше дъвката. А колко други бели е изгълтала и не съм ги видяла.... ooooh!

# 30
  • Мнения: 8 999
Дори и да не се разгражда, то поне се изхвърля от организма. Щом като малка съм изаквала стотинка, защо да не се изаква и дъвката? И аз, и децата ми, сме гългали без да искаме сума ти дъвки! Пък на - живи сме. И нямаме стомашни проблеми.

# 31
  • Мнения: 1 305
Аз от много малка дъвча дъвки, а само колко  съм глътнала. Ако беше вярно сигурно корема ми щеше да е пълен с дъвки

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Чувала съм подобно нещо и затова
не купувам дъвки на дъщеря ми. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
 rotfImbo

От къде ги измисляте тези глупости?

Леле, колко дъвки съм изгълтала в живота си.. и какво? Сега съм бременна с дъвчище ли? (не, не съм бременна в момента. Освен с дъвките, де.)

# 34
  • Мнения: 161
rotfImbo

От къде ги измисляте тези глупости?

Леле, колко дъвки съм изгълтала в живота си.. и какво? Сега съм бременна с дъвчище ли? (не, не съм бременна в момента. Освен с дъвките, де.)

 Tired Последно - бременна ли си или не?  Party

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
rotfImbo

От къде ги измисляте тези глупости?

Леле, колко дъвки съм изгълтала в живота си.. и какво? Сега съм бременна с дъвчище ли? (не, не съм бременна в момента. Освен с дъвките, де.)

 Tired Последно - бременна ли си или не?  Party

Ни нали си казах, бебето го извадихме, ама не знаех до сега, че трябва да планувам второ секцио - стомашно - за вадене на дъвките...  smile3532 Joy

# 36
  • Мнения: 7 723
Значи свекърва ми бая дъвки е погълнала през живота си!
....тя почти се търкаля вече ooooh! Joy

# 37
  • Мнения: 169
Изхвърлят се от организма, но не се разграждат! Някъде четох , че са нужни няколко години да стoи за да може да се разгради. Н все пак организма ги изхвърля по-рано Wink

# 38
  • Мнения: 1 354
За разграждането може, но се изхвърлят то до сега много хора щяха да са с диагноза задръстен от дъвки в стомаха....хаха Joy

 Peace

# 39
  • Мнения: 1 465
Колко дъвки съм погълнала като малка....

Общи условия

Активация на акаунт