Опасна ли е дъвката ?

  • 12 041
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 322
Аз дъвки не купувам, но се е случвало да го почерпят. Дъвче малко и я гълта и точно поради тази причина не му давам.

# 16
  • България
  • Мнения: 106
Хм...

Вярно е, че не се разгражда, но се изхвърля с фекалиите, аз съм виждала - изглежда си точно като дъвка Laughing...


Напълно си права,и аз съм виждала.  Laughing

# 17
  • Мнения: 31 198
Всичко се разгражда или излиза по естестествен път.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 006
И да не се разгражда, си излиза по естествен път. Иначе всички щяхме да сме задръстени с дъвки, костилки от череша, семки от диня...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Разгражда се разбира се.
Ако не моят стомах трябва да е целият пълен с дъвки. Този на дъщеря ми също.
Едно време и мене баба ми така ме плашеше, като гълтах дъвките Идеал.
И моят Laughing. Мен също ме плашеха така едно време и аз се бях притеснила много в един момент. Дъщеря ми не ги гълта.

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Основно, дъвката е съставена от четири елемента и тялото ни лесно може да разгради три от тях. Есенцията, подсладителите и омекотителите не представляват трудност за храносмилателната ни система. Това което полепва навсякъде е дъвковата основа. Тя е съставена предимно от синтетични химикали, които и придават дъвчащото свойство. Направена е така, че да устоява на слюнката в устата. Но когато я погълнем, дори тази основа бива разграждана в стомаха както обикновената храна и след това изхвърлена от отделителната система.

Ето от тук : http://iskamdaznam.com/web/index.php?news=48

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
Ами аз доста дъфки съм глътнала като дете...нищо ми няма Simple Smile))

най-вероятно и да не се разгради ще я изака....

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами нашата щерка често си гълта дъвките, но пък след това си ги и изаква.

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
... коремчето на детето,пълно с погълнатите дъвки Shocked.
Това звучи абсурдно. Колко дъвки съм изгълтала като малка... ooooh! Солната киселина не разгражда ли дъвка? newsm78

И на мен ми звучи странно.  Thinking Но може и да е така, знам ли? Не съм специалист. Ле-ле, и аз колко дъвки съм изгълтала..., сигурно сега имам огрооомна топка дъвка в корема.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 554
аз не бих дала дъвка на детето си на такава възраст Rolling Eyes

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз като малка не съм разбирала, че трябва да ги дъвча, а съм ги гълтала. Майка за това не ми е давала, но все някоя баба ми е давала. Не съм имала някакъв проблем от това. Но сега като се замисля много рядко дъвча, сигурно си имам запаси в корема от детството ... и за това е така. Wink

# 26
  • Мнения: 568
И мен като малка ме плашеха с куп щуротии за дъвки ,но най вече от страх да не се задавя или да не заспя с нея.Ама лекар да говори такива глупости.......

# 27
  • Мнения: 494
И аз мисля, че все по някакъв начин глътнатата дъвка трябва да излиза, аз съм изяла толкова много... Тази тема ми стана много интересна, ще видя дали пък няма да открия нещо из нета

# 28
  • Мнения: 161
По-скоро бих се страхувала от задавяне с дъвката, отколкото от такива глупости. И мен ме плашиха като малка, че червата щяли да ми се залепят ако глътна дъвката. А колко дъвки съм изгълтала /наскоро пак гл;ътнах без да искам/  Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 1 230
Явно не се разгражда, защото дъщеря ми глътна веднъж синя дъвка и я изкара зелена, не съвсем със същата консистенция, но си беше дъвката. А колко други бели е изгълтала и не съм ги видяла.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт