За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори

  • 11 889
  • 312
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 776
Здравейте!от доста време не съм писала,но имам нужда от вашия съвет!Ситното заспива само ако аз съм легнала на моето легло.ако съм на компа си седи прав в леглото и мрънка.И докато го приспя минава доста време и нищо не мога да свърша в къщи.Веднъж го оставих в леглото и отидох да си върша работата в кухнята.скъса се от рев но заспа.сега се чудя дали ако го оставям да плаче ще свикне че няма да се приспиваме по стария начин и че трябва да си заспива сам.Жал ми е като се дере от рев,но пък трябва да свикне че не може да съм постоянно до него.Та въпроса ми е-да го оставям да си плаче или да се приспиваме пак по час и кусур?

Ами сега всички ще ти кажем, че не бива децата да се оставят да плачат. Но всеки родител сам преценява как да си гледа детето. Аз лично дъщеря ми съм я оставяла да реве и от моят опит ще ти кажа, че ефект нямаше. Сега за малкия ми е жал и не бих го оставила. Поне така си мисля, защото сега е кротък. Дано  намериш решението за вас Peace.

# 241
  • Мнения: 1 226
И аз не бих оставила малката да плаче. Времето минава бързо. Ще дойде мига, в който няма да ми дава дори да я целувам. Затова се наслаждавам и се опитвам да хвана всички моменти.А работата, ами тя ще я има и след нас. Върша я нощем, като заспи дребната.

# 242
  • Мнения: 2 111
На моя син са му излезли някакви пъпки по краката и ръцете. Педи каза, че е алергия и изписа капки финистил. Не съм ги купила още и искам предварително да питам дали има някакви странични реакции от тях? Аз съм пила противоалергични лекарства и от тях винаги съм се чувствала ужасно- отпаднала, сънлива, с главоболие. Притеснявам се, че и на детето може така да повлияят. А дали е възможно тези пъпки да са реакция от ваксината против рубеола, която се поставя на 13 месеца? На него му я сложиха на 22.01, т.е.преди почти един месец, но аз все пак се чудя.
Може и да са от ваксината.
Педиатърът ми каза,че е възможно 20-30 дни след тази ваксина да  се появят пъпки и понеже я сложихме на 1.12.08. на дъщеря ми си помислих дано не й се появят точно по време на коледните и новогодишните празници.Каза ми да не се притеснявам ако се появят,просто е вид реакция и не се прави нищо.
 

# 243
  • София
  • Мнения: 3 524
.Ситното заспива само ако аз съм легнала на моето легло.......
приспивам и досега сина ми на нашата спалня и го местя след това в креватчето му, като доста често , решава да спи при нас  Laughing. не виждам никакъв смисъл в това да го оставяш да плаче, всичко останало наистина може да почака, и аз си действам след като заспи той.
е, вече не се приспиваме по 1 час, но поне 15 минутки е минимум Peace

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 17:32 от elpet

# 244
  • Мнения: 2 111
Alma,да не би да не му се спи като му отнема толкова време да заспи?
Според това кога е станала дъщеря я слагам да спи следобед и вечер,часовете са приблизителни.
На 1г.1месец я научих да си заспива сама в леглото,но аз трябва да се правя на заспала на спалнята докато заспи и след 10-15 минути се измъквам.
Този вариант е много приемлив за мен като знам,че цяла година се приспиваше само с люшкане по 1 час  ooooh!

# 245
  • Мнения: 286
Здравейте! Въпроса ми е към мамите от Пловдив, можете ли да ми дадете координати на Втора градска болница?  bouquet

# 246
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Здравейте! Въпроса ми е към мамите от Пловдив, можете ли да ми дадете координати на Втора градска болница?  bouquet

МБАЛ “СВЕТИ ПАНТЕЛЕЙМОН”

 Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ) “Свети Пантелеймон”. Това е бившата Втора градска болница, която се намира на булевард “Никола Вапцаров” № 9. Телефоните на здравното заведение са 032/603-981 и 032/603-977. Управител на МБАЛ “Свети Пантелеймон” е д-р Марко Гугушев.

# 247
  • Мнения: 93
Здравейте.
Днес на визитацията в болницата( с бронхиолит сме) Cry ни казаха че малко сме склонни към алерггии и да си сменим ако може АМ с някакво хипоалергично. И сега се чудя какво да е - ние сме на Аптамил имунофортис, и сме по днешно теглене 7,500кг.  и ми се накараха че сме пухкави. Rolling Eyes А съм чувала че от Аптамил се качвало повечко и се чудя дали да е пак Аптамил, но вече комфорт( или там което се падаше хипоалергенно). Посъветвайте нещо.. newsm78

# 248
  • Мнения: 1 763
Аз бих взела хипоалергенно мляко от същата марка, в случая Аптамил. Смяната на марки млека не е препоръчителна, особено, когато става въпрос за болно дете. А и не ми се вярва детето ти да е по-пухкаво от млякото. Моят син пиеше Фризо ХА, от което се води, че децата не наддават много, а беше направо дебело бебе.Това ме изненадваше, защото аз съм много слаба, баща му също не е дебел и не сме високи. Сега вече е в норма, очаквам да стане под нормата.

# 249
  • Мнения: 149
Предстои ни да правим изследвания на кръв и урина.Купих си едни лепенки , които били специално за вземане на урина от бебета, но фармацевтката не знаеше как се ползват- та ако някой ги е ползвал нека сподели опит или ми дайте друг съвет-как да процедирам.Нашата педиатърка ми каза че урината трябва да се занесе максимум до час след като е пишкал.Проблема е че незнам кога пишка -ще падне едно търчане.П о принцип от време на време го пробвам над леген да пишка , като се събуди , но от всички опити два-три пъти го е правил.

А за смяната на млякото -ние бяхме на фризолак в началото , а след това минахме на нан ХА.

# 250
  • Мнения: 1 763
За момченце не са точно лепенки, по-скоро торбички. Слага се пишката в торбичка, отгоре памперса и от време на време проверяваш. После  прехвърляш урината в контейнер или там както се казваха специалните кутийки. Когато моят син беше на 6 месеца, нямах никакъв проблем- сутринта сложих торбичката и памперса, дадох АМ, когато го изпи, вече беше готов. За следващите изследвания, които се правят  на 1  година,  вече го държах на гърне. Дадох сутринта АМ, пет минути по-късно го сложих на гърнето и веднага свърши работа.

# 251
  • Мнения: 149
така ще пробвам

# 252
  • София
  • Мнения: 3 524
Купих си едни лепенки , които били специално за вземане на урина от бебета, но фармацевтката не знаеше как се ползват- та ако някой ги е ползвал нека сподели опит или ми дайте друг съвет-как да процедирам...
еднакви са и за момченцата и за момиченцата. мисля че бяха на виталис. отлепва се лепенката, след което нагласяш на пишлето, така че да може хем да се залепи, хем да му е удобно на бебока. когато се изпишка не е нужно да го прехвърляш в друг съд/контейнер/каквото там, ами просто залепваш краищата на торбичката и готово. Peace
за след 1 годинка аз дадох от гърнето, понеже мисията не беше възможна ooooh! само предупредих че не е стерилна.

# 253
  • Мнения: 2 111
Няма хипоалергенно мляко  Аптамил.
Има Милумил ХА,Нан ХА,Фризо ХА,Хип ХА.
Кърмих дъщеря ми до 1г.3 месеца и сега й давам Фризо ХА,защото не понася обикновените АМ.
Добре го приема,не се запича от него.

# 254
  • Мнения: 1 226
Ние сме с Милумил НА. Нямаме проблеми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт