Кога дцата ви започнаха да казват ,,р,,

  • 5 544
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
На 3 г. вече я казваше перфектно във всички думи .
Аз много се бях притеснила , защото не мога да казвам добре "р" и само треперех да не съм го предала и на детето ...  Rolling Eyes за щастие не съм .
Знам обаче , че до към 4 г. не е проблем , ако не я казва детето .

# 16
  • Мнения: 2 312
Съвсем скоро,може би преди месец,два започна да казва чисто Р.

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Моята щерка още не може да казва Р. А през март ще стане на 5 години. Thinking

# 18
  • Мнения: 4 629
Още не може да казва Р

# 19
  • Мнения: 2 910
На 3г. и 6-7м., а може и малко по- късно, не си спомням точно.

# 20
  • Мнения: 4 187
На 3 беше, може би на 3г и 1-2 месеца.

# 21
  • Мнения: 165
На годинка и четири месеца е синът ми и когато му давам ам казва " паррри", като набляга на р-то.

# 22
  • Мнения: 6 441
Все още не казва.
Но за "с" си е измислил по-лесен варант "т"(тънце,тон,татдки) Laughing

# 23
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Казват "Р" и тримата,отпреди да навършат годинка си бръмчаха.Голямата ни кака обаче не го слагаше в думите и сега не го прави,въпреки, че си го казва перфектно и ходихме на логопед години наред.На края ми сподели,че така била по-чаровна ooooh! и се отказах да я насилвам.
Със сина ми не съм имала проблеми.
Сега дребното на 2 години и шест месеца е като кака си,казва "Р"-то от преди да проговори,но не го слага в думите,ако направя забележка се поправя,казва думата правилно и после пак както си знае ooooh! Този път мисля да съм по-упорита,преди да е осъзнала колко е чаровна с френско "Р"

# 24
  • Мнения: 270
Много интересен е поста преди моя  Laughing.Моята щерка също казва Р от преди годинката,много интересно започна когато започваше да плаче на рррррррррррррррр винаги и се смеят хората като я чуят как плаче  Wink.Сега си казва добре Р но още не го вмъква в думички  newsm78.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Все още не успява в определени звукови комбинации да произнася "р".

# 26
  • София
  • Мнения: 39 761
И двамата със съпруга ми не можем да казваме "Р". Дияна започна да го казва едва в 4та група на градината. И то защото й помогна една нейна приятелка.

# 27
  • Мнения: 351
Дъщеря ми за почна да казва "р" преди няколко месеца, около 3-тата й година, но само в думите, в които "р" не е първа буква.
Когато думата започва с "р" се вижда, че прави усилие, но се чува по-скоро 'л'.
Аз изговарям буквата нормално, а съпруга ми има френско 'р'.

# 28
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми започна да казва "р" към 3,8 месеца.Бях се притеснила защото нейните връстници отдавна вече го казваха.
В началото започна да го произнася само на определени думи като трева,трактор,трябва,а на думи където "р"е в началото или в края на думата не можеше.
След това започна да го казва правилно навсякъде.
Сега слушам синът ми от осем месеца казва дррррън,бръъъъм и има толкова хубаво произнушение на :р:,но като проговори не знам дали ще е така.
Времето ще покаже. Wink

# 29
  • Мнения: 8 999
Още не могат. На 8 и 7 г. са. Не смятам, че е фатално. Напротив, намирам го за очарователно.

Общи условия

Активация на акаунт