От кой месец да давам сокче?

  • 2 858
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Аз все още не сьм давала,не виждам някаква полза от сока,предпочитам да дам пресен плод.

# 16
  • Мнения: 129
Аз пък давам от навъшени два месеца-винаги прясно изцеден сок . Много и харесват на детето.

# 17
  • Мнения: 6 274
Аз пък давам от навъшени два месеца-винаги прясно изцеден сок . Много и харесват на детето.
Което не значи, че е полезно....  Naughty

# 18
  • Мнения: 4 335
Ми то на тая вьзраст не само,че не е полезно,но е и вредно.

# 19
  • Мнения: 6 274
Ми то на тая вьзраст не само,че не е полезно,но е и вредно.
Права си, Иве, но аз реших по-тактично да се изразя...  Peace
То и циганките по кръстовищата дават на новородените си бебета ракия в млякото...  Sick
Значи ли, че е полезно???

# 20
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Мисля,че така само ще се заформи спор,защото вече мненията по въпроса са доста противоречиви.По-добре се посъветвай с педиатър.
  Peace най-добре

# 21
  • Мнения: 681
Когато прецениш сама  Peace Специално за сокчетата има доста противоречиви мнения,така че сама прецени.Аз дадох на дъщеря ми на 4 месеца,след месец ги спрях и ги поднових на 10 мес. някъде  Rolling Eyes

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сок дадох след 1г

# 23
  • Мнения: 391
чак към осмия месец дадох сок,но и тогава давах рядко.

# 24
  • Мнения: 493
По добре се посъветвай с педиатъра си.Всяка майка сама си решава кога да започне да дава на детето си сок-едни по рано,а други по-късно.
Аз на сина си му дадох след 3 месец за първи път,но ни тръгнаха колики и ги спрях,след 5 месец отново започнах.  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 334
Аз съм против даването на сок преди 1 годинка.Дадох за първи път на дъщеря ми преди една седмица  Peace

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 101
Направих грешката да и дам сок от ябълка, когато беше на 4 месеца. Резултат - страхотни колики. От 6 месец почнах да и правя сок, но не повече от 2 пъти в седмицата, тъй като тя обича да си хапва плодовете. От готовите сокове никога не съм и давала.

# 27
  • Мнения: 85
Момичета благодаря ви за съветите! Hug Посъветвах се даже с два педиатъра и те казаха да започна със соковете, но и аз си мисля, че е още рано, та за това реших да питам вас. Още веднъж благодаря! Hug

# 28
  • Мнения: 275
Разбирам колебанията ти, предвид различните мнения на "изтъкнати" педиатри.
Много лесно може да провериш дали някъде по света съществува такова понятие - даване на сокче на 3-4 месечно бебенце. Пусни в търсачката "weaning" и сама си изясни. Другите майки могат да споделят как е на френски или немски думата захранване и така...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 675
Аз все още не сьм давала,не виждам някаква полза от сока,предпочитам да дам пресен плод.

И аз така. Peace

Общи условия

Активация на акаунт