33 канадски феи с влюбени сърца очакват деня на любовта!

  • 20 895
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 557
Здравейте влюбени феи Simple Smile

Имам един въпрос към монреалки:
Знаете ли място, където мога да направя детски рожден ден, но аз да си занеса цялата храна?
(А не само тортата...както е на повечето места)

# 226
  • Мнения: 449
Г-жа Броненосец, тук въобще не мога да усетя празничната атмосфера на 8 март, така както съм празнувала в БГ и затова този ден тук ми е просто поредният ден от календара. Не бих казала, че го празнувам, но ще излезем семейно да се почерпим.

Titina, честито и още много професионални успехи да имаш за напред!   bouquet

escorial, съмнявам се в някой детски клуб да се навият на такъв вариант като твоя, защото няма да имат печалба. Според мен удачен вариант е да си наемеш парти зала към някой блок. Във вашият нямате ли?

# 227
  • Canada
  • Мнения: 272
Здравейте влюбени феи Simple Smile

Имам един въпрос към монреалки:
Знаете ли място, където мога да направя детски рожден ден, но аз да си занеса цялата храна?
(А не само тортата...както е на повечето места)


Ние сме празнували тук:
http://www.lepetitgym.ca/birthdays.aspx?lang=EN&gid=5

Обаче ми се стори малко 90 мин. Храната и тортата си я носиш. Сервираха само по едно сокче на децата.

# 228
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 845
Първата година като пристигнах тук българките бяха запазили еин гръцки ресторант и купона си беше като в България. Миналата година консула развали купона - точно на 8-ми март беше в Едмънтън и половината Калгари се беше изнесло натам. Тази година мисля че ще се съберем по женски отново, но ще е на 8-ми на обяд.

Благодаря за пожеланията за новата работа:)

# 229
  • Мнения: 557
escorial, съмнявам се в някой детски клуб да се навият на такъв вариант като твоя, защото няма да имат печалба. Според мен удачен вариант е да си наемеш парти зала към някой блок. Във вашият нямате ли?

Тц. Нямаме Sad Много ми се иска да имахме, но не би...
Може би защото все пак блока не е много голям...

rosist Благодаря ти! Изглежда приятно местенце, поне по сайта им...Утре ще им се обадя.
На вас хареса ли ви там?

# 230
  • Мнения: 9
     Здравейте и от мен Simple Smile
  Оворих тема в друг подфорум,но да ви питам и вас.
  Значи въпросът ми е: Дали нашите деца които са родени тука/Канада/ имат право на Еднократната помощ която се дава при раждане в БГ? newsm78След като естественно им извадиш там ЕГН и станат БГ граждани./мисля 4е имаше такава тема преди,много,много време,но немога да я намеря.

# 231
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kivitoT официално нямат право !!!обаче!!!!  Mr. Green въпроса е че трябва да се разпишеш на молба-декларация че детето ще се отглежда в БГ - никой не пита колко дълго  Wink така че 2 дни след получаване на паричките може да ти изникне изгодно предложение за работа в чужбина и да заминеш за там. Това е условието - ако питат нещо казваш че сте били временно в чужбина по контракт или учене и детето се е родило там защото им прави впечатление че акта е издаден със закъснение и питат защо чак сега си искаш помощта и т.н.

Имаше тема но тя беше за платено майчинство и там нещата вече са много изменени та темата хич не беше актуална.

По въпроса с детските рождени дни и аз имам питане - като носите торта в такъв клуб искат ли документ от къде е купена или нещо друго свързано с произхода или съдържанието и?

# 232
  • Мнения: 9
Благодаря ти много за отговора shemet_neveroiaten.  bouquet
И аз ака си мислех,4е "Няма на4ин, да няма на4ин",за всичко си има вратички Laughing
Ще ви дам пример за мойто майчинство.Фирмата при която се водех на работа продължи да ми го изплаща и след като заминахме за Канада. Laughing Всичко е вапрос на връзки и договорки.
Така,ча аз ще подам молба за тази помощ,пък ще видим smile3521

# 233
  • Canada
  • Мнения: 272

rosist Благодаря ти! Изглежда приятно местенце, поне по сайта им...Утре ще им се обадя.
На вас хареса ли ви там?


За децата беше много забавно. Аниматорите бяха добри и всички много се забавляваха. За нас ми се струва че беше малко като време - иначе ми хареса, но все пак е детски рожден ден...

shemet_neveroiaten  - сега ти видях питанката, много съм разсеяна ooooh!. Досега не са ми искали такъв документ, мисля че е на твоя отговорност, както ако си празнуваш в къщи. Имаш идея ти да правиш тортата ли?


      Значи въпросът ми е: Дали нашите деца които са родени тука/Канада/ имат право на Еднократната помощ която се дава при раждане в БГ? newsm78След като естественно им извадиш там ЕГН и станат БГ граждани./мисля 4е имаше такава тема преди,много,много време,но немога да я намеря.

kivitoT - аз когато оправях гражданството на сина ми, изришно бях посочила постоянен адрес в чужбина, но ми казаха че имам право на еднократна помощ, независимо от това. Аз въобще не знаех, че съществува такава, но жената от гишето ми тикна документите в ръката и ми каза да ходя да си я търся. Не знам обаче дали нещо не се е променило оттогава - това беше 2005 година.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 13:58 от rosist

# 234
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Kiwito, няма проблем за еднократната помощ, ще я вземеш  Simple Smile Аз ноември'08 си получих моята, док. подадох  средата на септември'08. Виждат че пост. адрес е в чужбина, но все пак дават  Simple Smile

Титина, Браво за работата ! Много успехи ти пожелавам !

# 235
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Имаш идея ти да правиш тортата ли?
По-скоро идеята е да правя торта за друго детенце. Ама е въпрос на пазарлък засега  Mr. Greenпросто ми беше интересно дали няма да е проблем ако рождения ден се празнува в клубче.

Знаех си че в нашата община са големи кучки  Naughty

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 17:05 от shemet_neveroiaten

# 236
  • Мнения: 3 932
Ескориал,

Мисля, че в Аквадома имаше подобна опция, или в СЛСЦ-то може просто да наемеш зала и да си я украсите вие, в Лоблаус може би, за библиотеката не съм сигурна. Познати правиха подобно парти в Лонгьой, но предполагам, че няма да ви е удобно.

# 237
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 845
Тук можеш да наемеш зала в комюнити център.

# 238
  • Мнения: 38
Мили мами , интересно ми е тази "помощ" в каква сума се измерва? И вообще струва ли си да се занимавате ?

А относно 8ми март ..чесно казано до сега в бг винаги е имало големи купони на тази дата цветя и тн. много весело..но пък с желание и подходящия мъж и тука можем да си направим празника хубав Simple Smile

# 239
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Мили мами , интересно ми е тази "помощ" в каква сума се измерва? И вообще струва ли си да се занимавате ?

200 лв е.  Simple Smile

Момичета, някоя от вас гледа ли орхидеи ?
Бях вчера на гости и домакинята имаше няколко Simple Smile, много красиви... Аз отдавна мисля да си купя, но като ме е страх, че ще ги уморя  Blush А те уж не били толкова капризни каза тя   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт