Детето ми има постоянно по-висока температура...

  • 30 036
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 619
идеята е че ако има новоизградена резистентност към антибиотика посявката ще покаже /на това може да се дължи температурата/, ако посявката е стерилна значи всичко е ок. даваме антибиотика още 5 дни, ако не прецизираме какъв е нужен, нисичка ми се вижда дозата, но няма как да съм сигурен...
Синът ми е около 10 кг, затова дозата си е тъкмо., а докато давах цефзил, температурата беше 36.00 - 36.5.
На година и три месеца е и Нелидиксът не е подходящ за него.

# 31
  • Мнения: 176
Изследванията му ги правихме както казах в Асоциация по клинична имунология.Намира се на Янко Сакъзов.Мисля,че там е и център по паразитология или нещо такова.Там правят и изследвания за алергии.
А това за ревматологичните заболявания малко го бях позабравила.Защото след първия месец с Т като го заведох на ревматолог,той каза че не е това,а фарингит.Само дето не ми е много ясно как го реши толкова категорично само с преглед без изследвания.
После обаче като ни приеха в болницата му направиха CRP,който до колкото знам е показателен за ревматологично заболяване.Тогава беше завишен,но в норма.На втория престой в боница пак му направиха и вече беше спаднал.В началото на януари пак му правиха и пак си беше ОК.
Направо ще отака вече с тая Т.Не мога да повярвам,че му няма нищо както ме убеждават повечето лекари с малки изключения,които пък изключения не могат да ме насочат какво да търся.А детето е много жизнено и весело.Само дето в последно време не иска да яде.

# 32
  • Мнения: 1 984
дозата достига до 50мг/кг, останалото трябва да се обсъди... взависимост от останалите резултати... все пак никакво лечение под 7 дни не може да се приеме за достатъчно при деца.

# 33
  • Мнения: 15 619
дозата достига до 50мг/кг, останалото трябва да се обсъди... взависимост от останалите резултати... все пак никакво лечение под 7 дни не може да се приеме за достатъчно при деца.
Възможно е, да.
Ще продължа да търся и да опитвам. Ще пиша пак. Поне да сме от полза после на някой друг.

# 34
  • Мнения: 1 984
Изследванията му ги правихме както казах в Асоциация по клинична имунология.Намира се на Янко Сакъзов.Мисля,че там е и център по паразитология или нещо такова.Там правят и изследвания за алергии.
А това за ревматологичните заболявания малко го бях позабравила.Защото след първия месец с Т като го заведох на ревматолог,той каза че не е това,а фарингит.Само дето не ми е много ясно как го реши толкова категорично само с преглед без изследвания.
После обаче като ни приеха в болницата му направиха CRP,който до колкото знам е показателен за ревматологично заболяване.Тогава беше завишен,но в норма.На втория престой в боница пак му направиха и вече беше спаднал.В началото на януари пак му правиха и пак си беше ОК.
Направо ще отака вече с тая Т.Не мога да повярвам,че му няма нищо както ме убеждават повечето лекари с малки изключения,които пък изключения не могат да ме насочат какво да търся.А детето е много жизнено и весело.Само дето в последно време не иска да яде.

попитайте тук - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30506.1100 опишете всичко!  лично не се чувствам достатъчно компетентен да отговоря.

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 62
Здравейте момичета, благодаря много на всички. Съжалявам , че известно време не можах да бъда на линия. Ето как се развиха нещата при нас. На 09.02 отново заведох малкия на лекар, като първо отидох в болницата в която лежахме. Лекарката го прослуша взе му гърлен секрет и отсече - зинат 250- 3 пъти на ден по 5 ml. Оттам го заведох при нашата лична, която е детски лекар. Тя му пусна ПКК и поиска да направим още един ренген. Този път го заведох при моя позната ренгеноложка. Жената каза че се вижда леко засенчване от дясно, но без първите две снимки не може да е категорична в разчитането. Това стана с кръвните резултати. Не бяха добри, т.е. пневмонията ни не беше излекувана. Нашата лична смята че отока от абоката е причината за това състояние. В интерес на истината ръката му беше нещо страшно, та педито ни ни каза че е много възможно инфекцията от абоката да е атакувала слабото място на детето - все още не беше напълно излекуван,и затова да не е отшумяла пневмонията. Тя също каза че без АБ няма да се оправи и смята че зината е най-доброто решение, но в по-малка доза, т.е. на 12 часа по 3ml от 250 или на 12 часа по 5деления от 125. Така днес сутринта дадох последната доза от 7 дневното лечение зинат, като през всичките дни е имал Т между 37,2-37,4. Днес следобед бяхме на контролен, казаха че нещата са ок, но аз още не мога да се съглася, тъй като и тази вечер Т му беше 37,2. Лекарката ми каза че Т може да се дължи и на предозирване от АБ. Каза да го наблюдавам сега след като не приема нищо. Но това е ясно повече от бял ден. Другата седмица пак ще пуснем всички изследвания, трябва да му се изчисти малко организма от АБ. Не знам дали съм права но аз меря Т само в дупето за да съм напълно сигурна, разбира се махам 5 деления. Сега вече сме само на имунобор , витамини  и калиев глюконат. Ами това е. Утре ще отида да питам за ТБ. Искам само да отбележа, че определено е много жизнен вече и си хапва с удоволствие, така както беше преди да се разболеем, а това отчасти ме успокоява.
Нека отбележа за протокола, че гърления секрет/за съжаление не е пред мен за да съм максимално точна, но утре ще се корегирам/показа наличието на бактерия и сме чувствителни към пенецилиновите Аб, но лекарката ни прецини че зината /при все че не е от тази група / е добро решение, защото все пак лекуваме най-вече пневмонията. Добре че чернодробните ни резултати бяха добри, като се има предвид броя АБ, които изпихме
Ако нещо ви дойде на ум пишете. Ще бъда безкрайно благодарна.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 00:02 от ninabo

# 36
  • Мнения: 15 619
ninabo, сестра ми и големият ми син по едно и също време ги лекуваха за мононуклеоза със силен антибиотик.След приключване на курса сестра ми доста дълго поддържаше такава температура, може би около месец/два. Обяснявам си го с факта, че организмът й беше силно отслабнал поради провлачване във времето и неоткриване на болестта навреме.
Така че, сигурно е възможно след пневмонията и антибиотика,  и повтарянето на пневмонията, и пак антибиотик детето да поддържа известно време температура. Дано да спадне скоро!!! Praynig

Температурата я меря с обикновен термометър и под мишницата за да съм сигурна в показанията.

Вчера ходихме на педиатър. Обсъдихме всичко направено досега /пак/. Казах й за повишената температура предната вечер.
Сега му взех урина в стерилна чашка и ще я занеса в лабораторията за проба.
Вчера цял ден му мерих температурата. Не е вдигнал повече. Дано да е от зъб! Венецът му от едната страна е набъбнал и явно го дразни.

# 37
  • Сливен
  • Мнения: 62
Luna стискам палци да е от зъб проблемът при вас. Искрено се надявам, че t при нас може да е както при сестра ти, а лекарката спомена тази възможност. Аз меря в дупето, защото под мишницата не успявам  - ето нагледен пример: миналата неделя като вдигна 38,3, в дупето диг. термометър отчете 38,8 общо , след 6-7 минути под мишницата отчете 37,4 същия тер-р. Много пъти съм правила подобни засечки и винаги разминаване. Засичала съм си диг. терм-р със живачния, който имам едно към едно показват,т.е. винаги отчитат едно и също. Засега изчаквам да видя как ще се развият нещата при нас. Днес два пъти ме мерих Т, но няма. Е това е.

# 38
  • Мнения: 176
Здравейте,
ние вчера получихме резултатите от изследванията,които направихме в Асоциация по клинична имунология и те също са добри.Доцентката от там се е свързала и с хематоллг в ИСУЛ и са преценили,че няма нищо тревожно.Отхвърлила е и съмнението за мононуклеоза.
И така всички са убедени,че му няма нищо.А той продължава да си вдига всяка вечер между 37,1 и 37,7.
Една майка ми е писала в един друг форум по въпроса.Копирам ви нейното мнение:
здравейте,
това което прочетох в темата на д-р Бърди все едно аз съм го писала преди 7 години /без хернията де/
сега с втория ми син лежахме въвъ втора градска в бебешкото отделение и разказах на завеждащата случая с баткото.
тя каза че е било престъпление да го тъпчат с антибиотици и че при децата до 2години температурата може да варира, без за това да има болестотворни причини. в кабитена имаше скала за границите на нормалната температура при бебетата в различните месеци до 2г и най-високата допустима беше 38.5
действително при баткото накрая нищо не се откри и с порастването изчезна. приеха че го е "израснал" , а то просто периода на променлива температура е отминал.
но 10те антибиотика първата година му разбиха храносмилането и му съсипаха някои зъбки- т.нар шестгодишници, които растата първата година.
съветвам ви да отидете въвъ втора градска и да искате преглед от завеждащата бебешко отделение 20лв е платено, в приемния кабинет на последния етаж е.
аман от лекари които след като си вземат дипломата не четата повече и не следят развитието на медицината и новостите в нея.

# 39
  • Мнения: 647
Здравейте!

Позволете ми да направя един коментар относно телесната температура!

Първо, меренето на температура в различни точки на тялото винаги води до различия. Точки, които са функционално и анатомично близо до черния дроб на пациента,  са с по-висока температура от тези, които са далече. Например, 37,8 градуса е нормална температура за ректума (правото черво) или за бъбреците. Обратно, нормалната температура на ходилата е 35.3 градуса.

Какво значи норма/ нормален?
Нормален означава "срещащ се с най-голяма честота" - сиреч от 100 човека, ако 85 са с температура 36,8 градуса, а останалите 15 човека са или с 35 или с 37,6 градуса, то нормата е 36.8 градуса, защото това се среща при 85% от членовете на тази група. Това не значи, че няма хора, на които тяхната им постоянна температура да не е 37,8 градуса!

После, при децата в ранна възраст се развиват множество системи и наблюдаваме различни процеси- прорязване на зъби, смяна на зъби, развитие на имунитета и прочее. Организмът вдига температура не винаги като страничен процес на биохимичните процеси. Понякога, на организма му трябва по-висока температура, защото така се ускоряват някои процеси на структуриране на антитела или на синтез на други хуморални медиатори.  При една вирусна атака, например, повишената температура е и възможност за организма по-бързо да произведе необходимите антитела и по-бързо да се подготви комплекса Антиген-представяща клетка от макрофагите.

Затова, не трябва на всяка цена да искате тази температура да бъде свалена. Да бъде проучено защо е висока- да, но не и на всяка цена да се сваля! А и, кому е нужно да е ниска? Колко е температурата на детето при мерене под мишницата?

Помислете рационално - едно време на баба ви сигурно всеки ден някой й е мерил температурата, като е била малка!

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 40
  • Мнения: 1 984
има си протокол какво се прави при наличие на температура с неизвестен произход. не е нужно да откриваме топлата вода. http://www.merck.com/mmpe/sec14/ch167/ch167e.html#sec14-ch167-ch167e-53

или : http://www.merck.com/mmpe/sec19/ch280/ch280d.html#S19_CH280_F002

# 41
  • Сливен
  • Мнения: 62
Здравейте, вече имам възможност да съм по активна.
Относно меренето на T  предпочетох да я меря в дупето, като задължително махам 5 деления, заради различните показания на термометъра, сложен  под мишницата и в дупето. Възможно е и аз да се престаравам, но се ужасявам от мисълта че може да пропусна нещо, т.е. да не обърна внимание на проблема своевременно.
Днес към 18 часа имаше 37,4, а преди да го сложа да спи в 20 часа 37,1. Аз самата съм привърженик на идеята, че температурата също се бори с инфекцията и по принцип докато не видя термометър да отчита температура повече от 38 градуса не давам нищо за свалянето й, при все че докато бяхме в болницата лекарката ме караше да давам Калпол през 4 часа на малкия независимо, че температурата не надвишаваше 37,7.
Да видим утре как ще е.

# 42
  • Мнения: 176
Аз лично не държа да свалям температурата,а именно да разбера каква е причината да е такава.Защото твърдения,че може да е от зъби или че е нормално децата да вдигат до 37,5 за мен не са правдободобни.Да може и така да е,но не вече почти 5 месеца всеки ден с изключение на общо 9 дни когато е била над 38,5 и 1 ден 36.За мен трябва да има някакво обяснение дори да е нормално просто да ми се каже каква е причината температурата на моето дете да е такава вече толкова много време.

# 43
  • Сливен
  • Мнения: 62
Аз лично не държа да свалям температурата,а именно да разбера каква е причината да е такава.Защото твърдения,че може да е от зъби или че е нормално децата да вдигат до 37,5 за мен не са правдободобни.Да може и така да е,но не вече почти 5 месеца всеки ден с изключение на общо 9 дни когато е била над 38,5 и 1 ден 36.За мен трябва да има някакво обяснение дори да е нормално просто да ми се каже каква е причината температурата на моето дете да е такава вече толкова много време.
Смятам, че си абсолютно права и аз съм на същото мнение.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
...Защото твърдения,че може да е от зъби или че е нормално децата да вдигат до 37,5 за мен не са правдободобни...

Съгласна съм.

Общи условия

Активация на акаунт