Цвят на очите

  • 31 950
  • 246
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 508
Има, има! Сина ми се роди с тъмносиви почти черни очи, а сега на една годинка са небесно сини!

 newsm44 newsm17 smile3525

Абе, да ми е все така силен и здравичък... Praynig Praynig Praynig

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Дъщеря ми се роди със светлосини очи, които останаха такива до годинка (кърмих я дотогава), после постепенно потъмняха, сега са кафяви

# 32
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ама те са много тъмно сиви, почти черни... Обаче има и нещо синкаво... Ние с мъжа ми сме с кафяви очи, но имаме баби и дядовци със сини очи... Praynig

Моя син също беше със тъмно сиви очи. За известно време минаха през зеленото (като моите), но после окончателно си станаха тъмнокафеви, като на баща му. Но очаквам още да се променят. Вероятно само нюанса ще се промени, но знае ли човек.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
до година и половина дъщеря ми имаше тъмносини очи. После постепенно се измениха. Сега са зелени.

# 34
  • Мнения: 2 110
Някъде до 40 ден са сиво-сини/но може и друг цвят/, после постепенно променят цвета си.
Даже може и след няколко години да се променят.Най-често изсветляват !

# 35
  • Мнения: 681
Да разбира се  може да станат сини  Wink И на дъщеря ми бяха тъмно сиви,ноооо постепенно станаха кафяви  Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 567
Цветът може да се промени, моят син се роди със сини очи и така си останаха!

# 37
  • Мнения: 498
И двете ни деца се родиха със тъмно сиви очи,не са кърмени.На годинката Кирил беше със невероятни сини очи,много специфичен цвят,като го погледнеш и не можеш да отлепиш поглед от него Laughingдоно да ме разбрахте,когато навърши две години цвета беше отново същия,на 2,5 години цвета започна да се променя,вече се включи на места и зелено.
Ана пък от своя страна до 10 месец беше с теменужено сини очи,в момента са пъстри,като преобладава зеленото.Моите очи са пъстри с преобладаващо зелено,а на съпруга ми пъстри с преобладаващо кафяво.

# 38
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Дъщеря ми се роди с тъмно сини очи.Към 2 месец педито ми беше категорична,че очите ще са й сини.Е личи си от аватара ми ,има ярко сини очи  Wink И аз и мъжа ми сме с кафяви очи.Брат ми е със сини,а майка ми и баща ми са с кафяви и те  Flutter

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 22:24 от Красииии

# 39
  • Варна
  • Мнения: 91
Синът ми се роди с тъмно сиви,а сега са светло сини.

# 40
  • Мнения: 1 277


По-голяма вероятност има,ако и двамата сте със светли очи и детенцето да е със светли.

При това положение май със сигурност детето ще е със светли очи!

Не е съвсем така. Ако двамата родители са синеоки- тогава и детето със сигурност ще е синеоко. Но ако са зеленооки- тогава има вероятност, макар и съвсем минимална, детето да е с тъмни очи.

# 41
  • Мнения: 668
Защо да няма шанс, моите очи, например, докато ходех на детска градина бяха тъмно кафеви, започнаха постепенно да изсветляват и сега са зеленикави, пъстри.
И моите до пубертета бяха черни/много тъмни/, сега са почти пъстри. На големият ми син също му бяха по тъмни от сега. А малкият има време още докато разберем, дано да са зелени!!! Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 554
всичко е възможно Peace

# 43
  • Мнения: 149
В нашия род има много хора със зелени и сини очи, но ние с таткото сме с тъмно и светло кафяви. Малката се роди с масленозелени мътни очи, избистриха се но засега цвета не се е променил все още. Вече не я кърмя и предполагам че цвета ще се доближи до окончателния.
Аз съм се родила с черни, но после са изсветляли до 2-рата годинка.

# 44
  • София
  • Мнения: 44 236
Ама те са много тъмно сиви, почти черни... Обаче има и нещо синкаво... Ние с мъжа ми сме с кафяви очи, но имаме баби и дядовци със сини очи... Praynig

Вие имате баби със сини очи или вашите родители са със сини(часто тях де, надали всички са). Защото ако вие и родителите ви сте с кафяви, генетично няма шатс за сини очи детето, ако при вашите родители има със сини очи има малки шансове да му останат сини....или да станат зелени.

Виж ако и двамата родители са със сини очи няма шанс детето да е с каквито и да било други Simple Smile))
Ако са зеленооки, пак няма шанс за тъмни очи - или зелени или сини ще бъдат.....Wink

http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eyecalculator.html ей тук има една табличка за калкулиране - въвеждаш цвета на родителите на очите и на   техните родители и се получава колко процента вероятност има детето да е с едикакви си очи....

Общи условия

Активация на акаунт