Цвят на очите

  • 31 914
  • 246
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 134
Има шанс, ама има шанс след това да потъмнеят. На приятелка детенцето беше с тъмно сиви очички като бебенце и на няколко месеца и станаха сини очите, а родителите и двамата са с тъмни очи (имат дядо със светли).  Сина ми беше със сиви очички, после станаха много светло сини, а сега на 1 година и 9 месеца е с по-тъмно сини очи и кафяво петънце на едното. А аз съм бил със страхотни сини очи до първата ми годинка, а сега са кафеви  Sad   На племенницата започнаха да се променят на 2 години и половина и от зелени станаха светло кафеви. Така че тепърва има да се променя цвета на вашите очички  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 726
Моите и двамата са синеоки и от самото начало бяха светли. Аз не се надявах че ще останат сини /таткото е с кафеви очи и си мислих че синия ще е рецисивния ген/, но за моя радост останаха със сини очи - точно моя цвят - синьо-сиви.

# 17
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Чувала съм, че докато кърмиш не се променят. Ако кърмиш де. Не знам дали е вярно и какво става ако не кърмиш.
Моята дъщеря се роди с много тъмно сини очи. Все още е така и си я кърмя.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Има доста теми по въпроса.

Истинският цвят на очите при Дияна се изясни на 3годишна възраст. Роди се с лилави, след това бяха сини, сега са зелени. През пубертета могат да станат и други Simple Smile
Брат ми до пубертета беше с кафяви очи. В момента е с пъстри.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз имам чувството,че цветът на очите на моите деца се променя постоянно Thinking

# 20
  • Мнения: 2 521
Ние също и двамата сме с кафеви очи,но майка ми е със сини и дъщеря ми е наследила нейните очи Simple Smile.Така че-шанс има.

# 21
  • Мнения: 9 973
ами всичко е възможно Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 9 814
Първо да те оборя- не всички бебета се раждат със сивкави очи.
Аз съм се родила със черни и до сега са ми такива.
Племенникът ми беше със сини, които и до сега вече 11 г. си запазиха цвета.
Дъщеря ми се роди също със сини, а сега са зелени.
А иначе цвета на очите на детето търпи промени до навършването на година и половина.
На тази възраст горе-долу се установява постоянния цвят.

# 23
  • Мнения: 4 335
Има шанс,но не се настроиваи Wink
Синьт ми беше сьс сини,сега потьмняха и са кафяви.Може и пак да им се промени цвета.

# 24
  • Мнения: 4 668
Моят син се роди с кристално сини очи . Бяха му такива до две годинки .
После станаха пъстри ...

# 25
  • София
  • Мнения: 23 096
Първо - да ти е живо и здраво бебенцето!
Дъщеричката ми се роди с описания от теб цвят на очите - сега са й много тъмно кафяви, почти черни (като на баща й)  Grinning За мен няма абсолютно никакво значение... Могат да станат и сини, и зелени. Важното е дечицата да са здрави!

# 26
  • Мнения: 1 080
На сина ми бяха светло сиви, после ярко сини, после зелени исега за зелено - жълти.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
По принцип "тъмния ген" е по силен. Но все пак има вероятност да са светли, макар и малка.
Не го мисли това толкова, важното е детето да расте здраво и щастливо.

# 28
  • Мнения: 2 172
Разбира се,че има шанс.
Моето дете се роди с тъмно сини очи,но още тогава си личеше ,че ще са си сини.Аз съм със сини(почти всички роднините от моя страна са със сини),таткото е с тъмно кяфяви(роднините му са с тъмно кафяви) и въобще не се надявах,че детето ще е със сини.Но се оказа,че дядо му и баба му по незнам си коя линия били и те със сини  Laughing

По принцип има ли някъде в рода сини очи има шанс те да станат такива,независимо,че вие двамата не сте.Детето на кумовете ни е със сини,а те двмата са си с тъмно кафяви.Но едната баба на детето е със сини и оттам то е взело нейните очи  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 1 185
Има, има! Сина ми се роди с тъмносиви почти черни очи, а сега на една годинка са небесно сини!

Общи условия

Активация на акаунт