Бебета ЮНИ 2009. Тема № 29

  • 11 579
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 475
Аз съм казвала за секцио, но така ми беше казал лекаря при който ходя по ЗК проформа, а той е от Тина Киркова, от Токуда, винаги са си ми казвали, че съм си за нормално раждане- затова казвам, че специално на мен никой от Токуда не ми  е казвал, че съм за секцио, за разлика от други гинеколози от други болници! Peace!

# 226
  • Мнения: 136
Явно аз не съм разбрала правилно.

Дне сот вълнения се оказа, че почти нищо не съм яла. Бях решила леко да се поограничавам в хапването поне за няколко дни, а то се оказа, че съвсем естествено си дойде. Колко е хубаво човек да изпитва такива положителни емоции, жалко, че не всеки ден е така  Hug

# 227
  • Мнения: 255
Gydelichkova, честито за количката! Супер е ! Каква беше цената(че спомена няколко пъти, но не и сума)? Пък за нас остава удоволствието не от возенето в количката, а от бутането й  Laughing с малките съкровища вътре  Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 1 291
Гъделичкова честито Simple Smile я каква смела се оказа-отиде и купи.Направо ме смая  Hug

2 хилки за майчин дом никога не бих дала.Нещо е ненормално в тази цена ако ще и в най-луксозната стая да си и с най-добрия екип.

# 229
  • Мнения: 136
edno_momiche, самата аз си се смаях. По принцип съм много рационална с покупките и рядко действам толкова прибързано, особено за скъпи неща. Междудругото, в магазин Малечко има невероятни красоти, но са много скъпи, например има креватче за 1100 лв., че и за повече.

И за мен 2000 лв. за МД са много, надявам се да не стигнем до толкова и моят лекар да е по-скромен. Лошото е, че никъде в сайта им няма обявен ценоразпис, скоро трябва да мина и през ЖК, та ще разгледам какво е обявено на регистратурата.

# 230
  • Мнения: 13
Честита количка Simple Smile Gydelichkova

Нямам търпение да си вземем и нашата в сряда Simple Smile ама таткото трябва да си вземе отпуска да не я мъкна аз.

За сметка на това вече съм горд собственик на възглавница за бременни с пълнеж спелта .. надявам се тя да ми помогне да спя вече Simple Smile

Относно майките ни , да са живи и здрави Simple Smile и моите родители много помагат и родителите на мъжа също Simple Smile Дори вече се сърдят че не остава какво да купят те за детето, защото всичко или сме си го набелязали/купили или ще ни го даде брат ми ли приятели ще подаряват.

P.S. Gydelichkova оправих пощата, нямах идея че 3 съобщения я препълват Simple Smile, но се оказа факт

# 231
  • Мнения: 35
Gydelichkova,честита количка със здраве да си я ползвате.Много е хубава.

Аз също си харесах количка,но незнам кой модел е на Чиполино и в интернет не я намирам.Видях я на пътя едни хора си я бутаха и ми се стори изключително красива и удобна.Успях да видя само,че е на Чиполино.Сестра ми каза/понеже бяхме двете/,че ако види друга такава количка по пътищата ще спре хората и ще ги попита за модела hahaha

# 232
  • Мнения: 5 012
Gydelichkova честита количка Hug Една приятелка е с Кам, ама знам че са 1 към 1 с Нео нато и е много доволна, сега живот и здраве юли второ дететнце ще гледа с нея, доволна е много.
lili_to бременна с баткото работех до парка до стадион Герена, там се нагледах на колички, не беше нужно да обикалям магазините, като си харесах някоя питах майката за модел и марка Laughing

И аз мисля да се поограничавам малко с храненето, че се плаша вече. След първата бременност и качени близо 40 кила Embarassed ми панда свода на стъпалата и нося вече един номер по-големи обувки, а съм с много тънко стъпало и много трудно си намирам обувки, ако сега още ми падне незнам, ще ходя боса Laughing

След раждането бях изпаднала малко в шаш и паника и си поревах няколко дни за нищо, ама се оправих бързо. Колкото и да се мобилизираш и да си сигурна в себе си хормоните са силни Crazy

# 233
  • Мнения: 27
Честито за количката,и за всички нови придобивки!Страхотни са.
Браво на смелите мами,трябва вече да се променят тези закостеняли традиции,които ни депресират допълнително.
И аз ако нямах няколко неуспеха зад гърба си,щях да съм по магазините и да трупам сладурски неща.
В момента мъжа ми готви  chef,пъстърва с някакъв сос и салата зеле с майонеза и мед.

# 234
  • Мнения: 165
В момента мъжа ми готви  chef,пъстърва с някакъв сос и салата зеле с майонеза и мед.
Много странно ми звучи тази салата ?!

Честито на мамите с придобивки..аз все още се оглеждам, засега съм се спряла на Cangaroo като марка, пипнах на "живо" няколко и ми харесаха, маневрени ми се сториха, а и цената е добра, аз докъм 500 лв, не повече се ориентирам Simple Smile

# 235
  • Мнения: 96
Аз току що се премирих / правя го веднъж в месеца само  Wink / и ооо чудо оказа се, че през последния месец не съм качила нищо. Корема обаче ми е пораснал, явно съм свалила килца от крака и дупе, защото коремчето се е увеличило с 11 см в обиколка Shocked

# 236
  • Мнения: 1 291
В момента мъжа ми готви  chef,пъстърва с някакъв сос и салата зеле с майонеза и мед.

Може ли рецептата за салатата.Аз обичам в този стил?

Исках да попитам и за рецепта на някое извънредно вкусно ядене за да го сготвя за свети валентин.

# 237
  • Мнения: 255
С голяма уплаха да се оплача-удари ме ток, доста силно, чак бушона падна. Мислите ли, че може нещо да стане с бебо, много се уплаших.

# 238
  • Мнения: 1 425
Добър вечер, майчета!

Честита количка, Гъделичкова! Със здраве да си я буташ с бебчо вътре! Много свежи цветове!

Някой питаше, мисля, че беше HADI, за количката Bugaboo. Ние купихме за Килиан такава и съм много доволна. Къде ли не сме я бутали (даже и по пловдивските улици), навсякъде е с нас, даже все още си я ползваме, но по-рядко.

Като чета за цените, които трябва да плащате за раждане в България лошо ми става. Това са си доста пари! А има ли начин да не се плаща? Тук здравната каса поема всичките разноски по бременността и раждането, даже и при избор на лекар.

След раждането първите две-три седмици са стресиращи, докато се влезне в ритъм, но след това няма проблем. Вярно е че бебетата плачат, има безсънни нощи (аз ги решавах, като кърмех през нощта на поискване и Килиан спеше до мен) и няма излизания толкова често, но зависи каква е организацията. Аз с две деца и трето на път, пак излизам от време на време с приятелки, само е трудно ставането сутрин  Tired. Мъжът м и той излиза, но по-рядко, той си е домошар и гледа децата  Mr. Green.


# 239
  • Мнения: 6
Гъделичкова, честита количка! Със здраве да си я ползваш!
Аз днес се обадих на лекарката ми и й казах за постоянното ритане на бебето докато съм на работа и бях на преглед(трябваше да съм на 17/02). Всичко е наред, чухме му тоновете, тя каза , че са идеални, все още върви със седмица и 1/2 напред.Качила съм вече 15 кг.,обиколката ми също е пораснала.За ритането ми обясни, че самото бебе така е разположено, че аз като седя приведена на клавиатурата го притискам, а и ми каза, че на всеки 1 час седнала трябва 15 мин да се разхождам.Може би ще работя до края на месеца и после болнични.
Предложи ми да ме изпрати при неин познат в Шейново за 1150 лв но аз й казах че най- вероятно няма да плащам.
Спокойна вечер!

Общи условия

Активация на акаунт