Отговори
# 30
  • Мнения: 1 335
Много е тънка разликата между хора израсли в лукс, и такива които на всяка цена се стремят към него. Лукса и нивото е в самия човек и начина по който той успее да подреди дома си и да се поглези. Всичко което не идва отвътре, е до време и няма този дълготраен ефект. Аз например никога не бих си купила по-луксозен електроуред от прителката ми, само да покажа  че стандарта ми е друг. Давам го за пример защото е масово явление в Бг.

Разхубавявам си живота с тихи места които посещавам с приятели, с обикновени пътувания които сама си организирам, в хотели в които няма ОИ.
Лукс е да работиш каквото искаш и да го правиш за престиж, не за насъщния.

. Лукс е да обичаш и да не се чувстваш уязвим да го признаваш. Лукс е да си щедър към другите, не към себе си...


Е това е най-вече лукс.

# 31
  • Мнения: 473
Предметите и лукса не могат да ми дадат усещането за хубав живот. Има неща, на които особено държа и си ги позволявам като добре поддържан дом, хубави дрехи, хубаво спално бельо. Единственото нещо, което за мен е пълна безмислица е инвестирането в скъпи бижута. Може би имам извратено мислене, но ако имам безумно много пари ще ги дам за благотворителност, а не за колиета, които да украсяват врата ми.

# 32
  • Мнения: 1 199
Знаете ли на мен какво ми прави впечатление? В Канада, където живея, хората полагат грижи колкото за това което е вътре в къщите им, толкова и за това което е извън къщите им. Богатите къщи са луксозни отвътре, но и градините отвън са не по-малко красиви, при това няма огради. Докато в София съм се нагледала на луксозно строителство дори в престижни квартали, а около него прилича буквално на кочина. Тази кочина собственикът на луксозен апартамент я гледа от прозореца си всеки ден и това изобщо не го притеснява. Знам една уличка в Изток на която при социализма случайно бяха останали малки къщички, след това там изпонастроиха нагъсто с ново строителство, улицата е напълно разбира, зад тези блокове има буренясала градинка с ръждясали детски съоръжение отпреди повече от 40 години, мръсотия, ама всички тези собственици с луксозните апартаменти гледат тази грозотия от прозорците си, ама пръста си не мърдат за да я оправят поне малко. Не че ще им струва много. Та за мен такива хора за пълни помяри, независимо в какви луксозни апартаменти живеят и какви маркови дрехи носят.

# 33
  • Мнения: 2 821
Всичко споделено за лукса в тази тема май е в сферата на мечтите още....хаха

Знаете ли на мен какво ми прави впечатление? В Канада, където живея, хората полагат грижи колкото за това което е вътре в къщите им, толкова и за това което е извън къщите им. Богатите къщи са луксозни отвътре, но и градините отвън са не по-малко красиви, при това няма огради. Докато в София съм се нагледала на луксозно строителство дори в престижни квартали, а около него прилича буквално на кочина. Тази кочина собственикът на луксозен апартамент я гледа от прозореца си всеки ден и това изобщо не го притеснява. Знам една уличка в Изток на която при социализма случайно бяха останали малки къщички, след това там изпонастроиха нагъсто с ново строителство, улицата е напълно разбира, зад тези блокове има буренясала градинка с ръждясали детски съоръжение отпреди повече от 40 години, мръсотия, ама всички тези собственици с луксозните апартаменти гледат тази грозотия от прозорците си, ама пръста си не мърдат за да я оправят поне малко. Не че ще им струва много. Та за мен такива хора за пълни помяри, независимо в какви луксозни апартаменти живеят и какви маркови дрехи носят.

Ето това е истината за лукса и луксозните хора.... Confused

# 34
  • Мнения: X
Според мен в Бг хората ,които наистина са живяли и живеят в ЛУКС,се броят едва ли не на пръсти.
Разбира се,че понятието лукс е доста разтегливо....за мен да имаш дом,добре обзаведен, с необходимите уреди и неща,които улесняват живота,не е лукс,а необходимост.За картини,пластики и др. подобни може да се спори,защото оригиналите струват милиони,а такива сигурно не притежават много българи,ако изобщо има някой ,който да е прежалил толкова пари за изкуство,то той в Бг специално със сигурност не разбира от картини.
Аз например не обичам теракота навсякъде в къщата,стои ми много офисно,няма никакъв уют,не харесвам тръбни и всякакви кожени изгъзици,които само приличат на мебели,а като седнеш,се чудиш къде си попаднал...изобщо съвременната мода в обзавеждането специално ми е много кичозна.

Харесвам италианския стил и за мен ще бъде най-големия лукс да живея в къща,обзаведена така.
А сега...позволявам си лукса да не работя,глезя се с хубави книги, въобще ИМАНЕТО И ТРУПАНЕТО на вещи и предмети като самоцел не ме привличат.

# 35
  • Мнения: 4 965
Темата наистина ме накара да се замисля. Описаните неща, като: хубави дрехи, качествена козметика, удобни мебели, практични уреди за домакинството, качествена козметика, ново бельо и др. не намирам за лукс - за мен това са неща, които ми правят по-приятен живота и по-пълноценен денят. Наличието на домашна помощница също не е лукс - то е поредното улеснение. Това със захабените хавлии, със закърпените чаршафи и с неподдържането на външния вид си е чиста мърлявщина.
Не харесвам показния лукс, който се набива на очи и се прави за "пред хората". В пъти повече предпочитам да намирам лукса в усещането за уюта.
За мен лукс не е да облека палто от норки и да съзерцавам неразбираемата пластика на набеден творец, а да мога да си облека хавлиена пижама и да седна в люлеещия се стол в собствения ми двор, докато си пия кафето и съзерцавам невероятната гледка.
Не е лукс да имам телефон с диамантчета и да говоря с него от кварталното кафене, а да говоря по телефона с близки хора от някое екзотично място.
Не е лукс да отида на питие в най-модното заведение, а да си купя хубава книга и да си я чета цял мързелив уикенд под одеалото.
Луксът за мен е свързан с личното ми удобство, с това да се чувствам добре, да имам вътрешна хармония.
Всичко останало е въпрос на желание...
Просто 90% от изброеното като "лукс" аз приемам за нормални неща от ежедневието.

# 36
  • France
  • Мнения: 726
Веднъж нямахме пари. Изядохме всичко от фризера. Хладилника беше празен. Бяха останали няколко буркана червен и черен хайвер и сьомга. Имахме и бутилка водка, лимитирана серия. Сложих най-хубавата покривка, запалих свещи, облякох се и гримирах.
Седнахме да вечеряме, вдигнахме чашите и си казахме:"Когато сме зле, така да сме!".
Сетих се за една интересна случка: бях в Москва при сестра ми. Тя се обажда на един приятел, да ни изведе. Той каза, че нямал пари, но имал толкова, колкото да ни плати таксито, и ни покани у тях. Апартамента беше изключително интересен- като антикварен магазин. Цареше хаос, но толкова елегантен, че усещането беше за подреденост.
Той отвори една тенекия /като от сирене/, с черен хайвер. Донесе кашон френско шампанско. Връчи ми черпака да слагам хайвер в чиниите. Извади страхотни кристални чаши. Говорихме, хапнахме, пийнахме. Поръча ни такси, и даде последните си пари на шофьора.
Та, лукса не е във вещите, а в поведението. Стила е вроден, той не се купува.

# 37
  • София
  • Мнения: 160
За нас в България е лукс май и обикновената, но качествена храна, да не говорим за китайските боклуци дето ни заобикалят. Проблем е да се намери изобщо продукт в който да няма консерванти /не на опаковката да пише че няма а наистина да няма/ и да отговаря изобщо на някакви изисквания за качество. Ами дрехите, обувките, играчките за деца. Лукс е да си запишеш детето в частно училище.

# 38
  • Мнения: 636
Това, което много хора намират за лукс, за мен са най-обикновени неща. Въобще не смятам, че живея луксозно като карам нова кола или се мажа с крем за 200 лв. Истински лукс е да имам хеликоптер и да живея в замък. Така че съм мнооого далече от истинския лукс, сега живея нормално.   Peace

# 39
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Цитат
Красивите моменти,създадени от нас-това е лукса.

[quote author=atenan link=topic=370347.msg10109683#msg10109683 date=1234208327
Луксът е онова, което не всеки въпреки парите може да си позволи. Лукс е да работиш това, което ти харесва и където се чувстваш щастлив ( да загърбиш заплатите, престиж и т.н.) Лукс е да си позволиш да имаш време за себе си, не в събота, а когато поискаш. Лукс е да обичаш и да не се чувстваш уязвим да го признаваш. Лукс е да си щедър към другите, не към себе си...


[/quote]
Много точно казано,другото е въпрос на стандарт,а понякога за съжаление и на снобария.

# 40
  • Мнения: 1 298
Всичките ви мнения и гледни точки много ми харесаха, момичета. Конкретно това за московчанина ме разби - ей това е истината. Не става дума за пари, а за добър вкус, умение да се изживява по най-добрия и красив начин всеки миг, и най-вече отношение към живота и живеенето. Мигът лети, и никога няма да се върне - ако го прекараме, свивайки се и живеейки за някакво химерно уж по-добро утре, изпускаме всичко, включително и утре-то. Който не живее днес, и утре няма да може...

# 41
  • Мнения: 636
Бих допълнила само, че истинският лукс е да живееш така, както ти харесва, да не бъдеш роб на хорското мнение и очаквания. Лукс е да имаш милиони и да сложиш гоблен в хола си, ако ти харесва, а не картина на Пикасо. Лукс е да си купиш дънки за 15 лв, ако имаш пари за пет живота напред. Лукс е да мислиш свободно!

Има хора с пари, които цял живот си остават мизерници. Грам не ми пука за скъпите картини или красивите рамки за снимки, не обичам еснафщината и показността. За съжаление в България едва ли не трябва да ти личи, ако имаш пари - жената да е накичена като коледна елха и от 100 километра да крещи - вижте ме, аз имам пари!

Истината е, че има много хора с недотам висок стандарт, но в моите очи живеят луксозно, защото живеят така, както им харесва и обичат своя собствен живот.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 000
Зависи какво считаме за лукс - дали яхти и хасиенди или това, което преди не сме можели да си позволим, а след определен етап можем. Ако е второто, да, тогава си позволявам известни луксове. Според мен в България луксът и луксозният начин на живот се използват от много хора с една единствена цел - показност. Харесвам този лукс, който асоциирам с аристократичното поведение, пък било то и придобито, а не наследено... Истинският аристократ по душа е естет, той е много далеч от парвенющината и еснафщина, които са толкова разпространени на днешно време...Давам пример със статия, над която много се увеселявах - дома на Галена и Галин (видни фолк звезди Simple Smile ). Домът се водеше за луксозен, но същевременно беше толкова забавно-идиотски, че си даваш сметка, че всъщност луксът не е паричното измерение на вещите, а атмосферата, която един "луксозен" човек би създал около себе си. 

# 43
  • Мнения: 2 556
Домът на Галин и Галена и аз го видях, уникален е  Mr. Green  Но пък и Галин демонстрираше познания за дизайн и обзавеждане, наред с другите си качества (той не знам работи ли нещо или само покрай родителите си живее в лукса) Grinning

# 44
  • Мнения: 2 658
Странно, но идеите за лукс, описани тук, ми изглеждат като евтин американски филм. Като наложени щампи, не по - малко жалки и смешни от описаните в първия пост гоблени, хасени чаршафи и т.н.
Не възприемам за лукс неща, които мога да купя с една заплата ( чаршафи, пухени кърпи, свещници, СПА уикенди, фризьор, дизайнерски вещи, рокли, уиски и пури). Това всичко е лесно, делнично и безкрайно експлоатирано... скучно, еднообразно при всички, предвидимо.
Луксът е онова, което не всеки въпреки парите може да си позволи. Лукс е да работиш това, което ти харесва и където се чувстваш щастлив ( да загърбиш заплатите, престиж и т.н.) Лукс е да си позволиш да имаш време за себе си, не в събота, а когато поискаш. Лукс е да обичаш и да не се чувстваш уязвим да го признаваш. Лукс е да си щедър към другите, не към себе си...

По темата - позволявам си лукса да пътувам честно, когато имам желание мога да си позволя да оставя работата си на колегите и просто да замина, и да им имам доверие, че всичко ще е ок.
Егати, толкова готино каzано, че просто се въzхищавам  Peace . Не zнам, аz ли не съм научена, или какво, но това примерно да имаш палто от виzон или норка не ми се струва лукс, а  Sick . Просто zащото мраzя космати от какъвто и да е вид палта.. Мраzя и хайвер, гаден ми е, не мога да си кривя душата. Това само като пример. И zа много други неща съм така. Как да го обясня... просто да дадеш един тон пари zа нещо, в повечето случаи само, zащото хората са каzали, че е хубаво ми е меко каzано смешно. Да не кажа и противно.. Защото от лични наблюдения смятам, е много хора така правят. Заради "престиж"  Rolling Eyes . Особено у нас, в БГ. Много криво се раzбира живота, както и истинските неща, ако мога така да се иzраzя.
Не че имам против теzи неща, да не си помисите. На който му доставят удоволствие, раzбира се. На мен просто не са ми на сърце..
Та zа мен лукс(ако става дума zа материален) е...  newsm78 хубава кола, хубав дом, но по моите раzбирания, неzависимо дали са като на хората. И каzвам, че това е лукс, само zащото ги нямам сега. В момента, в който(дай боже) ги имам, неzабавно стават не лукс, а ежедневие. Тоест не мечтая zа теzи неща..
Значи да обобщя, иzобщо лукс е zа мен да мога да си поzволя да живея така както аz го раzбирам, включително много да пътувам, навсякъде. Най вече това. За съжаление на тоzи етап не можем да си поzволим теzи неща, точно zа това ги въzприемам като лукс, а не като ежедневие  Crazy

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 12:35 от ~:Деси:~

Общи условия

Активация на акаунт