Отговори
# 60
  • Мнения: 123
 Grinning Много интересна тема  Thinking
   

# 61
  • France
  • Мнения: 726
Хаха ега ти снобската тема!  Laughing Една вечеряла черен хайвер, друга пиела мноооого дърт коняк, трета пътувала всеки уикенд до Марс.

Палячовци  Laughing Кой е по-по-най пасти да яде  ooooh!
Учудвам се, че интерпретираш споделеното от мен по този начин...
Дадох примера с хайвера, за да покажа, че за мен това не е лукс, както и за цитираният приятел на сестра ми...Ама трябва да се чете между редовете, май....

# 62
  • Мнения: 12 674
Учудвам се, че интерпретираш споделеното от мен по този начин...
Дадох примера с хайвера, за да покажа, че за мен това не е лукс, както и за цитираният приятел на сестра ми...Ама трябва да се чете между редовете, май....

Когато следващия път изпаднеш в такава ситуация, обади ми се. Аз имам сирене. Ше го менкам за хайвер.

# 63
  • Мнения: 817
Учудвам се, че интерпретираш споделеното от мен по този начин...
Дадох примера с хайвера, за да покажа, че за мен това не е лукс, както и за цитираният приятел на сестра ми...Ама трябва да се чете между редовете, май....

Когато следващия път изпаднеш в такава ситуация, обади ми се. Аз имам сирене. Ше го менкам за хайвер.

Не я слушай, иска да те преметне! Mr. Green Сиренето, вече разбрахме, в България не е истинско! Кой знае какъв боклук ще е! Яж си черния хайвер - там е истината! Mr. Green

# 64
  • Мнения: 12 674

Не я слушай, иска да те преметне! Mr. Green Сиренето, вече разбрахме, в България не е истинско! Кой знае какъв боклук ще е! Яж си черния хайвер - там е истината! Mr. Green

Айде, сега. Искам да помогна - жената останала без сирене. И се мъчи с хайвер. Напомня ми Мария-Антоанета - като нямате хляб, яжте пасти. 

# 65
  • France
  • Мнения: 726
Гадни сте!
Ама както и да е.
Не схванахте ли, че луксозния живот не се мери в хайвер, пътешествия и други материални придобивки.

# 66
  • Мнения: 940
Когато определен процент от хората в БГ се чудят как да изкарат месеца и да си гледат децата - за какъв лукс говорим?

Всеки може да седне да напише как пие шампанско всяка вечер, спи на копринени чаршафи и ходи всеки ден на спа процедури - дали ще е истина за всеки?
Лукса е хубаво нещо - когато човек може да си го позволи.

Да, така е. Но всеки има право да живее според това колко пари има. Не можеш да накараш имащич пари да е съпричастен с нямащия. Все пак някои хора изкарват много пари съвсем честно и имат право на лукс.
За мен най-голямата награда е пътуването след дълга работна година.
Напоследък по ред причини не мога да отделям толкова време на пътуването и това ме убива. В това измервам аз лукса. Да мога да си позволя да ходя на екскурзии и пояивки няколко (повече от два) пъти в годината. Плюс хубавата храна, за която споменах.

# 67
  • Мнения: 2 401
Умишлено бегам от такива теми, макар, че имам какво да кажа  Wink

# 68
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Фин порцелан, кристали, картини на стари майстори, старо сребро, реставрирани мебели. С такива неща съм живяла, и слава Богу, все още живея. И увеличавам.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 064
Умишлено бегам от такива теми, макар, че имам какво да кажа  Wink


Абе, и аз, ама не ме стърпява нещо...

# 70
  • Мнения: 12 674
/

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 23:14 от Мадам Х

# 71
  • Мнения: 359
Мъжът ми, например, счита за лукс най-вече свободното време.

И един цитат, за който се сетих - май беше от "Отчаяни съпруги": Бедността е състояние на духа. Ние не сме бедни, а просто временно затруднени!

# 72
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Защо така замря хубавата тема  newsm78

# 73
  • Мнения: X
kotkovo ,точно от там беше.И е много вярно.
Преди време се случи да общуваме с един българинуживеещ в САЩ,имащ верига от ресторанти.
Разполага човекът с пари,дошъл на гости в Бг...бърза да си ходи в Х,америката.На въпроса защо,нали сам определя кога да почива и колко,отговора:"Ще изпусна сезона за голфа...толкова го мразя,ама и въпрос на престиж ,да играеш голф.Ако не ме видят на игрището ,ще решат ,че съм фалирал."
Ами за мен това не е лукс.В този ред на мисли,освен всичко останало,луксът е да можеш да живееш ,без да се съобразяваш с всеки.И с някакви измислени правила.
За мен ще е лукс,ако мога да правя това ,което ми харесва...днес ми се ходи на ски,хващам самолета и бам,в Швейцария,утре искам да стоя цял ден пред камината с книга и чаша вино...и си го позволявам,искам 3 дни сред природата,на някое красиво езеро,паля колата и съм там.Това е лукс за мен,другото е просто определен начин на живот.

# 74
  • Мнения: 2 161
Днес сутринта влизам в банята да се къпя,изтягам се в огромната  вана,пия си чайчето в севърски порцелан,а нещо в най-долната част на гръбнака ми пари,направо гори.Излизам като Афродита заедно с пяната от ваната,гледам се в огледалото-нещо червеничко и охлузено.боли ужасно!Започваме да сваляме дюшеците от спалнята-един,два,три...И знаете ли какво намерих?Грахово зърно.Изводът:не е лесно да си луксозен,да ти е комфортно.Винаги ще се намери нещо гадно,да ти спре разхубавяването.

Общи условия

Активация на акаунт