Отговори
# 75
  • Мнения: 674
3 Бентлита 2 самолета 3 яхти и т.н. Joy hahaha
Стига с тези теми беее.... Grinning

# 76
  • Мнения: 4 965
3 Бентлита 2 самолета 3 яхти и т.н. Joy hahaha
Стига с тези теми беее.... Grinning

 ooooh!
Успя ли да прочетеш цялата тема или само заглавието?

# 77
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Така е Шанел, винаги ще се намери нещо, което ще ти развали удоволствието, ама значи ли, че пък трябва да не ядем, защото пак ще огладнеем?

Усещането за изграден свой собствен, па макар и крехък свят е удоволствие за мен. Вярно, че има субективни, пък и не толкова, фактори които биха му повлияли негативно, ама значи ли това, че трябва да се откажа съзнателно от стремежа си към мой си "раум", имат немците една такава много точна и идиомична дума.

За мен е много важно собственото ми светоусещане, ако в него имам баланс и ако то не се влияе от центробежните сили, тогава имам усещане за уют и лукс.

А кое от своя страна е част от моето светоусещане - това е много дълга тема.

# 78
  • Мнения: X
От всичко прочетено дотук за себе си обобщавам: начина на живот се възпитава! Каквото си видял, както си живял, неусетно го пренасяш..

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 12:00 от Анонимен

# 79
  • Мнения: 3 216
Ммм много хубава тема. Hug Поздравления кьм авторката.

Да си призная живея доста скромно,но това ,което ми доставя максимално удоволствие е да си сипя една чаша хубаво вино. Не бих го нарекла лукс-в никакьв случай ,но това е нещото,което ми разхубавява живота по-често. Имах един преподавател по лозарство ,който казваше,че хората които могат да си позволят да пият хубаво вино когато си поискат са хора ,които са си навили на масрафа и стоели най-високо в конусматорската пирамида  Joy.

Всичко друго си го позволявам твьрде рядко.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 21:59 от kremena

# 80
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
И на мен ми харесва темата. Май за мен лукс е това което нямам Laughing С какво удоволствие би седнала без вино само ей така да си почина , да изгледам някоя комедия или да прочета книга. В същото време не се отказвам и от луксозни материални придобивки които ще ми направят живота по лесен. Но накрая засега опирам до свободното време-голям лукс и голямо удоволствие ми доставя.

# 81
  • Мнения: 940
Последната една седмица се хващам, че най-голямо удоволствие и лукс за мен е да седна да вечерям с половинката всяка вечер, да си говорим и да изгледаме някой филм.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Луксът за мен е да пия кафе в чаша от костен порцелан, вместо в просто някаква чаша. Да пия хубаво качествено вино в подходящата за сорта чаша. Да имам 1 пуловер от кашмир вместо 10 от акрил. Да ползвам един хубав и любим парфюм вместо 10 наливни.
Това не е кой знае какво, но определено внася лукс в живота ми.

# 83
  • Мнения: 940
Луксът за мен е да пия кафе в чаша от костен порцелан, вместо в просто някаква чаша. Да пия хубаво качествено вино в подходящата за сорта чаша. Да имам 1 пуловер от кашмир вместо 10 от акрил. Да ползвам един хубав и любим парфюм вместо 10 наливни.
Това не е кой знае какво, но определено внася лукс в живота ми.

Не мога да не се съглася.

# 84
  • Мнения: 1 298
Да добавя една нова насока - за мен лично добре живян живот е този, който мога да го живея разнообразно. Тъй като не стана много ясно: можеш да имаш всшчко материално например, но ако не си в положение или състояние да замисляш нови идеи и да изучаваш непознати "територии" на света и живота около теб, е някак сиво, и влизаш в рутината. Не за всеки това е лошо нещо, и уважавам това, но за мен лично това е едно от ключовите неща, които ме мотивират да живея.

# 85
  • Мнения: 4 586

Сложи си тая снимка за аватар. Ако искаш.
Тая, с която си в момента нарушава с размерите си правилата на форума.

# 86
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 
 Embarassed извинявайте, прекъсна ми нет-а за малко и ми се дублира отговора.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 12:24 от Мона Кокона

# 87
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
.......ако живееш нон стоп луксозно, вероятно в един момент луксът се превръща в нещо тревиално и обикновенно и престава да е толкова притегателно Thinking ама това няма как да го разбера все още  Mr. Green

 Луксът, освен всичко друго,  е и да имам лично пространство, в което никой да не се меси, и да не влиза с еснафските си предразсъдъци и да ме те наставлява кое как трябва да бъде.


# 88
  • Мнения: 1 800
Темата се заформи интересна. Имам познат, доста заможен, по нищо не можеш да го разбереш на пръв поглед. Да, дрехите са му маркови, но спортни и обикновено изглеждащи, телефонът му е проста нокиа за 80лв, защото го ползва само за телефон и го губи често, колата му е на 17-18 години и си я кара, защото си има сантименти към нея. Бижута не носи, нито часовник. Носи хубави обувки винаги, това му е мания. Но те струват примерно 200 лв, а не 500-600. Домът му е хубав и стилен, но съвсем ненатрапчив. Малко е извън темата, но мисълта ми е, че истински заможните хора, които не са "пасли крави", както милинка се изрази, живеят луксозно, но без показност. Просто се радват на свободата, която парите и дават. А свободата е истинският лукс, не парцалите и чаршафчетата.

абсолютно.при тях няма показност, а е начин на живот.

новоизлюпените богаташи и тези, които се правят/мислят, че са такива- там е сеира и надпреварата кой е с кое по-по-най.
естествено има и изключения.




# 89
  • Мнения: 4 300
От няколко дни си блъскам главата какво аджеба ми е луксозното в живота напоследък. Не приемам вещите за лукс, а наистина за личен комфорт, който се простира до възможностите ми. Може би единственото, което усещам като лукс е повечето свободно време в последната година, възможността да готвя разни манджи по интернетски и Звездеви рецепти. Освен че ми доставя удоволствие ядем и по хубава и разнообразна храна отколкото когато я купувахме или смотвах нещо набързо.

Общи условия

Активация на акаунт