Отговори
# 90
  • Мнения: 19 337
Като се замисля вещи от сорта на пухени хавлии и копринени чаршафи не биха разхубавили живота ми. Радват ме неща като чаша хубаво скъпо вино, някой концерт с приятна компания, пътуване през уикенда. Общо взето нищо, което е свързано с украсата на дома ми. По-скоро точно живот, който предоставя много и разнообразни възможности.

# 91
  • София
  • Мнения: 263
Имах един преподавател по лозарство ,който казваше,че хората които могат да си позволят да пият хубаво вино когато си поискат са хора ,които са си навили на масрафа и стоели най-високо в конусматорската пирамида  Joy.
Страхотно го е казал човека!!!
Не мога да си позволя каквото и да е, но за 10-те години самостоятелен живот съм си изградила приоритети, които да ме карат да се чувствам добре и от които няма да се откажа- винаги ползвам професионална/медицинска/органична кометика за лице и коса, купувам си качествени/маркови обувки(е вярно, че по един чифт за сезон) и ползвам определена марка тоалетна хартия.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 735
Използвам стилни неща,не толкова луксозни.Обичам предметите ,особено за дома, да са красиви и практични.Харесвам често да се сменят,може и да не са последен писък на модата.Ако нещо е красиво и особено, ако съм го желала дълго време съм много щастлива като го купя.Луксът са взаимоотношенията ми с няколко човека,на които много държа.

# 93
  • Мнения: 2 759
                        От цялата тема едно стана ясно: луксът е в свободата.

# 94
  • Мнения: 4 586
Свободата е лукс.

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
... който просто трябва да си позволим Wink

Аз си разхубавявам живота с технологиите. Всяка нова техника ми носи голямо удоволствие... и удобство, разбира се. Наистина голяма част от семейния ни бюджет отива за това.
За щастие мъжа ми е същия като мен в това отношение Grinning

# 96
  • Мнения: 90
Живота ми е прекрасен и без скъпотии  Peace
Много по-щастлива съм да закача някоя фотография с дъщеря си изпринтена, отколкото да дам 100 лв за рамка  Peace

Гледам да съм практична-скъпите неща не ме правят щастлива и не ми разнообразяват живота Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 3 875
Най-вече с красиви дрехи, чанти и обувки; качествена козметика и парфюми, хубави ресторанти.

# 98
  • Мнения: 2 759
                       За всеки е различно. И все пак налаганият начин на живот ни заробва ужасно много, уви.

# 99
  • Мнения: 1 243
Парфюмите ми носят особена наслада. Затова и винаги се завирам в някоя парфюмерия или чета за тях и това ме кара да се чувствам пърфект!  Laughing Хубавият парфюм е изкуство... Малките бутилчета много ме радват.

# 100
  • Мнения: 87
Ей, колко хубава тема...Никога до днес не се бях сещала да си помисля, че живея в лукс.
Винаги съм мислила , че битът ми е добър и нормален, но никога, че е луксозен.
Поглеждайки обаче  хавлиите си в банята, чаршафите си и особено невероятните ми хващалки за горещи съдове - установявам, че живея в лукс.
Явно ще трябва да се замисля  и да сменя пухкавата и нова кърпа с която бърша кучето си с по-парцалива за да не бия на очи чааак толкова. Защото някои хора (ей сега го научих) считат това за лукс.

Нелита, всичко , което си изредила говори за много бедна и комплексирана душа.

Твоят лукс е един нормален и спретнат бит , достъпен за всяка по -организирана домакиня и е смешно да причисляваш качественото спално бельо и пухкавите хавлии към лукса. Може би, защото съм израснала в семейство с образцов бит и не възприемам чистота и спретнатостта за лукс, а за необходимост от първа степен.

Така бях изумена един ден, когато слушах някакво интервю със Галя от Сатен и тя гордо заяви, че от известно време си позволява лукса да ползва део и парфюм всеки ден след душ....Нещо, което аз правя откакто имам спомен за баня , но Бога ми не знаех, че хигиената е лукс.





А предмети на изкуството като пластики, гоблени и картини са въпрос на строго личен вкус.


-------------------

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 17:42 от Ara_bella

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Честно да ти кажа, Ара_белла, за мен едновремешните пликове-изтривалки бяха много по-практично и вършещо работа средство за хигиената, отколкото пухкавите кърпи в банята.

Парфюмът ми е трудно да го свързвам с хигиената. По-скоро го приемам като грима - мога и без него, но с него се чувствам по-добре. В никакъв случай не ме кара да се чувствам по-чиста обаче и ако ми е трудно да си позволя добър парфюм бих живяла спокойно без този лукс, защото според мен евтините и натрапчиви миризми са по-лоши от естетсвената миризма на тялото.

# 102
  • Мнения: 87
chanel5 не е евтино и натрапчиво ухание.

Но не бих причислила ежедневната употреба на chanel 5 към лукса.

Изредените в началния постинг белези на лукс  не са лукс. Те са елементарна битова хигиена.

Освен това дразнещ е снобизма на авторката. Аз не причислявам гоблените към кичозност в никакъв случай - дали един гоблен е изкуство или не , е точно толкова въпрос на вкус, критерий и изработка, както и една картина.

Някак си като чета такива постинги и винаги си представям как автор/ката си хвърля боклука през прозореца , защото всичко друго според нея е лукс.

Не може да считаш за лукс нормални неща като чистотата. Смешно е. Употребата на хубав парфюм след баня за мен също е задължително.
Много по-гот е.

А мисля, че всеки може да си позволи да има хубав парфюм - никой не е чак толкова беден. Въпрос на приоритет е.


# 103
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Въпрос на приоритет е.
Именно де, въпрос на приоритет. Аз не харесам Шанел5. Мисля, че това не ме прави нечистоплътна и неуважаваща хигиената.

Повярвай, има толкова хора, които не могат да си позволят скъп парфюм, но по-лошото е, че има хора, които се лишават от по-важни за ежедненевието неща, само и само за да миришат на Шанел и да спазват псевдоимиджа си. Ето това аз не разбирам  Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 2 759
...Така бях изумена един ден, когато слушах някакво интервю със Галя от Сатен и тя гордо заяви, че от известно време си позволява лукса да ползва део и парфюм всеки ден след душ...
                         Тъй като много уважавам Галя, а и по принцип мисля така, луксът не е въпрос само на пари. Ако ти е ужасно чувствителна кожата, може да е лукс да слагаш каквото и да е върху нея. Или ако си бременна и не понасяш миризми.
                         Луксът може да е много неща. Може да бъдат лукс петте минутки, които отделяш единствено и само за себе си. Може да бъде лукс да избягаш за два дни от всичко. Може да бъде лукс просто изключеният мобилен. Луксове, които някои хора не могат да си позволят.

Общи условия

Активация на акаунт