докога давахте адаптирано мляко

  • 3 115
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Моята дъщеря в момента пие по 600 мл АМ на ден, на година и 4 месеца е.
До 2.5 години не мисля изобщо да и го спирам, стига да го иска.

# 16
  • Мнения: 96
Щом пие - давай на детето. То си е полезно и докато го пожелава, няма място за притеснение Peace Hug

# 17
  • Мнения: 1 447
За съжаление синът ми се отказа доста рано от млякото към 7 месец,но щом детето си го иска продължавай да му даваш.

# 18
  • Мнения: 1 554
все още пие АМ 270мл готово количество Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Доколкото си спомням беше на година и нещо, когато категорично отказа АМ преди лягане. За сметка на това пък и до днес, още щом се събуди, търси "мако" и му го давам. Не смятам да го отучвам.

# 20
  • Мнения: 8 999
Давах мляко, по-точно кърма, докато ги кърмех. На навършени 6 месеца вече бяха абсолютно захранени и спрях да ги кърмя.

# 21
  • Мнения: 2 110
Моята дъщеря е на повече от 2г. и продължава  и сутрин и вечер да иска мляко/тя обича Нан на Нестле/ и то в биберон. Аз изобщо не се притеснявам от този факт. Щом и доставя удоволствие и го иска, какъв е проблема ?!
Аз си мисля, че сученето от биберона и млякото и напомнят за кърменето и и доставят удоволствие  и спокойствие.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Щом му харесва,не го спирай!

# 23
  • Мнения: 179
Синът ми е на година и четири месеца и вече смятам да спирам адаптираното мляко. По принцип няма проблем да го пие, но той няма проблем и с никаква друга храна и не виждам особен смисъл да продължавам да купувам. Останало ни е малко в една кутия, но сигурно вече не е годно. Има достатъчно други неща, които яде.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Вечерята му представлява 210мл + 7л. АМ. До скоро - и л. плазмони. ПОне до 3 г. ще е така. После сигурно ще мине на сурово пр. мляко. Но не мисля, че е добре от сега още.

# 25
  • Мнения: 467
До три годишна възраст и колкото поиска. после минахме на пълномаслено краве мляко, пак на воля.

# 26
  • Мнения: 2 374
До около годинката.

# 27
  • Мнения: 681
Дъщеря ми е на 1.3 г. и все още като заспива и правя по 100 мл. АМ,понякога си го изпива всичкото,а понякога не.Може би тя сама ще го откаже,но на този етап като си пие ще си и го давам  Peace

# 28
  • Мнения: 1 062
Дъщеря ми е на 1г.6м. Вечеря около 19.30 ч., обикновенно супа или някаква каша. В 21.30 ч., когато ляга си изпива около 210-240мл. Нестле Джуниър. Харесва го и не смятам да спирам да и го давам, докато го пие и го иска. Нещо любимо и е, млякото преди сън, защо да я лишавам от него?

# 29
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми вечеря в 19ч. и в 21ч. си заспива с 260 мл.Ам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт