Избор - какъв пол да е детето???

  • 3 461
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз не мога да разбера родителите, които имат предпочитания към пол. Аз, когато искам да имам дете, го искам заради детето, не заради пола му. Какво е различното между момичето и момчето за майката? Едното й е по-мило ли? Робува на някакви традиции за фамилия ли? Непонятно ми е, честно. Може би защото имам и момче и момиче, знам ли.
Peace
Аз имам едно момиченце,при втора бременност отново не бих имала предпочитания(защото и през тази си бременност нямах).

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 380
Ако можех да избирам пола на детето си при зачеването, не бих се поколебала. Не мога да си кривя душата-имах предпочитания, исках момиче. Както и да звучи-това е истината.  Радвам се, че желанието ми се осъществи.

# 17
  • Мнения: 7 723
Това, да си избираш пола на детето е меко казано извратено.
(изключвам случаите, когато това е необходимо,
за да се избегнат генетично предавани болести).

# 18
  • Мнения: 12 666
Каквото и да си говорим, щом науката го е постигнала, няма начин да не навлезе и в практиката. Ще се избират по каталог.
В онези далечни времена, когато аз раждах, не се знаеше пола, докато не се види пишлето. Ама не на 3,4,5 Д, а на живо.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, не бих избирала съзнателно и целенасочено пола на детето. Имам две деца. Никой от тях не е по-ценен, важен или значим поради пола си. И винаги съм се изумявала на глупостите, които съм чувала от някои майки като говорим за пол. Е, разбира се, всеки има своите предпочитания, аз самата също. Но да се изпада в крайности ми се струва изключително... елементарно.

# 20
  • Мнения: 494
Мда,Мадам X,и моят дядо,майка ми,като му казала,че чакаме момиче,питал,ми то,кога се е родило?

Иначе,аз евентуално бих имала разбиране към родители,които имат да кажем 5 момичета или 8 момчета!

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 12:22 от Mара Подробната

# 21
  • Мнения: 7 474
Говорим за избор при инвитро само, а те не са толкова голям процент.
Аз съм ЗА избор, но ако е второ, т.е. ако имаш момче, второто да е момиче примерно. Thinking

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
И след като се прави "инвитро" - това работа на природата ли е?  newsm78

# 23
  • Мнения: 408
И след като се прави "инвитро" - това работа на природата ли е?  newsm78
Ами ама нека поне другото остане на природата!!!Не знам хем съм за не хем за да ,различно.Яд ме е че толкова много хора трябва да прибягват към ин витро !Природата ги е "ощетила",защо и те да не "ощетят" нея???

# 24
  • Мнения: 2 388
По принцип искам момиче. Винаги съм искала, но целенасочено да се намеся в природата няма да го направя.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако могат да изберат пола - защо не? РОдителите и без това минават през всичките мъки и проблеми с инвитрото, поне за едно нещо да имат право на избор. Това са толкова малко деца на фона на общата популация. Също така ми прави впечатление, че при инвитрото се имплантират поне два ембриона и предполагам, че повечето родители ще решат бебетата да са "шарени". Мисля, че много родители също биха разчитали на късмета за пола на бебето.

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Едва ли точно семейство с репродуктивни проблеми ще тръгне да избира пола на детето си.
Аз лично знам случай от преди 2-3 години  - жената направи амниоцинтеза в ранен период на бременността си за да разбере пола на бебето и после последва аборт..

# 27
  • Мнения: 12 666
Едва ли точно семейство с репродуктивни проблеми ще тръгне да избира пола на детето си.

Емотикон с вдигане на палец. Защо няма такъв в малките.

# 28
  • Мнения: 24 467
Освен посоченото вече в темата възможността, за такъв избор за мен е и нещо изключително опасно. Ще се създаде страхотен дисбаланс. Всички сме чели за Индия и Китай, примерно, не са само те. Процентът мъжко население е изкуствено завишен, поради абортите на плод от женски пол.
Мисля, че не само че не трябва да се разрешава, но и следва да се предприемат мерки за забрана и санкциониране на подобни прояви.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Едва ли точно семейство с репродуктивни проблеми ще тръгне да избира пола на детето си.
Аз лично знам случай от преди 2-3 години  - жената направи амниоцинтеза в ранен период на бременността си за да разбере пола на бебето и после последва аборт..

И аз мисля, че за тях е важно да имат дете, а не момче или момиче. Колкото до цитирания случай - нямам думи Confused

Аз не бих избирала пола и не смятам че е редно. Много искам момиче, вярно е, надявам ми се случи да имам някой ден Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт