73-то СОУ

  • 100 351
  • 1 457
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 263
Додо да разбирам ли, че вече сте първолаци в 73-то?
Честито и дано има отзовали се родители, иначе лично аз не намирам нищо лошо в родителски сондажи за бъдещите госпожи. Всеки родител има различно виждане по отношение на перфектния педагог за неговото дете и бих казала слава богу.
Тоест място за слънцето има за всеки - едни искат строги и взискателни госпожи, други държат на усмихнати и лъчезарни госпожици, трети търсят нещо друго...
Дано всеки намери най-доброто за детето си, от сърце ви го желая.

# 46
  • Мнения: 299
Извинявайте , че се намесвам и отклонявам темата , но има ли някой мнение за 104 у-ще ? Аз съм учила там , но преди доста години  , а мисля да преместя сина си там догодина.

# 47
  • Мнения: 2
Здравей, dodo dodo! Следя темичката ти от самото начало и тъй като не виждам голям наплив, реших да се включа, макар и като гост. Живея в кв. „Гоце Делчев” и преди 5 години бях пред голямата дилема, кое училище да избера за детето си – 104 или 73. В крайна сметка избрах второто и от позицията на майка вече на петокласник въобще не съжалявам. Познавам и двете училища, макар и от различна гледна точка, и  мога да кажа, че и двете са много добри, естествено в рамките и с недостатъците на днешната образователна система. Това обаче, което поне за мен прави 73 СОУ по-доброто, са точно нещата, от които ти се притесняваш.
По отношение на немския... Да, немският език е доста трудничък за децата и много зависи на какви преподаватели ще попаднете. Първите 2-3 години си е направо песен,  учи се под формата на забавление – игри, песнички, апликации и т.н. В четвърти клас започва яко граматика и.... децата доста го закъсват. В този смисъл, ако държиш наистина на качествени знания и детенцето ти не е свръх ученолюбиво и с афинитет към езика, външна помощ най-вероятно ще ти се наложи.
По отношение на средата – това е нещото, от което аз лично съм най-доволна. Попаднахме на клас, в който „безхаберни” родители няма, а нивото на децата като цяло е доста добро, както по отношение на интелигентност и знания, така и на поведение. Не смея естествено да обобщавам за цялото училище, това може да е и въпрос на късмет, но „битката за записване” и палатковите лагери според мен са сериозна предпоставка болшинството от родителите да са наистина хора, които да държат на образованието и поведението на децата си, а от там и по-добрата среда като цяло. А според мен това е също толкова важно, колкото и учителят, а може би дори в някои отношения и по-важно.
Колкото до меренето на възможности и прекалените амбиции – споко! Колкото и да е популярно, 73 все пак си е квартално училище, а подобни хора обикновено се насочват другаде! Ако ги има, то са единици.

Относно френския – забрави, ако има такъв е евентуално в гимназията. За руския по-горе са обяснили. За „теста” също – това е така наречената диагностика на готовността на децата за училище и от него нищо не зависи, освен уж начина, по който разпределят класовете, за да са равностойни...

 Така, че давай смело и успех! Пък, ако не успеете да се доредите, както казах 104 у-ще също е един много добър вариант.

Здравейте, аз се интересувам изключително много от 73-то училище,  защото подготвям сина си да учи там от другата година - ще бъде 5-ти клас и много се притеснява от смяната на училището... Имате ли впечатления коя паралелка е добра? Ао разбира се това зависи от мен, да избирам паралелката? Той е учил досега само английски и се притеснява дали ще се справи с немския? Ходи на уроци веднъж седмично от септемри, дано да догони децата... 

# 48
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравейте, аз се интересувам изключително много от 73-то училище,  защото подготвям сина си да учи там от другата година - ще бъде 5-ти клас и много се притеснява от смяната на училището... Имате ли впечатления коя паралелка е добра? Ао разбира се това зависи от мен, да избирам паралелката? Той е учил досега само английски и се притеснява дали ще се справи с немския? Ходи на уроци веднъж седмично от септемри, дано да догони децата... 
Здравей, за съжаление за паралелките нищо не мога да ти кажа! За немския, може би е добре да се консултираш с някоя от учителките, които в момента водят 4-ти клас, да те насочи какво трябва да е покрило детето като знания, а ако успеете да се доберете и до тестовете за изходно ниво, би било чудесно. Макар че всъщност той ще трябва да държи някакъв приравнителен изпит, предполагам, и сигурно вече сте го направили? При всички случаи - успех!  bouquet

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 09:56 от M4

# 49
  • Мнения: 289
Здравейте отново  Simple Smile
Много се извинявам, че повдигам отново темата, но имам основания да го сторя.
Днес имаше родителска среща в 73-то с родителите на бъдещите първокласници на която бяха представени и четирите учителки, които ще водят първи клас на есен - г-жа Нона Бановска, г-жа Теодора Петрова, г-жа Вили Димитрова и г-жа Татяна Пешева.
Молбата ми, за която се надявам да не прозвучи не етично спрямо цитираните госпожи, е сведущите да споделят лични впечатления за тях.
Благодаря!
Здравейте и от мен! И аз бях на срещата, а преди това много ми беше препоръчана г-жа Диди Димитрова. Г-жа Пешева също не била лоша, но като по-възрастна децата много не я слушали. Това все пак са мнения на майки с деца от сегашния им випуск.

# 50
  • Мнения: 13
Здравейте мами...Ситуацията ни е такава че и двамата ни малчугана са немско говорящи малкия ще е 2клас а малката  1кл и догодина мислим да ги записваме тук в БГ...Жена ми ходи при директорката на училищетето и от нея разбрах че я е посрешнал мъж и докато му обесни ситуацията ни тои и е препоручал друго училище...Доколкото знам старата директорка е била жена какъв е бил този директор какъв се явява...останахме разочаровани от това и решихме да търсим друго учебно заведение. Но от лутането и гледането кое ще ние по-близо до дома и по удобно ако един от нас не е мобилен да може да вземе децата...пак стигаме до тук...интересува ме какво може да ми кажете за др 2010/2011 учебна година да ни  препоръчате някоя учителка....занималнята каква е...доколкото разбрах е имало и немска учителка дали е така и в началното до 4 клас? Има ли лагери на които ходят децата ако е вазможно нещо повече да ми кажете за тях и как става записването...какви са тези палаткови чакания защо се получава така и какви са шансовете на дацата ни да влезат в училището?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравейте мами...Ситуацията ни е такава че и двамата ни малчугана са немско говорящи малкия ще е 2клас а малката  1кл и догодина мислим да ги записваме тук в БГ...

Здравейте! Доколкото разбирам от написаното, въпреки че децата ви са немскоговорящи, си търсите българско общообразователно училище? Като такова по-горе училището сме го коментирали...
По отношение на немския обаче не зная какви са ви очакванията... Предполагам сте наясно, че програмата е съобразена с деца, започващи от нулата. Часовете по немски са 5 в седмицата и особено първите 2 години (чак към 3 клас започват да учат нещо като граматика) се набляга на думички, учи се под формата на игри, песнички и т.н. Към 4-ти клас децата достигат нещо като ниво А1... не знам доколко за вашите деца няма да е загубено време... Учители немци от 2-3 години няма, дали ще се появят в близко бъдеще, не е ясно...

Ако все пак решите това да е училището, от учителките, които догодина ще поемат първи клас, бих ви препоръчала Коринова, но от опит на познати, не личен...

По въпроса за „палатковите лагери” - напливът за въпросното училище е голям и записването е трудно. От тази година бяха въведени и един куп критерии за предимство, които можете да видите в сайта, а как точно е протекла „борбата”, по-добре да споделят мамите на тазгодишните първокласници...

Това с мъжа директор и мен много ме озадачи (всъщност май един от зам. директорите е мъж), директорката със сигурност е жена и може би е добре да потърсите нея за разговор (Стела Запрянова)!

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 10:34 от M4

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 201
А какво мислите - 73то или 20то е по-добро (и за немския)?

# 53
# 54
  • София
  • Мнения: 1 861
А какво мислите - 73то или 20то е по-добро (и за немския)?

Предполагам това може да каже някой, който е бил и в двете! Laughing
Май за немския като цяло в 20-то повече ги юркат, но зависи и от учителите, на които ще попаднете...
Аз лично не бих се наела да коментирам училище, от което нямам преки впечатления...

adv, добре е да се обосновеш...

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 14:08 от M4

# 55
  • Мнения: 353
Здравейте, утре излизат резултатите за 73-то и всички тръпнем в очакване... Аз да попитам тук пишещите мами за информация относно госпожите, които ще поемат първи клас. Всяка инфо е добре дошла Simple Smile

За 104-то знам, че е с добър начален курс и има една госпожа, която по всички форуми я хвалят, но май сега води втори клас.

успех на всички

# 56
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравейте, утре излизат резултатите за 73-то и всички тръпнем в очакване...

Стискам ви палци, момичета! Дано цялата предстартова треска, всичките ви вълнения и тревоги по избора на училище и записването да се увенчаят с успех! И най-вече дано в последствие да сте доволни от избора си!  newsm10

И да се похвалите, ей!  Wink

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 18:04 от M4

# 57
  • Мнения: 720
Приети сме и във 2-ро, и в 73-то. Ха сега де...
И аз се включвам към молбата по-горе - ако има някой, който има информация за учителите, които поемат 1 клас в 73-то, моля нека да не се колебае да се включи.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Синът ми е приет в 73-то  Simple Smile Вчера излязоха резултатите. Приети са 120 деца, има 15 резерви. В надежда на резервите мога да кажа,че знам със сигурност за едно детенце, което е прието там, но ще бъде на друго място и за още едно на което родителите се колебаят в изобра си между 73-то и друго училище.
Бях на родителската преди подаването на документите и видях и четирите учителки, които ще водят първолаците този випуск. Затова и по-горе попитах за впечатления. Лично моите ако трябва да споделя - допаднаха ми Теодора Петрова и Татяна Пешева. За първата чух и много добри отзиви от различни места, но пък казват, че имала изразени симпатии към момиченцата Simple Smile
Така, че може би бих предпочела Пешева, която на родителската бе охарактеризирана, като учителката с най-силно изразено майчинско отношение към децата.

# 59
  • София
  • Мнения: 186
Нашето момче е прието в 73-то СОУ и 104-то ОУ.
Колебанията ми са големи, защото в 104-то си избрахме една млада госпожа с много добри препоръки от няколко места, видяхме се с нея и тя ни обеща да се опита да го вземе. А в 73-то на какъв принцип ще бъдат разпределяни децата не мога да разбера. Родителите ли ще избират? Дали някоя мама може да каже? Защото в 104-то, където детето ни беше в предучилищен клас, учителите бяха решили, че децата ще се разпределят на случаен принцип.

П.П.
Само да допълня за родителите, които ще имат първолаци през 2010/2011 г. Ние подадохме документите в 73-то СОУ в предпоследния ден и нямаме абсолютно никакви връзки. Явно, че редът на кандидатстване не е определящ. Тестовете за училищна готовност се провеждат преди класирането и са под формата на разговор с детето.

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 17:14 от mamka

Общи условия

Активация на акаунт