Детска кухня на 8мес. Редно ли е?

  • 3 560
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Редно, не редно, няма. Ти си знаеш, кое е редно. Но, според мен, не е подходящо. Особено, да храниш 8 месечно бебе, с храната на 2 годишно дете. Има доста повече сол, изключено е да приготвят с АМ десертите, използват яйца, напълно възможно е и да има запръжка в  определени ястия. По-принцип, според мен, на детска кухня е добре да се запише детето, след годинка поне.

# 16
  • Мнения: 405
Редно или не - ти си преценяваш. Зависи с какво си захранила друго, освен глутена....

# 17
  • Мнения: 326
А отделно - кухните не работят с адаптирано мляко  Wink
Ами не знам  newsm78 лелята която дава храната казва, че десертите ги били превели с адаптирано мляко от Германия.  Питала съм я още преди 2 години, а и сега отговаря същото.

Определено храна за 2 год дете не можеш да даваш на 8 месечно. Но ако кухнята е за 8 мес може.

Храната в детските кухни е една и съща за деца от 10 месечни до 3 годишни. В този възрастов диапазон няма разграничение.


Благодаря ви за отговорите. Явно ще следя менюто и ако преценя, че става за малкия тогава ще му го давам.

# 18
  • Мнения: 681
Аз записах дъщеря ми на ДК на 8 мес. и половина  Peace  Но десертите до колкото знам ги правят с пастьоризирано мляко  Rolling Eyes

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Сама ще решиш дали е редно.
Записах дъщеря си на около 7 месеца на млечна кухня -много добре си я понесе , но беше захранена с всичко.

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Знам, че в София повечето детски кухни са за деца над 10м. В провинцията обаче съм чувала за детски кухни от 6месечна възраст. Там какви ли храни дават???
И на 4-месечни съм чувала да дават храна от ДК. Тук, в провинцията, имам предвид.
А за храните - каквото дават навсякъде. Съобразено, горе-долу, с възрастта, в три групи.

# 21
  • Мнения: 9 973
записах на 10м.

# 22
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами защо не  Hug ПОвечето кухни са за деца над 8 месеца, така че невиждам защо да не е редно, а някъде има и специализирани млечни кухни, които са за деца над 6 м. Ако вече сте се захранили с повечето неща и ти си преценяваш защо да не ядете кухня! Hug

# 23
  • У дома !
  • Мнения: 700
Започнах да давам частна кухня от 9-я месец и нямахме проблеми Naughty
Когато момченцето ми стана на 10 месеца се записах на държавна кухня,защото там не приемат по-малки дечица.......

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
Защо пък не.То от това недей сега ,още е рано ,от онова недей.Аз ако ми ядеше както трябва детето всичко бих му дала.Стига да приемат на кухнята от такава възраст.

# 25
  • Мнения: 529
Аз започнах кухнята малко преди да навърши 8 месеца.Всичко си хапва с апетит.Кога да запишеш детето  си решаваш ти,и зависи как си го захранила.

# 26
  • Мнения: 1 740
Аз записах сина си след като навърши 7 месеца.

# 27
  • Мнения: 569
Редно, не редно, няма. Ти си знаеш, кое е редно. Но, според мен, не е подходящо. Особено, да храниш 8 месечно бебе, с храната на 2 годишно дете. Има доста повече сол, изключено е да приготвят с АМ десертите, използват яйца, напълно възможно е и да има запръжка в  определени ястия. По-принцип, според мен, на детска кухня е добре да се запише детето, след годинка поне.

Точно тези няколко подробности биха ме притеснили и мен  за дете по-малко от годинка и поради тази причина не бих давала храна приготвяна за 2 г. дете, но ти можеш да прецениш най-добре.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 13:39 от Dina767

# 28
  • Сливен
  • Мнения: 894
аз записах малката след годинка Simple Smile
но все пак ти си решаваш Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 957
Проучи как стои въпросът с яйцата. Слагат ли белтък?  Има ли запръжки? А млякото, което слагат не е адаптирано, а сухо обезмаслено мляко от Германия. Но ако дечко не показва никаква склонност към алергии, защо да не пробваш?

Общи условия

Активация на акаунт