Втори срок на 5ти клас. Успех, мили ученици...

  • 17 288
  • 307
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 83
 Simple Smile мили мами,

и аз смятах,че  за плюенето децата ни са вече големи -но явно е "мода " , за радост не особено опасна  Joy.

що се касае за пушенето, и аз смятах, че са малки и невинни,затова и се втрещих, когато класната сподели тоз факт  Shocked -ДА ,петокласниците , тя лично ги вижда редовно по скришни стаи да пушат , а не да дръпват само  Sick
и го споделям тук, защото това ,което ние виждаме от нашите деца , със сигурност не е 100 % от тях, и за да сме им полезни трябва да "хващаме " проблемите в зародиш . Hug

и за да не оставаме с мрачно настроение - пожелавам ви усмихнат и спорен ден   bouquet

# 256
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
според щерката - нямали пушачи в класа им. Но виж, псуващи кат' хамали - бол.  Tired

Merry - хубава почивка  Hug Къде ще карате?

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Привет на всички  Laughing. За пушенето - няма пушачи от петокласниците при нас . Това по думите на синковеца. Сега за олимпиадите - по история - 5.50, но втори кръг няма да има  Thinking. По БЕЛ историята ни е интересна. Комисия от 2-ма учители, едната /овца/ му дава 3, другият - 6  Shocked. Арбитъра дава средна оценка 4, класната беше прегледала черновата и беше казала ,че е за около 5.50. Аз прочетох въпросната чернова , и определено прочетеното е поне за 5 .
 Чакаме и вашите резултати, с надеждата да са отлични  Laughing. Хубав ден и много усмивки!  Hug

# 258
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Merry - хубава почивка  Hug Къде ще карате?
Мерси, но ние вече я приключихме  Rolling Eyes Ходихме на ски в Австрия с колата  Crazy

За пушенето, никой не пуши все още от обкръжението на сина. Той ми е споделял, че в училището имало някакво кътче, където по-големите се събирали и пушели, тези чиито униформи са бели ризи, не сини, като на моя  Laughing Това са значи 15-16 годишните. А моят е далеч от пропушване, все още се дразни от цигарения дим. Сега като отидохме в Австрия и бях шокирана от факта, че в заведенията се пуши точно като в България, задимено, като лисичарник. Аз съм свикнала на по-стерилна атмосфера тук. Е, Жоро все ръкомахаше, за да гонел димът, много възмутен беше, дано така и да продължава  Laughing

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
[ А моят е далеч от пропушване, все още се дразни от цигарения дим.
  Браво на детето , и моят е такъв. Днес след английския, минавам до магазина да взема цигари. В момента няма ,ще докарат след час. Аз се ядосвам , той - спокойно ми казва:" Нищо , мамо, тъкмо ще ги откажеш!"  Laughing

# 260
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ходихме на ски в Австрия с колата  Crazy

ми пропуснала съм  Blush... Или ти не си ни разказала  Grinning

# 261
  • София
  • Мнения: 11 790
Добро утро момичета!

Али надявам се обстоятелствата да се развият благоприятно за Вас.
Не мога да разбера как една работа в случая преразказ е оценена с всички оценки от 3 до 6. newsm78
Ти имаш ли представа защо тази "овца" е набелязала сина ти?Очевидно е това...
А по история защо няма да има втори кръг?
Мери браво за екскурзията и на мен ми се прииска,макар да не сме скиори.
За пушенето мисля,че моят не пуши,но знам ли... newsm78
И да попитам нещо за олимпиадата по математика на 14.03.Тогава е работен ден и ще се отработва/отучва 02.03.Дали ще има в такъв случай олимпиада или ще бъде преместена?

Хубав ден!  bouquet

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Добро утро и от мен днес. Пожелавам ви приятен петък , с малко работа - и много емоции  Laughing.
Али надявам се обстоятелствата да се развият благоприятно за Вас.
Ти имаш ли представа защо тази "овца" е набелязала сина ти?Очевидно е това...
А по история защо няма да има втори кръг?
14.03.Тогава е работен ден и ще се отработва/отучва 02.03.Дали ще има в такъв случай олимпиада или ще бъде преместена?
Да , имам представа за въпросната учителка. Тя е много добра приятелка на г-жата ни до 4 клас. Както всички тук знаете, имахме проблеми с нея , и дори продължаваше да се меси и т.г. Тази трябваше да ни е класна ,добре че се размина!
За историята - не разбрах. Вторите кръгове били трудни ,имало много неучен материал, и не пускали 5-токласници /то само ние се класираме ,де/.
 За математиката - нищо не знам. Вчера са ги записвали за олимпиадата, нищо специално не са казали. Според мен децата няма да отучват, най-вероятно ще им дадат спортен празник /лично мнение/.
 Шани ,как е детенце? Оправи ли се вече?
 Момичета ,всичко най-хубаво на всички ви !  bouquet

# 263
  • София
  • Мнения: 11 790
Сега "стоплих" дето се вика.При всички случаи е адски неприятно за самото дете,язък за услията му.
Оф много се паля,ама ми писна някои хора да се правят на велики.
А за историята...как да не пускат петокласници на втори кръг,като от нашия клас три деца отиват на него.

# 264
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ali_sun - да. Вече е готова за 5 дни ски  Grinning Мерси, че попита.  Heart Eyes
Аз след малко започвам да им стаягам багажа. Дано не забравя нещо и дано не приготвя половината къща.

За математики - не ме питайте  Crazy Моля ви  Grinning Laughing
И си чакам разказчето от Merry Peace

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ali&Meli , знам ,че има 2 кръг, просто в нашето училище няма да се проведе. Няма значение, важно е , че детето се представи добре.
Сега ми каза ,че олимпиадата по математика щяла да бъде на 15.03.
Виж, за 2 кръг по география учителката се е амбицирала да ги поготви много добре  Laughing. Раздала им е сборници с тестове, казала им е да си прегледат обстойно невзетите уроци, въобще - ентусиастка  Laughing. Основно щели да се състезавдат с децата от 107-мо /НПМГ/. Явно си зависи от учителя ,дали му се разправя или не.
 Шани, браво ,че детенце се оправи. Пожелавам чудесна почивка и хубаво време. Да се върне доволна и починала   bouquet

# 266
  • Мнения: 186
Привет и от мен! Simple Smile

Ali_sun , много неприятно е това с олимпиадата. Sad Може да се жалвате, но не знам има ли смисъл.

Вчера бях на родителска среща, раздадоха ни униформите и за добро или зло, от 14 март вече сме с тях. За пореден път се възхитих на учителите, на подхода им и на ентусиазма - страхотни са. Много добро впечатление ми направи също, че присъстваха абсолютно всички родители, без тези на едно дете, които тези дни са в чужбина - в предишното училище я се събирахме половината, я не.

Нямам какво друго да ви кажа, освен да ви пожелая приятни почивни дни и хубави емоции с децата! Hug

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
И нашите резултати от олипиадите излязоха. Илияна се класира за втори кръг по математика, по БЕЛ има петица.

# 268
  • Мнения: 7 263
Много ме доядя за сина на Ali_sun тъй като знаете, че в предишното училище имахме същия проблем.
Чудя се докога ще е възможно подобни злобни недоразумения наричащи себе си учители да прекършват така таланта и желанието на децата ни към повече знания и към заслужените им успехи.
Направо приемам  случая лично, защото неведнъж в предишните 4 години бяхме в подобна ситуация и знам колко е обидно за детето \ дори и да не го покаже пред вас, то се чувства наранено\ и колко е болезнено за родителя да се чувства безсилен при подобни своеволия.
Ali_sun няма ли опция да пишеш до МОН и да искаш ново преразглеждане на работата на детето ти от външни преподаватели. Все пак не става дума за просто контролно, а за участие в национално състезание и трябва да има начин да се протестира срещу подобни глупави прояви.
Учудвам се и как възрастен и уж разумен човек, като въпросната учителка по този начин с жалкия си жест показва злоба, безсилие, изчернаност в професията си, да не говорим че с тази си проява омаловажава собствения си труд и този на колегите си, като оцени детето по-слабо само заради личните отношения.

mili браво на Илияна  Peace  bouquet
Ще и стискаме палци и на втория кръг  Peace

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

mili браво на Илияна  Peace  bouquet
Ще и стискаме палци и на втория кръг  Peace
Благодаря ти HugСамо че тя искаше да се класира по български и някак си не може да се зарадва.

Общи условия

Активация на акаунт