как се справяте с посягането на децата

  • 1 642
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 118
С моя син / 3 год. и 5 месеца/ до този момент не съм имала подобен проблем. Той няма навика да посяга и никога не е бил агресивен. Обаче от известно време се оплаква, че в детската градина някое от децата го удря и виждам, че е много натъжен от това. Дори ми идва да му кажа да удря и той и да се защитава, защото като не реагира по никакъв начин не зная дали няма да стане обект на непрекъснати нападки.

# 16
  • Мнения: 317
 става не само на физически нападки ,но и на словесни постоянно го дразнят че бил момиче ,бебе и разни други ooooh!
С моя син / 3 год. и 5 месеца/ до този момент не съм имала подобен проблем. Той няма навика да посяга и никога не е бил агресивен. Обаче от известно време се оплаква, че в детската градина някое от децата го удря и виждам, че е много натъжен от това. Дори ми идва да му кажа да удря и той и да се защитава, защото като не реагира по никакъв начин не зная дали няма да стане обект на непрекъснати нападки.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Какво ти посягане, моя дивак на два пъти да ми разбие устата Crazy, такива крушета отнасям, че си мисля ако е още малко по силен, направо ще ми счупи някой зъб. Надявам се да е период като всички други, защото ще трябва да взимам по сериозни мерки, много започна да си позволява и да ми посяга.

# 18
  • Мнения: 7 914
не съм чела цялата тема, отговарям на авторката:

сина ми е в тази фаза....дори имен удряш. няколко пъти му казах, че това не е правилно според мен и не ми харесва, придружен с много леден и сериозен поглд... и спря или ако ме удари веднага ме прегръща...
играчките се хвърлят... удря баща си... номога да кажа много по рядко от преди, така че е вид фаза и си мсиля, че ще отмине Peace
бащаму го наказва , когато го удари... понеже с него твърдия поглед не върви Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 820
Дъщеря ми не посяга за сега,поскоро хвърля или плаче когато я е яд.Обяснявам,но когато спре да плаче и е в състояние да ме чуе и асимилира.
Няколко пъти обясних че ме боли когато ме скубе и не подейства.Направих го и аз,след което я питах"Хубаво ли е?"Рев,сълзи сополи и сега се замисля преди да го направи  Hug

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Направих го и аз,след което я питах"Хубаво ли е?"Рев,сълзи сополи и сега се замисля преди да го направи  Hug
Това и аз съм го пробвала и имаше ефект. Peace

# 21
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Синът ми е на 4 г. Случвало се е да ме удари, примерно по ръката. Тогава му подавам ръката си и му казвам със спокоен тон: " Хайде, удари ме отново!"... В резултат - гледа ме изненадано, и казва "Ама, аз не искам да те удрям!" и вече не се сеща да замахне отново.
Ако проявявате по-силна емоция (раздразнение) от факта, че детето ви е ударило, мисля че е по-голяма вероятността да продължи да го прави.

# 22
  • Мнения: 486
Били е такава -удря ме, хапе ме, за съжаление го прави и с децата.В градинките я следя неотлъчно и умирам от срам.Когато ме удари обиаснявам как мама я боли, как плаче, дори съм я наказвала  да не играя с нея 10 мин. защото ме удря.Когато удари детенце обяснявам как го боли , и как няма да си играе с нея , как ще трябва да си стой сама докато не спре да удря децата.Ефект-няма  Cry .Иначе е много общителна иска да си играе с децата, ходи да гушка някое като си го хареса, прави му маймуни да привлече внимание , бърбори.надявам се като порасне още малко да спре с тези си изблици.

# 23
  • Мнения: 2 478
Синът ми никога никого не е удрял.Дори не посяга да се защити,което пък мен много ме дразни.
Вкъщи постоянно му говорим,че не бива да бъде агресивен с никого,но е нормално ,когато някой го удря,той поне да се защити.

# 24
  • Мнения: 929
Явно си е период - като чета всички са минали през него, дъщеря ми също. Отначало обяснявах, че така не се прави, но резултат нямаше. Един ден ми беше сърдита нещо и такъв шамар ми удари, аз я погледнах и я попитах дали иска аз да я ударя така, а тя просто наведе глава и тръгна да ме прегръща. Не я прегърнах, оставих я малко и после и обясних пак, че не е правилно това което прави... и това беше не е посягала повече, но премина на правенето на грозни физиономии.

# 25
  • Мнения: 2 249
като ви чета осъзнавам,че явно децата минават през този период-моята дъщеря също се е случва да посяга,но по-скоро само с лек жест,без да удря-никога не съм й посягала,нито казвала"ще те ударя" но явно го е видяла в яслата-обяснявам й ,4е е добро дете,а само лощите правят така- и тя много добре го осъзнава убедена съм и въпреки това от време на време си го позволява-другото ,което беше научила да казва" ти лоша" на всеки,който не й угоди-скарах й се с по-сериозен тон и сега само като каже "ти..." и я погледна лошо без да казвам нищо веднага си преина4ава думите-единия път ми вика-ти лодка-вместо ти лоша,друг път ти бебе...абе да се чудиш как й е дошло на акъла-така,4е ми е ясно 4е го осъзнава какво казва и ,4е не трябва да го казва-ама пробва де-няма на4ин-приемам го нормално Peace,но от друга страна се изумявам колко агресивни деца има в яслата и в детския център при мен-здраво си удрят или хапят-не знам дали го виждат в къщи или е инстинкт,но не знам как да предпазя дъщеря си от това newsm78
скоро бях изумена как един баща много грубо дърпаше детето си да го събуе за да влезе в групата в яслата,а то пищеше-накрая си го понаби-е ясно ми е,4е на всеки не му издържат понякога нервите,но то4но такива деца после връщат агресията

Общи условия

Активация на акаунт