zdraveite :o)

  • 2 246
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 017
ot izvestno vreme vi se radvam "otdaleche" - v smisal, che ne se bjah registrirala, ne uchastvah v diskusiite...no dnes reshih, che e moje bi vreme da go napravja - registriraneto. njakakav impuls mai Simple Smile
rabotja pochti neprekasnato pred pc, otvarjam saita vi chestichko, i, pak da kaja, chetso se usmihvam kato vijdam kak ste namerili nachin da ne vi e samotno, da ste si balgarski mami i v chujbina Simple Smile
jiveja va Finland (vidjah, che ima mama ot Turku!), pribiram se chesto v Bulgaria, a sega pri men idva i sinat mi :o) toi e veche goljam "maj" na 4 godini, teparva shte uchi finski (ne znam dali imate predstava - tova e ezik, da kaja, po - osoben ot tezi, koito sme sviknali da chuvame). az se spravjam s vsicho na english, no toi shte bade podlojen na izpitanie. sarceto mi e svito ot meseci...ta taka. po - natatak shte pisha poveche.
slanchev den na vsichki!! tuk se nauchih da cenja vseki slanchev lach :o)
i da, izvinjavaite, ne se sprravih s kredor - a, njamam mnogo vreme sega, no obeshtavam, che shte se opitam da vi psha na kirilica za vbadeshte. newsm78
ne znaeh dali da pisha v "nova tema" ili ima mjasto, kadeto da se predstavja...ama dokato go namerja shte vzema da se otkaja Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 244
О, добре дошла при нас!  Hug   bouquet
Ние си имаме още една Мама от Финландия, ама тя сега е по наши земи на почивка
Ако имаш много трудности с кредора - до него има едно квадратче дето пише ЕН, ако кликнеш на него ти излизат още 2 = натисни ВР и ще можеш да пишеш на кирилица

# 2
  • Мнения: 4 212
Добре дошла  Hug
Няма да се притесняваш, малкият ще се справи по-лесно отколкото си представяш, и аз ревах първият у4ебен ден на дъщеря ми тук. Сега търпя критики от нейна страна относно езика Mr. Green. Дай някакво име с което да те нари4аме и бъди редовна с вклю4ванията при нас, ина4е рискуваш да изтървеш някоя новина  Grinning
Испански поздрав smile3525   grinning039

# 3
  • Мнения: 1 017
благодаря ти, май се полуchава Simple Smile ама не намирам ch, sh i sht.

# 4
  • Мнения: 4 244
благодаря ти, май се полуchава Simple Smile ама не намирам ch, sh i sht.
Няма проблем - всички в началото сме били така.
Просто пробвай един по един всички клавиши и ще ги научиш.
А за началот ползвай цифрите 4 и 6

# 5
  • Мнения: 1 017
боряна, името ми имам предвид Simple Smile.
бладоря за подкрепата, shte ви разказвам след 20 дни...

# 6
# 7
  • Мнения: 1 017
да, да, както баба казва6е, "у4еното си е у4ено"!!!  Grinning Grinning Grinning
6те ви пи6а по касно следобед Simple Smile и тирето не успях да намеря  newsm78

# 8
  • Мнения: 980
3дравей и добре доШла при нас. Hug
Надявам се да имаШ повече време zа нас

# 9
  • Мнения: 4 244
Борянче - за регистрация при нас погледни най горе дето са закованите теми - Кои сме ние и там драсни с 2 реда къде си как се казваш и името на детенцето си
Ти ще видиш де как сме се постарали

# 10
  • Мнения: 1 465
Привет Борян4е и от Франция Hug
Добре до6ла и не се притеснявай за ни6то Wink Я виж аз как боравя с 4 и 6 - аз така и не ги намерих тия клави6и на мойта клавиатура newsm78

# 11
  • Мнения: 2 825
Здравей и добре дошла, мила
Ще ти хареса при нас... то май всеки, който ни е намерил и е останал Wink

# 12
  • Мнения: 508
Добре дошла при нас Боби-ще ти хареса:).За дребния не се притеснявай-ще го нау4и езика 4е и тебе ще у4и:)

# 13
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Добре дошла при нас Hug.Тирето го няма на"BP",и аз оЩе син използвам 4 и 6 ,заЩото в "BP"и тях ги няма Wink.
Дано да се забавляваш с нас и да сме ти полезни ако имаш нужда Hug

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Добре дошла сред нас Simple Smile Hug

# 15
  • Мнения: 1 017
благодаря на вси4ки  Embarassed много, много сте мили :о)
6те напи6а о6те не6та за нас малко по късно през деня.

# 16
  • Мнения: 4 212
тирето се намира на бутона с въпросителната, а буквата ш и щ са бутоните с едни знаци то4но до ентер.  Party

# 17
  • Мнения: 2 452
Здравей и добре дошла във форума и от нас (Laura & Isabella).
Къде по-точно живееш във Финландия? Аз бях няколко години в Куопио, но до 1999г; оттогава съм в Канада. По въпроса за финландския език не се тревожи; децата го научават лесно.
За да видиш разположението на буквите в Кредора, клинкни с десния бутон върху буквите - последната опция е схема на клавиатурата.

# 18
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добре дошла при нас Simple Smile
 има ги ч,ш щ и ю
ч- клавиша в ляво то 1
 ш - на дясно от п
 щ - до ш
 ю - до з  наляво или знака \
ь -  e klaвиша x (или от z nadqsno)
aide byrzo se swikwa ' towa e BDS  или както горе пише в 4ервено BP
зави ми се свят да сменям 4 клавиатури  Laughing Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 825


Ей, Анка благодарско за това чччччччччччччччччччччч бе......аз от 1 година го търся и няма кой да ми каже къде е  Wink

# 20
  • Мнения: 5 183
Привет ит от нас/ Славка и Томас/!!! Добре дошла във форума. Сигурна съм 4е много ще ти хареса и ще ти е от полза! Grinning

# 21
  • Мнения: 1 975
 wavey  здравей и от Норвегия  wavey

# 22
  • Мнения: 4 244
wavey  здравей и от Норвегия  wavey
Къде се губиш бе маменце?
Изгубихме ти дирите - как са дечицата?
Боби, извинявай за оффа  Blush

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ха добре дошла, привет и здрасти! welcome
 Пожелавам ти приятно-ползотворен обмен на клюки, хвалби, жалби, рецепти за хапване, рецепти за отслабване, за хубост, може и плетки абе каквото се сетиш и споделиш, ще бъде прочетено и обсъдено Wink

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравей,Борянка  Grinning
Добре доШла сред нас:Ще видиШ скоро каква "болест" е форума  Wink
Не се притесннявай за детенце,Ще се изненадаШ като видиШ колко бързо се адаптират и у4ат децата  Peace

# 25
  • Мнения: 1 854


Ей, Анка благодарско за това чччччччччччччччччччччч бе......аз от 1 година го търся и няма кой да ми каже къде е  Wink

Леле и аз какьв задрьстеняк сьм била,тенкю Анке,за Ч-то,откога го тьрся и аз...хахахаах  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 017
ве4е видях, 4е е болест  Laughing ни6то не успях да свър6а с работата си. и се намерихме с една стара приателка  Grinning Grinning Grinning
та така, накратко. живея във Куопио, Финландия. хубаво, мъни4ко, университетско град4е. една мама писа, 4е е йивяла тук Simple Smile все не смятах, 4е 6те се задържа за дълго, Гого (слън4ото ми), остана с родителите ми докато специализирах. В крайна сметка ре6их, 4е ли6авам себе си и него от това да бадем заедно. и затова си идва при мен сега. мама (моята) 6те го доведе, 6те остане 5 седмици заради неговата аклиматизация, и после...
в крайна сметка се оказа, 4е ни6то в живота ми не се слу4и "по план" Simple Smile най важното за мен е 4е Гого е един 6тастлив мани4ък 4овек, имаме онази връзка, която аз така се страхувах, 4е 6те изгубя, оставяйки го за няколко месеца... Grinning
само дето сърцето ми се свива, и все се питам не правя ли гре6ка като го отделям от вси4ко познато и сигурно в живота му досега. разбира се, вси4ки приказки за "6анса", които 6те има, за "по добрите" условия, и т.н. ги знам. понякога се 4удя оба4е за приоритетите....
сега 4ета фън 6уй за обзавебдане на детска стая, консултирам се с приателки хомеопати с какво да подкрепя ду6и4ката му за да се адаптира по лесно...
ако на някой му се говори за такива не6та, или има изпитани "рецепти" за преодоляване на стреса (и на мамите съ6то), 6те се радвам.
хубава ве4ер ви пожелавам Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 183
нямам опит с тези неща. Моя Томи се роди тук и не сме се местили. Водих го за 4 месеца при баба и дядо в България, но тои беше бебе. Надали е преживял кой знае какъв стрес...

# 28
  • Мнения: 508
И моите две слънца се родиха на английска земя и не мога да ти бъда кой знае с какво полезна,но съм сигурна в едно нещо  то 100% ,а то е щом детето е до майка с всичко останало са бели кахъри:)

# 29
  • Мнения: 2 452
живея във Куопио, Финландия.

Супер! С какво се занимаваш? Аз живях там постоянно между 1995 и 1999 година, а преди това изкарах няколко зими (от 1992 до 1995). Работех в катедрата по Фармакология и Токсикология и там защитих през 1999 година. Там са едни от най-близките ми приятели! Смятам да заведа дъщеря си догодина, за да се похваля с нея. Laughing, но най-вече за да я заведа до лапландия да се срещне със санта. Ако искаш, пусни ми ЛС.

# 30
  • Мнения: 1 238
И от мене  welcome welcome welcome welcome welcome smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

# 31
  • Мнения: 4 629
Добре дошла при нас  bouquet

# 32
  • Мнения: 7 430
  от далечната Канада Hug Two Hearts от мен Дидка и малкия Викчо... Mr. Green

# 33
  • Мнения: 221
Добре до6ла и успех във вси4ко.
Ние от Дания знаем как фински или както се нари4а суоми зву4и...Не е лесна работа ! Ти за детето не се бой. Доказано е, 4е до 6 годинки децата могат и 10 езика да нау4ат за отрицателно време. Не 4е после не могат, просто става по-трудно и бавно, но пак по-бързо от възрастен...Така 4е горе главата и да не ти пука. Колкото по-спокойна си ти, толкова по-добре за детенцето Simple Smile welcome

# 34
  • Мнения: 3 634
Добре дошла и от мене, втора финландско мамо.
Сърцето ми запя щастлива песен след като видях, че вече не съм единствената... дори и тайна надежда таях, че може би си в Турку, но уви... Куопио ми е малко на далечко.
Все пак, ако имате с Гого път към Турку винаги сте ни добре дошли. Аз имам един бандит на 5 годинки с проблеми с българския и с финския, но те децата винаги намират някакъв език за общуване.

# 35
  • Мнения: 368
 welcome и от нас - Елена и Никола!!!
Лесно и бързо адаптиране на твоето съкровище ти пожелавам!
И по-малко "кахъри" за езиковата бариера!  bouquet

# 36
  • Мнения: 590
WELCOME!!!
zdrasti i ot nas s Viki!6te ti e priatno garantiram;-)
      bouquet   Hug   Heart Eyes   newsm51 smile3525

# 37
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Добре дошла и от мен с най-добри пожелания!
 smile3525 smile3525 smile3525
 welcome welcome welcome

# 38
  • Мнения: 1 017
Благодаря ви, моми4ета, за "новото" вклу4ване и посре6тане... newsm03  love001По4ти бях забравила "представянето" си... Grinning

Моят Гого е ве4е тук, да ви осведомя де, нали това бе6е един от основните поводи да се регистрирам...Да има на кого да се жалвам, с кога да си говоря...Е, сега поводите са много пове4е  smile3521 smile3521Форума си едно семеъство...

За сега с адаптирането вси4ко е наред. Майка ми стои с него в градината (и у4ителките така предпо4итат, за да е спокойно на вси4ки). А в игрите език няма, така 4е той си играе с децата, сам, с у4ителката. До сега не се е оплакал, ама о4аквам"вклу4ване"...т.е. на6трек съм.
Слън4еви дни на вси4ки   bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 017


(Форума си едно семеъство...)

Семейство, исках да кажа де Embarassed

# 40
  • Мнения: 847
Здравей и от мен!!!Ами ти си ми ада6ка така 4е ставаме две Боряни вав форума.
Слан4ев ден и от мен
Успех вси4ко 6те се подреди добре Laughing

# 41
  • Мнения: 3 634
Мила, той кога я почна градината?

# 42
  • Мнения: 1 017
Миналата седмица тръгна, за по 4ас два...Ама друг на6 проблем е, 4е той доста боледува6е до сега. И естествено, разболя се на първия ден...Та от този понеделник го даваме по сериозно.
тои 4ете на български, говори нон стоп, и затова ме е страх, 4е 6те му е трудно като не може да се разбере с никого...в4ера отивам по обяд да надзърна в групата (това им е хубаво на градините тук, може6 да отиде6 когато си посика6, да бъде6 с децата, да наблудава6 целия процес...в София заклу4ваха, не отваряха дори на позвъняване, и трябва6е да стане 16.00, за да си вземе6 детето...), тои говори на у4ителката, 4е отива при баба си, а тя го държи за ръ4и4ка, и му обяснява, 4е трябва да яде Simple Smile Той оба4е не се разтройва, а просто настой4иво си излезе.
та така, 6те видим как 6те е...аз по цели но6ти го мисля, но като го видя така позитивен и ми олеква малко на сърцето Laughing

# 43
.....
Сърцето ми запя щастлива песен след като видях, че вече не съм единствената... ....
Мамо Фин, и над твойта земя изгря слънце  Wink

Добре дошла, Боряна!

# 44
  • Мнения: 1 017
Мамо Фин, и над твойта земя изгря слънце  Wink

Добре дошла, Боряна!
Цитат

НАд мойта съ6то newsm44
все се жалвах, 4е българи във финско не познавам... а сега имам колежка (в Хелзинки) и една мама на сре6та Laughing Laughing Laughing

# 45
  • Мнения: 3 634
Ооо, ще правим ние среща на БГ мамите у Финско... дааа... (ама изчакайте да си купя кола, че не ми се лющка по влаковете)

Между другото, имаш официална покана да ни дойдете на гости с Гого и с бабата когато искате.

А за българите във Финско колко имам да ти казвам... оооооох.

Ооо, и още нещо. Като си купя кола, ще дойда да ви взема и ще идем до БГ ресторанта в Лахти. Аз ще си поръчам кебабчета и шопска...

(ма съм лиглааааа)

Сега сериозно, много мило ми стана сутринта като видях, че си писала в една моя тема... та още прочела недочела и ЛС пиша. Ако имаш ГСМ, прати ми номера си, може да ти звънна някоя вечер да си поговорим.

# 46
  • Мнения: 1 017
Иииииих, какви хубави идеи 4ета рано сутрин  Laughing Laughing Laughing
Добро утро на вси4ки, които се за4етат Simple Smile
а за сре6тата нямам търпение smile3521 Дали не можем да организираме не6то по Коледа?? НА6ата къ6та е малка, ама все 6те се поберем. Кола нямам, ама влаковете май няма да са проблем...ве4е пътувахме от Хел до Куо, 6 4аса, в детското купе...не се спря Гого  Grinning
Та мисълта ми бе6е за сре6тата (другите работи за децата и Финско можем да си ги обсъждаме на ли4ните, да не отег4аваме другите мами Simple Smile). Знам. 4е ни е много скъпо по Скандинавието...ама видях мами в Норвегия, май и във 6веция има6е...Ама не можем ли някак си да се видим??? Правили ли сте го ве4е? Аз съм отскоро тук, та се питах...Стокхолм ми е лубимо място, но и Хелзинки има с какво да се похвали Simple Smile А пък Норвегия е такава приказна...Та мисълта ми накрадко е, 4е 6те се радвам ако пове4е мами от околностите (а за6то не и други, които биха искали да видят къ6тата на дядо Коледа, например Simple Smile) ре6ат, 4е искат сре6та.
хубав ден на вси4ки   bouquet  bouquet

# 47
  • Мнения: 3 634
Ей, измислих... ние хващаме влака от Турку, вие от Куопио, среща в Хелзинки след което на кораба с дечуролигата... до Швеция. А????????? Как е?????????

# 48
  • Мнения: 1 017
 smile3521 smile3521 smile3521 smile3521
а може и ние да доидем до Турку (много ми хареса това град4е), и от там с кораба...

# 49
  • Мнения: 3 634
О да, както предпочитате... На мен обаче ми се отелва вола 2 часа във влака (няма значение, че е InterCity2) с Оливер и с бебето, та не ви знам с Гого как ще го преживеете пътуването от Куопио... то все едно от София до Варна, че и малко от горе. Но ако имате желание, добре сте ни дошли. Аз имам кола на разположение из Турку от време на време, та ще дойдем да ви забереме и да се разходим наоколо (може да идем до Zoolandia да видим Vanni слона ако още е отворено). А можете да дойдете и преди декември (на което много ще се радваме).

# 50
  • Мнения: 1 017
  bouquet  bouquet  bouquet
голямо БЛАГОДАРЯ  newsm03
да му дам мъни4ко време да свикне (на Гого), и непременно 6те се възползвам от поканата...

Общи условия

Активация на акаунт