Контакт с мъртви хора?

  • 128 400
  • 295
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 862

По принцип християните не би трябвало да вярваме в прераждането ,а в безсмъртието на душата Wink
Аз лично не вярвам в прераждането ,но това си е мое убеждение и не го натрапвам.

 Не вЕрвам в нищо докат' не вИдим  Wink и въпреки, че съм християнка, будизмът доста ми допадна като виждане /философия/ и за т'ва се опитвам да наместя картинката  newsm78 ама не се получава  Wink

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 17:19 от Ilitaaa

# 166
  • Мнения: 998
Не познавам много будисти Laughing
но доколкото съм чела що за религия е Будизма ,то картините наистина спрямо Християнството са малко несъвместими.
Най-вероятно всички след житейският си път отиваме на едно и също място ,но просто обичаме да си го представяме по различен начин.
Въпрос на лично виждане Wink

# 167
  • Мнения: 78
"Инквизицията, кръстоносните походи, принудителното покръстване или помохамеданчване..." - всичко това е обратно на това, което иска бог от нас, заобикалянето на тази (и която и да е друга заповед или божие правило) не е истинската вяра. Причината за тези смърти не е нашия Господ, той дава живот,мир, любов и разум, а не смърт. Това е една лъжлива религиозност, за която се казва и в библията - сатаната ще действа, прикривайки се зад лицето на бога - уж се убива в името на Господ бог, а в действителност се погазва заповедта му Не убивай.

Хм, много удобно, нали? Всичко, което е добро за теб, идва от нашия добричък чичка господ, обаче ако е лошо? О нееее, това не е той, това е сатаната. А ако това, което е добро за теб, е лошо за друг? Тогава какво? Двамата работят в тандем? "Скивай са, Сатанчо, аз ше свърша една убава работа за ей тая женица, ама ти ше требе да прецакаш другия, щот ти идва отръки"?
Същата работа и с тия спортисти примерно. Скъсват се да хваля господа, като победят, ама нито дума за него, ако загубят.

Според мен Бог е Сатаната и Сатаната е Бог. Вашия Бог е Сатана за нас, а пък нашия - за вас.
От думите ти излиза, че всяка религия на този свят се кланя на техния вариант за Сатана.
Защото правят такива неща на ближния си, които и Данте не би могъл да сътвори.

И по двете теми:
Който може да говори с мъртвите, нека попита жертвите на религиозния екстремизъм какво добро им е донесъл техния Бог.

# 168
  • Мнения: 239
На мен пък ми е интересно, дали има опция духът на умрелия да се настани в тяло на жив човек  Joy Какви глупости само ми минават през главата  Crazy
Иначе по темата, ако душата наистина се преражда, как тогава ще общуваме с нея?!? Някъде ми се губи нишката между тези две тези - за прераждането и живота в отвъдното  Naughty

Ами тя не се преражда веднага, а след доста време - след като поживее и в "другия" свят. Освен това Ванга е казала,че се прераждат само душите на добрите хора, а не всички.

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
Фил,кой е твоя Господ?Питам от чисто любопитскво Peace

# 170
  • Мнения: 78
Няма такъв. Никога не е имало.

Не вярвам в някаква невидима бащинска фигура, която живее на небето и дебне всички какво правят всяка минута.

# 171
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
ок Laughing реших да не си някой фанатизиран ислямист Mr. Green

# 172
  • Мнения: 78
Не съм.

Кръстен съм като дете в християнска църква, но пък никой не ме е и питал дали искам. Чудел съм се дали аджеба да не поискам от някой поп да ме от-кръсти, ама не ми се занимава с такива. Кой го знае как ще реагира. ако не получи удар на място...

# 173
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чудел съм се дали аджеба да не поискам от някой поп да ме от-кръсти...
Какво ли представлява такава церемония? newsm78

# 174
  • Мнения: 1 849
Чудел съм се дали аджеба да не поискам от някой поп да ме от-кръсти...
Какво ли представлява такава церемония? newsm78

Той се е откръстил, за какво му е церемония?
А просто обича да е център на вниманието ... хм...

# 175
  • Мнения: 78
О, да, направо обожавам да съм център на вниманието, човек убивам, чудя се какви ли не простотии да напиша къде ли не, само и само да съм на първа страница...

Гледайки броя на моите и твоите публикации, можеш да се обзаложиш, че давам мило и драго да плещя глупости навсякъде, нали?

# 176
  • Мнения: 239
"Инквизицията, кръстоносните походи, принудителното покръстване или помохамеданчване..." - всичко това е обратно на това, което иска бог от нас, заобикалянето на тази (и която и да е друга заповед или божие правило) не е истинската вяра. Причината за тези смърти не е нашия Господ, той дава живот,мир, любов и разум, а не смърт. Това е една лъжлива религиозност, за която се казва и в библията - сатаната ще действа, прикривайки се зад лицето на бога - уж се убива в името на Господ бог, а в действителност се погазва заповедта му Не убивай.

Хм, много удобно, нали? Всичко, което е добро за теб, идва от нашия добричък чичка господ, обаче ако е лошо? О нееее, това не е той, това е сатаната. А ако това, което е добро за теб, е лошо за друг? Тогава какво? Двамата работят в тандем? "Скивай са, Сатанчо, аз ше свърша една убава работа за ей тая женица, ама ти ше требе да прецакаш другия, щот ти идва отръки"?
Същата работа и с тия спортисти примерно. Скъсват се да хваля господа, като победят, ама нито дума за него, ако загубят.

Според мен Бог е Сатаната и Сатаната е Бог. Вашия Бог е Сатана за нас, а пък нашия - за вас.
От думите ти излиза, че всяка религия на този свят се кланя на техния вариант за Сатана.
Защото правят такива неща на ближния си, които и Данте не би могъл да сътвори.

И по двете теми:
Който може да говори с мъртвите, нека попита жертвите на религиозния екстремизъм какво добро им е донесъл техния Бог.

Кое е удобно и за какво??? Първият абзац на поста ти е достоен за комедия в Сатиричния театър,но не и за действителността. Разликата между Господ и Сатана е колкото между бялото и черното - или си с единия или с другия - средно положение няма. Никога не са и няма да действат в тандем. Бог също може да бъде лош, когато наказва. Но той наказва лошото,което е сторено на някой невинен.
1. Не виждам много общо между спортните постижения и Бог - спортните победи зависят най-вече от труда и таланта на занимаващите се със спорт, така че няма какво нито да хвалят,нито да обвиняват Господ.
2.Основно учение в християнството е да не правиш нещо,с което нараняваш друг човек и въобще да не правиш нещо,което самият ти не желаеш да преживееш лично, така че е невъзможно нещо да е хем добро за мен,хем лошо за друг, ако въпросното нещо е според религията. Има универсални (всемирни) понятия за добро и лошо и те са записани в библията и книгите на другите религии - те се припокриват.
3. Явно въобще не си разбрал за какво става дума в поста ми, който коментираш, защото продължаваш да не правиш разлика между истинска и фалшива религия - първата е изложена в Библията,Корана и др.религиозни учения, втората е измислена въз основа на първата и прилагана от разни егоистични, промити и болни мозъци, които я използват като параван за греховете си - убийства, насилие, грабежи и т.н.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 16:07 от White Magic

# 177
  • Мнения: 998

White magic,
не се дразни ,мила  bouquet
Искам да ви разкажа нещо ПО темата с което да се върнем на първоначалния ни разговор Wink
Миналата седмица сънувах отново баща ми и последните думи,които чух в съня си бяха:"чичо ти Данчо си отива".
Стреснах се и се събудих в ужасно настроение,защото сме много близки ,а на скоро му откриха меланом с разсейка в белия дроб.
Вчера след работа майка ми ходила в тях да го види и като останала насаме с жена му ,тя разказала ,че сънувала мен и баща ми и баща ми ми казвал:"кажи на чичо си Данчо ,че тук не е лошо"...
Майка ми знаеше за сънят ми и я попитала кога е сънувала това.
Оказа се ,че тя е сънувала този сън точно в денят ,в който аз съм сънувала моя.
Това за мен си е контакт.

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
И аз по темата да се върна Laughing Чудно ми е защо не сънувам майка ми Sad Много пъти съм се чудела и не мога да си отговоря,дали ми е сърдита и не иска да контактува с мен или аз съм някакъв вид дебил и не съм толкова сензитивна, както казва Ивайла Бакалова Wink Мисля,че е редно човек като загуби толкова близък роднина да го сънува от време на време,чак ми става мъчно Sad

# 179
  • Мнения: 239
chocha, както пише Бианка явно при някои е по-развита способността да сънуват мъртви - тя също често сънува баща си и други близки и далечни познати, а майка й нито веднъж не го е сънувала, въпреки че иска. Баба ми също много искаше да сънува дядо ми, голяма любов са били приживе, но за сметка на нея го сънуваха само двете му дъщери.
Бианка, ти си почти екстрасенс, тези сънища вярно са си "контакт" и едва ли са чиста случаиност,все пак дано не се сбъдне последният Sad За мен също сънищата са най-безопасния начин за контакт, но ще ми е интересно да прочета и за други начини на контакт (напр.специално да ги викаш,доколкото наистина е възможно това???) въпреки че и аз лично не бих пробвала. Вече написах за всичките "контакти" на мен и мои близки, и не мисля,че може да са чиста случайност.

Общи условия

Активация на акаунт