Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме

  • 37 030
  • 312
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 27
Драги ми господине, благодаря ти много! Аз не държа точно на такъв цвят  Wink. А коя от габровските прежди смяташ, че е с подходяща дебелина?
Ето тук е обяснено хубаво. И в Осинката я има, но там по-скоро може да се загубиш...
Редактирам се: тук всичко е обяснено на едно място Peace

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 17:37 от sungirlaug

# 181
  • Мнения: 48
роклята е страхотна и мен ме заплени - аз се мъчих да плета на 2 и 5 куки но не ми се отдава явно ще си плета на 1 нямам проблем с 1та кука и ми доставя доста по голямо удоволствие - vanyia - случайно да имаш нещо тако схема която да описва с колко бримки се започва как се свива или нещо такова обяснено плетката ми е ясна обаче не мога да преценя как се започва с колко бримки - ще поровя и аз още много ме запали с тази рокля - ако споделиш и с какъв размер кука мислиш да я плетеш и като избереш прежда да споделиш ще съм благодарна инъче ще започна да се оглеждам и аз по магазините да си харесам някаква подходяща прежда и ще пиша много ми легна на сърце тази рокля

# 182
  • Мнения: 402
Аз съм ползвала от техните само Фроте, ето тази моя блузка е с такава прежда, плетена на №2(1.75мм), даже и като плетка една идея наподобява роклята Crazy
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7966306
Роклята на снимката ми изглежда плетена с малко по-плътна прежда или просто е с малко по-дебела кука.
Честит празник на всички избрали си нещо да празнуват днес. И особено на venividivince, то с този ник днес направо си има имен ден Heart Eyes!

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 18:26 от Драги ми господине

# 183
  • Мнения: 3 550
Сънгърл, Много красива рокля си си избрала! Аз също се сещам за габровските прежди. Защо не трябва да е 100% памук? По едно време плетях от едни горнооряховски "Калина", които са 85% памук и са малко по-дебели от "Еделвайс", но спряха да ги зареждат в София.
Кабзи, моята идея е високи пълнежи до под гърдите и надолу някаква рехава плетка. Някъде от  Пикаса бях си изтеглила книга с безброй мотиви, рових, търсих и си избрах от тях. При тази туника пробвах да плета реглан ръкав на 1 кука и добре се получи. вече съм на дупчестата част.

# 184
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Хубав празник на всички празнуващи!

Прочетох я темата!
Много красиви неща сте показали!!!
Възхитена съм от половината и силно впечатлена от останалите Simple Smile

Аз снощи пак се замислих за моята шална вълна. Ще отивам да плета сегашния /вече е над 1,70м/, че списъка расте ли расте.

# 185
  • Севлиево
  • Мнения: 491
sungirlaug аз предлага Фроте с ламе за официален случай. Peace По-лесно се и плете от обикновенното Фроте.

# 186
  • Мнения: 3 550
Кабзи, аз от това се вдъхнових, но тази е плетена на части - гръб, предници, ръкави. Надолу също съм избрала друга плетка.
http://media.snimka.bg/2155/010564977-big.jpg

# 187
  • Мнения: 27
Благодаря ви, момичета!  Hug
Steisi, от 100% памук плетох тозитоп и ми се струва много тежко...
Вероятно ще го пробвам това "Форте". Doci, и аз си мислех за ламе, въпреки, че не съм много по лъскавите неща, но за тази рокля смятам, че ще е добре. Въпреки всичко се замислям и за тези тъмните меланжи - в бордо, тюркоазено и синьо...Малко е кофти само, че няма как да видя какво представлява все пак преждата, но парите не са чак толкова много, та ако не става ще и намеря приложение. Остава да взема утре да поръчам. То и времето не е толкова много, а с това шило дето ми е в къщата мога да плета вечер след 23 часа... Crazy

# 188
  • Мнения: 1 111
момичета, спешно ми трябва схема или моделче на 1 кука за кошнички за сватба....

# 189
  • Мнения: 1 523
tuly ,у дома имам кошничка от сватба,снимах я,но падна батерията на фотоапарата. ConfusedПредстави си тези http://klio-elena.narod.ru/vjazanie/novie/new_year/kolok/KL.jpg камбанки обърнати наопаки,трябва да им изплетеш кръгла основа,на която да стъпят. Ще ти кача снимките,само да се заредят батериите.
Много красиви неща сте оплели отново,не ви изброявам,за да не пропусна някой.

# 190
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ламето във Фроте-то не е толкова много както ми звучи на мен. Съвсем дискретно е.

# 191
# 192
  • Мнения: 1 287
Стейси,благодаря ти!Все пак дожаля ми да разплитам тридневен труд и оставам на двете куки.Но имам замисъл за рокля на една кука и вече си представям модела,остава да го реализирам.Но първо да завърша тази,дето съм я почнала.

# 193
  • Мнения: 498
ta 4e страхотни неща си показала! Никога не казвам кое колко време е плетено, че то с няколко неща наведнъж не върви бързо.

maika mu na titi това с листенцата е много хубаво, каквото и да излезе накрая! Много е хубава тая плетка, но не съм я пробвала, че не мога да реша на какво да я сложа.

mirostanka страхотна блуза си направила и преждата е много хубава. Другия проект също много ми допада.

Дидк@ сподели каква беше реакцията за страхотното зайче за "деня на влюбените"? Мисля, че няма момиче, което да не се впечатли от такъв подарък.

ki ki мисля, че много добре ти се получава жилетката. Дори бих казала по-добре от оригинала, защото е едноцветна и ще изпъкне ефекта на яката и ръкавите.

chova сладко потниче, чантичките и те са много оригинални!

mimilis хубава чанта, в страхотен цвят и с тази панделка ... връх!

siluchka много изпипана жилетка се е получила, за качулката лично аз не бих съжалявала, защото така ми харесва повече. Ще чакам с нетърпение да ни представиш фибичките - мартенички. Много ми харесва и регланчето в албума ти.

kabzimalka туниката ти е страхотна!

uspe със здраве да си я наси сестричката чантата!

m-sunny твоята шапка ми е фаворит, много сполучлива е стнала! Чантата и тя е много оригинална.

Аз все още плета къса жилетчица "като на Фиф" за мен, ама съм на привършване де. Ръкавките останаха.

Следващият проект е пак жилетка за братовчедка ми. Поръчката е да е "изчистена и с качулка, черен цвят, къса". Рових се аз тук в едни списания и в интернет, та да ви питам за мнение:
на това дали ще му ходи качулка ако отпред го направя по-затворено?

това е друго болеро. Така и не намерих болеро с качулка та не знам дали въобще е приемливо, но съм решила, че просто ще разплета качулката ако не става.

или такава жилетка, на която има подробно описание в Сабрина?

Ще се радвам да чуя мненията ви за да ми помогнете да реша. Също и предложения за преждата приемам.

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 13:03 от Snejana_G

# 194
  • Мнения: 6
Snejana_G ,много ми хареса първата жилетчица,но незнам как ще е с качулка.

Ето и моята ,малко са ми лоши снимките,но моделката ми нямала настроение. Laughing
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=301121&pid=10571045

Общи условия

Активация на акаунт