Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме

  • 37 028
  • 312
  •   1
Отговори
# 240
благодаря ви за схемата! в най-скоро време ще опитам по нея  bouquet

# 241
  • Мнения: 3 495
Честита дъщеричка на Лили!   bouquetДа е жива и здрава!
Нина, прекрасни дечица имаш! 

благодаря. Аз напоследък "крада" модели от бабини куки. Embarassed Без да гледам схема, то и няма, само по картинките.
Ето тяхното-  http://www.aristofashion.com/shop/index.php?main_page=popup_image&pID=91
 а това е моето http://hook-bg.com/detail.php?Model=17&Side=1

Има изменение , де , пък и малко големичко стана, но... карай

# 242
  • в баира
  • Мнения: 861
Първо да ви се похваля, че ни се роди дъщеричка Мила  - една много прекрасна причина малко да поизоставя и вас и плетките...

Лили, на драго сърце ти прощаваме, че ни поизостави. Да ти е жива и здрава щерката! Нека расте в мир и щастие!

# 243
  • Мнения: 1 523
Ваня, честит ти рожденник!Да е здрав и разумен!
Лили, честита ти рожба!Много красиво име сте и избрали!
zapalena po pleteneto ,защо не се регистрираш?
Добре дошли на новите мами! welcome


Топ 10 на модните цветове за пролет 2009г

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 19:41 от Дидк@

# 244
  • Мнения: 197
Амели, с риск да стана досадна! Embarassed Би ли споделила как плетеш в кръг? Rolling Eyes
Моля!!!! Praynig  bouquet

# 245
  • Мнения: 14
Здравейте момичета  Simple Smile
Извинете, че се намесвам в темата ви, но незная къде другаде да питам.
Значи трябва ми някой който има плетачна машина и прави ремонти на машинно плетени неща.  Confused
Ако имате някаква идея къде в София може да стане това моля да ми споделите на лични.
Благодаря предварително.
Лека вечер

# 246
забравих да ви питам колко прежда отива за това "снежно поло"?тъй като специално сега ще си купя,добре е да знам...иначе имах една...

# 247
и друго забравих да питам:на кой ред започвате свиването за бие на предницата и колко бримки свивате?при предните 2 опита много накъдрено ми се получи

# 248
  • Мнения: 475
Здравейте отново ,изпуснах доста от темите,но  отново съм тук Simple Smile и ще ви следя и надявам се ще  показвам нещо,започвам о новите ми терлички ,които вчера довърших http://ays-pld.blogspot.com/2009/02/babetlerim.html

# 249
  • Мнения: 3 550
Запалена, На кой ред ще започнат свивките зависи от мострата ти, а тя - от дебелината на преждата, иглите и т.н. Ако ти е трудно да преценвиш, ползвай готова кройка за размера, който плетеш или пък си премери по себе си, ако ще го носиш ти.
Дидка, благодаря! Наскоро се зачудих дали наистина модата се диктува от Лондон. Като гледам, масовите витрини са заляти с китайска стока. Според тамошните вярвания била годината на златния бик и ще се носи жълто.  Joy
Честит рожден ден на Ваниния син и поздравления за Лилиното бебе!   bouquet Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 47
Като гледам какви хубави неща сте сътворили и на мен ми се доплете Wink ,обаче кажете ми кога намирате време за това newsm78,и дали е възможно тепърва да започна да се уча да плета.Нищо не ми е ясно с това плетене,едно време в училище плетяхме в час по трудово и оттогава не съм Embarassed.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 22:12 от zlatina77

# 251
  • Мнения: 102
Честито бебенце, Лили! Да е здрава, весела и да не ви буди... много! Simple Smile

orchestra, как може да се изтегли това списание? Трябва и там да се регистрирам ли?

Не е нужно да се регистрираш.Кликваш на depositfiles и след това free downloading.И това е.Но ако нямаш програма която разчита djvu формат ще трябва да си инсталираш.Ако ти трябва помощ можеш да ми пишеш на лични.

# 252
  • Мнения: 1 172
Nightwish , забравих те! Но тази сутрин като се събудих,ми мина през ума,че на някого не съм отговорила  Rolling Eyes

Въпроса ти за плетене в кръг вероятно касае само зеленото ми болеро,защото дрехите на една кука са ясни. Болерото го плетох малко малоумно,защото тогава не бях открила още 5-те игли. Плетох го на обръч от самото начало,като първите 15-тина реда се получава "срязан" кръг, т.е понеже обръча е по-дълъг и не мога да му срещна двата края, плета ред наляво,ред надясно. Когато достигна желания диаметър,за да се "затвори" обръча, си го подкарах само лицево(еднопосочно), а това преди него,което беше разделено, заших. Примитивна работа, с 5 игли щеше да си стане затворено от самото начало.
Започнах го с три бримки и наддавах симетрично. Докато е още малко кръгчето,лесно се вижда колко трябва да наддадеш,но после като затворих обръча и стана твърде голямо,периодично изнизвах от иглите,за да меря и да не ми стане къдраво.
След такова описание човек ще си помисли,че му трябват 2 месеца за това болеро,но аз го изплетох(без ръкавите) за един уикенд при прекъснат процес.

Относно снежното поло - вратна извивка не съм правила нарочно, обичам такива модели - лодка бие, съответно няма да му правя и яка,а само 2 реда кант. Снощи завърших и втората част. Не съм решила дали да правя ръкави или пак само малък бордюр за красота и да е като елече.
Прежда - до момента съм изразходила към 100 грама. Ползвах два вида прежди,които вкатих,за да получа нужната дебелина.От едната съм си купила само 200 грама, остана ми половината(на око преценявам). От другата използвах 2 х 50 гр. В темата в осинка пишеше,че за размер 38 са нужни към 300 грама.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 09:31 от Amelly

# 253
  • Мнения: 197
Amelly , много ти благодаря!   bouquet Аз ще се пробвам с петте игли, които имам благодарение на теб! Heart Eyes  bouquet Ще питам в процеса, ако не ми е ясно! Peace

# 254
  • Мнения: 1 172
Още нещо - снимах "Ася"-та на Габровците, веднъж самостоятелно и веднъж върху сантиметър и в сравнение с конец за шиене,за да се види дебелината. За жалост снощи нямах възможност да кача снимките,но ще го направя довечера.Предлагам, ако и вие желаете,да си направим една галерийка,в която да си събираме такива снимки за преждите,които ни интересуват.Аз имам в пикасата един албум,в който съм качила цветовата гама на "Еделвайс" - Габрово и може вътре да добавям снимки за реалните цветове и дебелина на техните прежди.Ваня и  Вени имат някои видове,които аз нямам,  Sungirlaq като получи нейното вишнево,също може да даде снимка.

Общи условия

Активация на акаунт