По колко вода се дава

  • 1 709
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
    Моето бебче е почти на 40 дена. До сега имах срещи с педито 3 пъти и всеки път ми казва да се мъча да му давам по 250 мл. вода на ден, но детенцето упорито отказва да я поеме!  Cry Понякога се чудя дали е нормално това, че бебчо я отказва или ако пие малко после я повръща.

За пореден път ще напиша това, с надеждата да е за последен: НЕПРЕМЕННО си смени педиатъра! Моля те! Направи го заради детето!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 567
Колкото детето иска, насила не става!

# 17
  • Мнения: 9 814
Толкова колкото иска детето, както вече са ти отговорили.
Дъщеря ми и захранена не искаше да пие вода.

# 18
  • Мнения: 2 015
Колкото поиска, а моя пие много вода Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По колкото иска Peace Никога не съм си спирала детето да пие вода.

# 20
  • Мнения: 961
И моят син не иска вода, макар че вече е захранен. Пие само сокче, не повече от 150 мл на ден.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моя педиатър ме съветва да предлагам на детето вода.Дали ще пие е негов избор -слушам го!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 946
колкото иска

# 23
  • Мнения: 681
По колкото иска детето  Peace

# 24
  • Мнения: 1 168
Имаше една таблица, в която пише че дневният прием на течности трябва да е по 130-160мл на килограм тегло. Но все пак е индивидуално за всяко бебе.
Това само за бебта ли се отнася, защото ако е общовалидно следва, че един 80 кг. човек трабва да пие минимум 10,5 л. на ден Shocked

В момента изпива около 750 мл. до литър с млякото вечер. От няколко седмици голяма жажда я гони щерката Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 324
Какво трябва да бъде количеството вода, което се дава на захранено бебе?

irina_vas, ето на този въпрос отговорих!!! - който е задала всъщност авторката. Пък и не обичам тафтологията и безмисленото многословие. - Уточнила съм, че е индивидуално за всяко бебе!

# 26
  • Мнения: 1 168
Напълно те разбирам, поинтересувах се просто до кога важи това правило.
Дъщеря ми е 11 кг., значи трябва да пие 1430 мл. на ден. На година и 1 месец води ли се бебе? Ами колкото и да е индивидуално, пак много ми се струва. И нищо конкретно към теб не съм имала, само малко повече информация за таблицата!

# 27
  • Мнения: 46 518
    Моето бебче е почти на 40 дена. До сега имах срещи с педито 3 пъти и всеки път ми казва да се мъча да му давам по 250 мл. вода на ден, но детенцето упорито отказва да я поеме!  Cry Понякога се чудя дали е нормално това, че бебчо я отказва или ако пие малко после я повръща.

Разбира се, че ще я отказва, детето ти не е захранено. Нормално е да приема единствено кърма/мляко за кърмачета (преди му викаха адаптирано).

# 28
  • Мнения: 2 448
Никога не съм му мерила водата, давала съм колкото иска.
Пие вода от раждането си.

# 29
  • Мнения: 2 013
Колкото му се пие,толкова ще пие.Ти му предложи,пък то ако не иска  Hug

Общи условия

Активация на акаунт