Автоимунен тиреоидит на Хашимото (5)

  • 90 073
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 311
птица, беше дала един линк към друг форум за хашимотото онзи с пчелните продукти, тама една дама доста обстойно обясни за зависимост м/у щитовидна и зъби.  Peace

# 91
  • Мнения: 13 782
Кой линк? От all.bg, дето само не се изтрепаха в оная тема. Пропуснала съм го това за зъбите. Там ме заинтригуваха пчелните продукти, а и за импулсната очаквах да видя някаква по-конкретна информация от първа ръка, но дамата зачезна и така и не разбрах какво е станало в крайна сметка. А темата беше стара, отпреди 2-3 години май.

# 92
  • Мнения: 311
Да птица, за същата статия става на въпрос. В момента чета ето това http://www.lechitel.bg/newspaper.php?b=137 да почетем заедно предлагам, след това да дебатираме. Моля за извинение ако е поствана тази информация, но не си спомням!
 book

# 93
  • Мнения: 13 782
Іcyangel, ти ни уби с тази статия-студия. Заболя ме главата, докато я прочета.

Какво да й обсъждаме - често сме ги обсъждали тук тези неща и както виждам, и без необходимото образование, в общи линии сме стигнали до подобни отговори:
1. медицината още не е наясно с произхода, причинителите и лечението на автоимунното ни заболяване.
2. много вероятно е да е вирусно;
3. наследственият фактор спомага, но не е определящ за отключването му;
4. въпреки на пръв поглед противоречието между автоимунен характер - подсилване на имунната система, всъщност последното влияе положително върху болестта, колкото и нелогично да е. Повечето сме го установили емпирично и затова се и съветваме взаимно за подходящо хранене, йога, физическа активност, диети, различни хранителни добавки...
5. природолечението дори да не излекува, със сигурност няма да навреди. Може само да помогне.
 
Та с думи прости - липсва ни съответната терминология, както и прекаленото самочувствие и самонадеяност на г-на (неизвестно какъв по образование, впрочем), за да обявим всички останали за прости и глупави, и себе си за венец на природата, или да рекламираме Саменто и какво още newsm78 не разбрах добре. Иначи всичко друго е точно Joy   

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 351
И на мен ми беше много трудно да прочета тази статия. Всъщност я прочетох по диагонал. Авторът е употребил цялото си красноречие, за да ни докаже, че той единствен разбира произхода и развитието на автоимунните заболявания и може да ги лекува, но с какво - не става ясно. Най-вероятно след консултация се препоръчват хранителни добавки на точно определена фирма и те не са никак евтини. Подобни писания съм чела за продуктите на Аквасорс, например. Има дори цяла книга за тях и целта и е да ни убеди, че те и само те могат да ни излекуват от всички болести. Който има излишни пари, да пробва и да ни каже какъв е резултата. Аз се уморих от проби.

# 95
  • Мнения: 311
От вчера я чета на пресекулки, но днес я прочетох цялата. За мен е тънма индия/тъмноиндийски/ почти цялата статия от към терминология. Има някой неща които ги е налучкал и ми стана ясно поне за А.З  Shockedи всички останали А.Ц Shocked и т.н все в този стил. Да прави сте, че е обсъждано, но всеки иска да намери отговори на въпроса защо и какво ме нареди така и по мое усмотрение  я пуснах да я проечетем групово.  Rolling Eyes
Не ясно кое е хапчето церител или метод, но поне се изясни за мен лично, че не съм най-луда на света  Mr. Green Joy
Няма да ви занимавам с подобни неща преди да съм прочела сама нещата  Embarassed

# 96
  • Мнения: 13 782
Не, бе, лошо няма, занимавай ни Joy то не си ти виновна, а г-на, дето се държи като господ бог. С този тон, дори и верни неща като казва, звучи дразнещо. А и наистина нищо конкретно и градивно няма накрая. Хубаво, обясни ни колко всички са прости, кажи и какво предлагаш. Саментото се промъкна някъде из пълноводието от думи, та затова реших, че ще ни агитира за него.
Потърсих в нета - това е редакторът на "Лечител". Попаднах и на потребители, които явно са се впечатлили и обърнали към него за помощ и съвет. Пратил ги е да си правят изследвания в Бодимед (май newsm78) на обща сума от 400 лв. Една направила повечето, само някои пропуснала, но той я върнал и за останалите. От една страна, лошо няма. Може би наистина е добре да се направи една пълна картина на състоянието на организма, но това са доста пари, а какво ще получиш насреща - не се знае. Отделно и какво ще поиска той за себе си. Тъмноиндийско е някак Joy И май няма престрашил се до край.
Но доктор не е, със сигурност.

Междудругото, това Саменто някой пил ли го е, пробвал ли го е?

# 97
  • София
  • Мнения: 492

Междудругото, това Саменто някой пил ли го е, пробвал ли го е?
Да, аз го пия. Но не мога да споделя още нищо, защото го пия от месец. Rolling Eyes
Като първо впечатление - доста е скъпичко... Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 17:44 от Karolin@

# 98
  • Мнения: 2 111
Саменто го пият за доста болести,често злокачествени.Но нямам преки наблюдения от някой познат.
Не съм писала скоро,но ви чета редовно.
Птица,запали ме сега с тази житна диета  Grinning Четох,че е най-хубаво да се прави февруари месец след пълнолуние,а това е точно тази седмица и днес бързо-бързо си купих жито за покълване.От утре почвам да се пречиствам.

# 99
  • Мнения: 13 782
Аз вече се отказах Blush То си е китайско мъчение с това жито. За мен, де. В никакъв случай не е гладно, но все и само едно и също по цял ден и дни наред Sick
Щом искаш обаче, пробвай се! Някои са много доволни. И да, точно сега е най-подходящият момент за нея.
Можело и грухана пшеница. Дори твърдят, че било за предпочитане.

С каквото и да пробваш - успех Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 250
Момичета, от 4 месеца съм на Дюкан, но не се сетих да попитам лекарката дали не ми е противопоказна тази диета. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 101
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Момичета, от 4 месеца съм на Дюкан, но не се сетих да попитам лекарката дали не ми е противопоказна тази диета. Някой знае ли нещо по въпроса?

Мисля, че не ако се спазва точно.

# 102
  • Мнения: 13 782
Моята каза, че не е подходяща. Много стресова била. Аз самата съм я пробвала, на мен не ми понася.
Знам обаче съфорумки от нашите, които си я правят от месеци, свалят чудесно и се чувстват чудесно. При това пият и метформин. Правили си били пълни изследвания, всички показатели били добри.

# 103
  • София
  • Мнения: 6 807
Мацки, утре ще пиша повече. Четох статията в диагоднал, но мисля, че може би има право. Относно йога и други начини, неконвенционални, че помагат повече и че пациентите изпреварват лекарите в случая.

# 104
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета четох коментарите в една статия от първа страница и направо изтръпнах. Аз миналия месец цели две седмици бях като дон домат и кожата ми пареше буквално, най-много на крайниците и лицето, а в областта на щията се обривах. Казаха, че захарта най-вероятно ми е завишена, но беше на горни граници. Сега чета, че това било симптом. Аз съм с хипофункция. В понеделеник съм на ендокринолог. Само да попитам вие имали ли сте този симптом?

Общи условия

Активация на акаунт