Температура при новородено

  • 5 984
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 002
не се сещам много добре-беше преди три години но май след като ни поставиха някаква ваксина и ни предупредиха да я следим иначе не съм мерила, мисля че на 2- месеца

# 31
  • Мнения: 805
Кисело мляко, ежедневно мерене на температура....
Абе що не й кажеш да си гледа работата...
Сигурно ще кажеш, че няма как... ама ако ти не й кажеш, това няма да има край!

# 32
  • Мнения: 4 335
Т меря само,като ми се стори топьл,няма как да не усетя,че има.
Кисело мляко все още не сьм давала,мислех да изчакам годинка,ама може и тез дни да дам,то почити не остана Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
Абе я се радвай на бебето и не слушай тъпи съвети!

Т на малко бебе се мери главно с целувки. (А и на не толкова малко - също...). Това беше съвет на педиатри, впрочем. И, разбира се, е приложимо, ако ти (или целуващия) е здрав - ясно, че ако ти самата си с Т нито следва да го целуваш, нито ще усетиш, ако то е топло. Т се усеща най- добре при целувка на слепоочието на бебока. Ако го усещаш топло  - чувствително по- топло от устните ти - тогава чак хващаш термометъра.

Не тормози без нищо мъничето...

А и не виждам никаква полза от подобно навилняване на бебето.
Бебетата могат да вдигнат опасна Т от напълно здраво състояние в рамките на минути. Това, че си я измерила сутринта, никаква гаранция не ти дава.

ПП
Кисело мляко се дава към годинка.

# 34
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не се мери Т без нужда. Много поздрави на свеки  Wink
Кисело мляко - след годинката  Peace

# 35
  • Мнения: 660
мерила съм я няколко пъти досега за 1 година,6 месеца най вече след ваксините.чак пък всеки ден Shocked

# 36
  • Мнения: 164
и моето бебе е на 26 дни, а Т  все още не съм му мерила.

# 37
  • Мнения: 681
За първи път чувам такова нещо  newsm78
А за киселото мляко,след годинката  Peace

# 38
  • Sf
  • Мнения: 978
А кръвното не трябва ли да му мериш всеки ден?  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 3 249
Има сериозни заболявания в кърмаческа възраст, които протичат без повишена температура. А и да я мериш всеки ден, най-много ти да вземеш да се поболееш. Следи общото състояние на детето, как се държи, как се храни... Не само сега, а по принцип занапред. Температурата сама по себе си не е страшна и не е проблем. Тя е само индикация за състоянието на тялото и не трябва да се сваля непременно и на всяка цена. Бързото сваляне на температурата може също да доведе до проблеми. Peace

# 40
  • Мнения: 4 784
А кръвното не трябва ли да му мериш всеки ден?  Mr. Green
...На свекървата  Wink, след категоричен отказ да се изпълняват съветите й Wink.

# 41
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Мерила съм Т единствено при нужда.
За млякото- на сина ми дадох след 6-тия месец, защото не щеше да вкуси адаптираното мляко.На дъщеря ми предложих след годинка, но не го хареса.

# 42
  • Мнения: 1 132
Акушерката ми ме беше посъветвала първите дни -по няколко пъти на ден при смяна на памперс, след това 1 път на ден, докато бебето стане на месец. Лично аз мерих около 2 седмици.
Ох, кви са тия свекърви бе.  #2gunfire Дъщеря ми яде за първи път кисело мляко на 11 месеца. Някакво бебешко беше. 

# 43
  • Мнения: 1 484
Кажи и  да  иде  да  се   #2gunfire някъде.А  млякото  след  8  месец.

# 44
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз не съм правила такива манипулации,освен ако не се налага.А мляко още не съм дала и май скоро няма да дам ако не си намеря отнякъде домашно да си подквася.

Общи условия

Активация на акаунт