Гоблени-44

  • 59 483
  • 450
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 924
Имам въпрос към тези дето са шили с гобленов бод.
Възможно ли е един гоблен, направен за кръстчета, да се ушие с гобленов бод 1 към 4, като се ползва оригиналната схема
и да има същите размери както оригинала и съответно да изглежда по същия начин.

Става въпрос за гоблена, който е поръчала неличка
ПОлзвах нейната схема за сравнение с оригинала. Не е много ясна, но се вижда, че е абсолютно копие на оригиналната
В ляво е оригинала, а снимката най-в дясно е от сайта на Вервако

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хипатия, принципно може, друг е въпросът, че по моето скромно мнение се "похабява" гоблена. Аз съм като кон с капаци, както е определил дизайнерът, така и шия, без своеволия  Blush
Не малко момичета, обаче шият така и то шият на българска разграфена панама, та се замайват от фон  ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 924
 marulka,
а като оригинала ли ще изглежда?
Не се ли размазва, когато се шие 1 към 4?
Това нали значи, че на един знак от схемата съответстват 4 бода?

# 18
  • Мнения: 7 803
няма да иzглежда като оригинала, zа6то самото кръст4е има друг вид, ина4е са абсол*тно съвместими двата бода

# 19
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен трудолюбиви момичета!

Страхотни черешки donsita браво, Lady Death много хубав залез, petjah и твоето гобленче става много хубаво и твоето 3ори, не мога да ви изброя всички направо се изумих и се обърках толкова много красоти има винаги че ме извинете за пропуснатите! Поздравявам всички за труда!   bouquet
Аз също скоро ще покажа до къде докарах тигретата само да се добера до фотото макар че не съм напреднала кой знае колко  Embarassed но успоредно с това правя и едно Перминче. Ала времето все не стига!
Е това е засега от мен хубав ден на всички!

Хипатия и аз съм се чудила дали ще се получи ако шия на обикновена панама с половин бод, но преди време видях някой показа (не помня кой точно) от кривите къщички шити на разграфена панама и ми се стори че не бяха кръстчета и изглеждаха много добре. Дано не се бъркам!

# 20
  • Мнения: 59
Пак красоти на първата страничка. smile3501

Аз смятам гоблена за който говори Хипатия да не го шия с гобленов, а с кръстат бод. Само се чудя на каква панама, някой ще ми помогне ли? Имам аида 14 бяла и бежава сигурно ще избера бялата. Оригинала на каква панама се шие?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Аз засега зарязах серията цветя. В момента шия за 8 март за свекърва ми минзухарите. Дотук съм стигнала. Ама ми се струва, че стават големички. Те са нежни цветя и май трябваше да са по-малки. Може би на по-ситна панама трябваше да ги шия. На майка ми фрезиите няма да успея да ги ушия дотогава, много са трудни, ама няма нищо. А да ви кажа като си свърша серията цветя повече сигурно няма да хвана гоблен с цветя. Така ми омръзнаха. Зеленчуците на Вервако чакат окомплектовани. Ох, това Вервако ми взе акъла. Толкова много съм си харесала.

# 22
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Пак красоти на първата страничка. smile3501
Аз смятам гоблена за който говори Хипатия да не го шия с гобленов, а с кръстат бод. Само се чудя на каква панама, някой ще ми помогне ли? Имам аида 14 бяла и бежава сигурно ще избера бялата. Оригинала на каква панама се шие?
Аз моя го ших на Аида 14,тонирана.
Но стана малко тъмен ми се струва.
Сега ако трябва да го шия бих избрала бяла или 712.
Ето го:

# 23
  • Мнения: 2 924
на 14 каунт, екрю

# 24
  • Мнения: 747
Поздравления към всички за сръчните ръчички Heart Eyes Hug Няма да изреждам поименно; да не пропусна някого, както и мен са ме пропуснали. Laughing
Хипатия, въпросът ти (за 1:4) е прозрачно-риторичен; чудя се на неизчерпаемата ти енергия Hug То който е искал да чете за дизайните на търновската фирма, досега да го е прочел; в последните 2 седмици поне 3 пъти сме я обсъждали. Аз съм стара и изморена, вече се отказвам да коментирам едни и същи неща Laughing А варианта да се шие 1:4, когато е замислено за кръстчета, за мен е форма на самобичуване по особено жесток начин. То барем някой индулгенции да предлагаше за такова нещо..., ама не би Mr. Green
Днес ми е ден за разшиване, много добре върви, доволна съм Laughing Ама наистина съм доволна, до два дни ще завърша едното Дименшънче. Като започвам все нови и нови, отвреме-навреме се случва и да завършва по нещо:)
Хубав ден на всички:)

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 10:46 от Прасчо

# 25
Здравейте, чета ви от доста време и вече се реших да ви пиша - страхотни сте, а гоблените, които шиете са просто чудесни  smile3501 ! Извинявам се, че започвам с въпросите, но приятелят ми си поръчва разни неща от ebay и разглеждахме, че има конци DMC по 10,20,50 бр. Някой от вас купувала ли си е от тях? Не ми е ясно дали мога да си избера аз номерата и количеството от един номер или продавача ми изпраща 20 броя каквито си реши! Благодаря ви предварително, а по-късно ще ви покажа и аз какво съм ушила и какво шия сега!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 610
Запис Mr. Green
  и     Здравейте

Аз Бистрото ще покажа по нататък, че напредъка не е голям Embarassed
Олеее пак изплакнах око със Зимата на Петя, Дъждовния Париж, Heart Eyes (който мноого ми харесва) и свежия натюрморт на Донси...и т.н.
Белла благодаря за кафенцето знаеш, че съм му фен Hug
Прасчо това бебе на черна панама ми е любимо Heart Eyes
Слънчев и прекрасен ден ви желая Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 418
Хипатия, аз съм от тези дето шият с гобленов бод. Сега шия девойката на Вервако, която е за кръстат по принцип. Мисля, че не се получава лошо. Ето как изглежда.Сега съм доста по напреднала, но нямам нови снимки.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266194&pid=9225819

# 28
  • Мнения: 82
Здравйте!
Гоблените ви са страхотни. Аз нямам толкова с какво да се похваля, ушила съм само 4.Ще се опитам по-натам да ви ги покажа. Моля за помощ: ако някои има ключа ето на това:
http://picasaweb.google.com/erika636/35147#
Благодаря!

# 29
  • Мнения: 207
                 Опитвам се да кача  снимки ,  извинете ме ако  греша .                         http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10491960      

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 11:13 от kiraa

Общи условия

Активация на акаунт