Обмислям раздяла

  • 8 568
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Какво му е на отношението, Минзи, освен че го заболял корема и и е казал някои истини неприятни за нея, друго не видях. Не казвам, че може и да няма, но от споделеното такива изводи си правя.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 283
Паси, аз честно, не мога да си представя да ходя само аз при гаджето си в чужбина и на всичкото отгоре той да не ме посрещне. Ми обидно ще ми е, в крайна сметка не става въпрос за ежедневено прибиране от работа, а за веднъж на три месеца. Като го боли корема да кара кола, ще вземе такси и пак ще ме посрещне.
После - какви точно истини й е казал? Тя казва, че са се били разбрали да имат деца първо, тоест той е участвал в това решение, планирали са си живота по някакъв начин и той изведнъж е решил, че това не му е изгодно. ОК, променил си е мнението, случва се, ама защо тя да е виновна за това? Тя си е живяла с идеята, че са се разбрали как ще живеят.
Извинявай, ама ако приятеля ми в последната година е твърдял, че иска бебета и после ми дрънне изневиделица, че всъщност не иска, стреса няма да е за него, ами за мен.
Така де, аз нищо положително не виждам в нашия герой.

# 17
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според мен Бърди е права,момчето иска да се измъкне от тази връзка и си търси причина да го направи,защото няма смелост да и го каже в лицето.И да го боли корема,може поне да и каже адреса,момичето да си вземе такси,не е нужно да ходи пеша,дори и 10 мин.да е пътя,все пак е пътувала доста,за да стигне до него.
Друг е въпроса,че авторката според мен не осъзнава отговорността на брака и семейството.
Към авторката-вземи си багажчето и се разделете,обмислете сериозно следващата стъпка,за да не четем скоро друга тема за раздяла,но вече с бебе на ръце.

# 18
  • Мнения: 22 435
Хайде сега, тя му ходела на крака там - че ако не е искала няма да ходи в крайна сметка.
И едва ли си е претрошила краката като е походила 10мин пеш, сигурно там където живее все с коли я карат и таксита да не се изцапа.
Не виждам какво толкова е станало, че и такива драми чак.
В крайна сметка човекът е прав, за да гради човек семейство и да има деца трябва да може и да ги издържа.

# 19
  • Мнения: 2 448
Може и да иска да се измъкне от тази връзка момчето, но честно казано го разбирам.
Не харесвам такива жени, които смятат, че мъжа им е длъжен за всичко, а от тях се очаква само да родят.
Лъжа ли е, че не е запомнила къде живее?
И все пак на 10 минути път е, ако е зле човека и не може да я посрещне.
Тя не се е напънала един курс за език да изкара, мисли, че като отидеш в чужбина и езика сам се налива в главата.
Ама не е така, после с евентуално бебе само до учене на език ще и е.
А и не знаем какво работи човека и дали изобщо може да издържа сам семейство, а както е видно ще трябва да прави и всичко останало, защото лично познавам такива жени, които само до тоалетната ходят сами.

Цитат
Тя си е живяла с идеята, че са се разбрали как ще живеят.

Тя може и да си е живяла с такава идея, но колко е реална не се знае. Защото едно е да се хванеш за нечия дума, съвсем друго реално да прецениш това възможно ли е и какъв ще е твоя принос в цялата ситуация.

Цитат
Друг е въпроса,че авторката според мен не осъзнава отговорността на брака и семейството.

Ето това се опитвам да кажа.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 668
Не харесвам такива жени, които смятат, че мъжа им е длъжен за всичко, а от тях се очаква само да родят.
И аз ,  никак даже  Confused.
Друг е въпроса , че тя си мисли , че е много лесно да гледаш бебета  Simple Smile
Въобще смятам , че на авторката и се къса връзката с реалостта .

# 21
  • Мнения: 2 388
Сега мисля да си тръгна обратно и да се разделяме, добре ли ще направя. А толкова много го обичам

Недей само обмисля, а предприеми крачка да се разделите.
Имате сериозни различия във възгледите си за живота, което ще е проблем за вбъдеще, ако останете по някакъв начин заедно. Кой крив, кой прав няма да коментирам.

Само с това, че го обичаш семейство не се става.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 041

Че и седите и нея обвинявате. Каква неинициативност, какви пет лева, тя е готова да се премести в друга държава и да загърби целия си живот; тя пътува като гламава от три години... ..

На какво е готова Бърди? Да отиде в чужбина и да народи бебчета?! Щото нали той е мъжа, той трябва да прави всичко. Да ходи на работа, до магазина, до аптеката, по доктори и т.н., щото принцесата за 3 години 1 дума не е сметнала за нужно да научи? Мислела,че ей така става, като отидеш в Германия и на 3 ден започваш да говориш немски, спонтанно просто. За 3 години не могла да запомни името на 1 улица!!! Добре поне,че града е запомнила, да не се натресе на някой друг да ражда бебета.

А за това, че оня льольо не си е мръднал задника да я послещне, си права. Не бих го приела за нормално! Но и нейната гледна точка не я приемам.

# 23
  • Мнения: 2 161
Да,добре си решила.Защо да го тормозиш човека?Щом го обичаш,подари му спокойствие.Обаче обясни ми,не ти ли дожаля,че е с болки в корема?Ако той беше капитан на кораб и ти каже-ела на еди кое си пристанище,за да се качиш и ти,не те виждам.Ами то са самолети,то са влакове,то са таксита.Честно.

# 24
  • Мнения: 12 665
Намерил си е друга.

# 25
  • Мнения: 3 611
Мацка, хубаво си го намислила - отиваш там,че той живота нали е по-хубав, раждаш бебчета, седиш си в къщи и си ги гледаш, не ти трябва да си напъваш мозъчето да учиш немски - той ще ти влезе от самосебе си в главата...
Повярвай ми, направила си си сметките без кръчмар.
Ами те тези бебчета трябва да ядат, а дори и в Германия парите не растат по дърветата.
На колко години си? Нямаш ли някакви мечти, да постигнеш нещо, да учиш, да се развиваш? Или мързелът ти е в повече?
Имам такава позната, все търси някой да я хрантути. През живота си един ден работа не е имала...
 Замисли се!  Stop

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 380
 
 Сигурно си доста младичка Simple SmileНе избързваш ли малко с решението? Не видях повод за особена драма, в интерес на истината,смятам, че приятелят ти е прав за доста неща. Не искам да звуча нравоучително, но не мисля, че си готова да бъдеш майка-много незряло разсъждаваш. Разбиранията ти са старомодни и детински-"той е мъжът", "как така ще започна да си търся работа?". Искаш да се "отдадеш" на децата си, но има ли какво да им дадеш? На какво ще ги научиш-че мама е още малка, в чужда страна е и някой трябва да дундурка самата нея. Ами ако с този татко нещата не потръгнат?За съжаление, всичко може да се случи. Как ще си гледаш бебчетата?Хем ми е смешно, хем ти се ядосвам. Ако мислиш, че да гледаш бебчета е по-лесно, отколкото да си седнеш на д-то и да научиш немски, а после и да си намериш работа-ще се разочароваш много! Хубаво ти се накарах Simple Smile, но не го правя с лоши чувства, просто ми се иска да се замислиш!
 

# 27
  • Мнения: 5 468
Според мен Бърди е права,момчето иска да се измъкне от тази връзка и си търси причина да го направи,защото няма смелост да и го каже в лицето.
Да, иска да се измъкне, защото се е замислил, как ще живее с човек, който иска да живее на неговия гръб цял живот. Това са 3 години... достатъчно време ,за да се опознае един човек и да установиш, че си направил грешка, като си правил планове с него за бъдещето  Thinking.

# 28
  • Мнения: 12 665
Според мен Бърди е права,момчето иска да се измъкне от тази връзка и си търси причина да го направи,защото няма смелост да и го каже в лицето.
Да, иска да се измъкне, защото се е замислил, как ще живее с човек, който иска да живее на неговия гръб цял живот. Това са 3 години... достатъчно време ,за да се опознае един човек и да установиш, че си направил грешка, като си правил планове с него за бъдещето  Thinking.

Не знам какви планове са правили при положение, че единият мисли едно, другият - съвсем друго. И чак на третата година се разбира. Досега къде беше да й намекне да научи немски.

# 29
  • Мнения: 5 468
Според мен Бърди е права,момчето иска да се измъкне от тази връзка и си търси причина да го направи,защото няма смелост да и го каже в лицето.
Да, иска да се измъкне, защото се е замислил, как ще живее с човек, който иска да живее на неговия гръб цял живот. Това са 3 години... достатъчно време ,за да се опознае един човек и да установиш, че си направил грешка, като си правил планове с него за бъдещето  Thinking.

Не знам какви планове са правили при положение, че единият мисли едно, другият - съвсем друго. И чак на третата година се разбира. Досега къде беше да й намекне да научи немски.
Мадам, знаеш много добре, че в началото на една връзка, освен любовта, нищо друго не се вижда. За това и казват "Любовта е сляпа". Хората се влюбват и приемат със всичките си недостатъци и кусури... дори се забавляват с тях. Но след година, две... когато човек се поотрезви, недостатъка и кусура на другия започва да го дразни, първо го прикрива, след това започва да го натяква... и след това стават едни скандали... В началото всеки вижда розовите пилета и съвместното си бъдеще с "избрания" - прекрасно. След време човек се отрезвява и ... тогава става квото става. Вижда го в истинската му светлина .. и това спира да му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт