True Blood (Истинска кръв) или страх ли ви е от ВАМПИРИ

  • 29 243
  • 451
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 558
Хм,абе не е лоша,но не е ДОСТАТЪЧНО добра за него NaughtyАлекс може да я ползва временно,но трябва да си потърси по-готино гадже Crossing ArmsАко не може,ние ще му намерим Wink

# 421
  • Мнения: 21
Резюме на 7ма книга All Together Dead  бяло Суки отива на вампирския конвент  с антуража на кралицата на Луизияна, който включва Ери, Пам, Бил, адвоката на кралицата и двама нейни бодиграда-вампири, които тя е превърнала отдавна, но все още са и лоялни. Единият от тях- Андре- е този, който уби краля на Аркинзас в предишната книга, в присъствието на кралицата и Суки. На вампирският конвент, който освен като панаир, където се сключват сделки (Бил например, продаваше базата данни на вампирите по света, която подготвяше по нареждане на кралицата през последните няколко книги), така и вампирски съд, както и балове/приеми. След сеча между вампирите от Луизияна и Аркинзас, не са останали много вампири от Аркинзас, но „втората” след краля на Аркинзас отправя обвинение срещу кралицата на Луизияна и последната ще бъде изправена пред съд, а Суки ще трябва да свидетелства какво е видяла.  Нейното гадже, Куин, също е на конвента, защото е от организаторите (работи във фирма, организираща събития за свръхестествената общност) и Суки се сблъсква с една млада жена, в чийто ум прочита, че е привързана към Куин, и ревнува. Докато чакат насрочването на съда, главната вампирка от Аркинзас е убита малко преди среща с кралицата на Луизияна. Кралицата предлага покровителството си на останалите 5-6 вампира от Аркинзас и те приемат, но след това единия от тях отново повдига обвинението за убийството на краля си, и съдебния процес не е отменен. На него Суки прочита в ума на адвоката му, че той е бил убеден от трето лице да започне този процес и споделя това със съдиите. Преди да се разкрие кой го е наговорил, той е убит с дървена стрела от един вампир, който на свой ред е обевреден. Процесът е анулиран и кралицата освободена, а Ерик моли Суки да проучи вампира-стрелец като обиколи клубовете за стрелба с лък и разпита. На конвента също присъства Бари, другия телепат, който сега работи за Стан, бившия шериф на Далас и сега крал на Тексас, и Суки го моли да дойде с нея. Двамата преди това си упражняват таланта и установяват, че ако си държат ръцете, телепатията им е по-силна и могат да я канализират. Двамата откриват клуба за стрелба с лък и се уговарят да се върнат и да разгледат записите от охранителната камера привечер, и Суки остава съобщение в хотела за Ерик. Когато се връщат, обаче, работещите в клуба са убити и записите липсват, и така стигат до задънена улица в разследването. Суки намира на етажа на кралицата една празна кутия от беалкохолно и понечва да я изхвърли, но установява, че е подозрително тежка и може би е бомба. Хотелът извиква бомбеният отряд и Суки внимателно им предава предмета, който наистина се оказва бомба, но е обезвредена. Междувременно, Суки помага на кралицата при различни бизнес срещи с вампири и техните антуражи от хора, като чете умовете на хората и вижда дали са искрени или не. Кралицата е ухажвана от много вампири, включително собственика на хотела, и около нея се заформят интриги, че трябва да се омъжи за някой от вампирските крале, за да аздрави позицията си. Суки й предлага да направи Андре крал на Аркинзас и да се омъжи за него, и идеята им харесва. Постепенно, Суки осъзнава, че Андре има планове да я подчини на себе си и кралицата. Малко преди Андре да принуди Суки да пие от кръвта му, за да има връзка с нея и да знае по всяко време къде да я намери и как се чувства, се появява Ерик, който му предлага да й даде да пие от своята кръв, тъй като вече го е правила. Андре се съгласява, тъй като Ерик им е лоялен поданник, и Ерик дава на неохотната Суки да пие от кръвта му, като Куин ги вижда. Суки му обяснява ситуацията като по-малкото зло, иначе алтернативата е да я елиминират или Андре насила да й даде от своята кръв и му казва колко се бои от и мрази Андре. Суки разбира по време на конвента повече за миналото на Куин и че е участвал в кървави мачове на ринга като по-млад, но нямат време да се видят и да говорят много а това.
По време на конвента има разни странни неща- объркани куфари и ковчези, които се местят нагоре-надолу по апартаментите на кралете и кралиците от различните щати, някои от сервитъорите избягват Суки и Бари, както и Суки чува някакво недоволство и мисли за смърт в умовете на гостите на върколака-вампир от предишната книга. Също така Суки научава от богигардовете на краля на Мисисипи, че са били наети, защото имало сведения, че братството на Слънцето ще се опита да направи някакъв атентат по време на конвента. Суки е събудена рано сутринта от мислите на Бари и когато се срещат и той и споделя, че е чул мисли за конспирация и атентат от някой, тя се досеща, че куфарите по апартаментите, и празните ковчези в мазето на хотела са бомби и сградата ще пламне и рухне. Суки събужда адвоката на кралицата и му разказва, вдигат хотела на крак като включват противопожарната аларма и хората започват да се евакуират, но вампирите са бепомощни, защото спят. Бомбите започват да избухват, адвоката отива да се погрижи за кралицата, а Суки отива в стаята на Ерик и Пам и успява да събуди Ерик, защото е по-стар вампир и няма нужда от толкова сън. Двамата успяват да евакуират Пам в ковчега й, скачат през прозореца, докато сградата се рухва, и понеже Ерик може да лети, се спасяват като плавно се призимяват. Навън, на дневна светлина вампирите почват да изгарят и Суки и спасителните екипи трескаво започват да покриват и завиват вампирите. Кралицата на Луизияна е спасена, но краката са й откъснати и не се знае дали ще й израстнат пак, а в суматохата, Суки намира Андре и Куин и сестра му наблизо. Суки и Бари обединяват силите си, за да намерят останалите живи хора под развалините, и пожарникарите рабират за таланта им. Двамата ги хваща страх да не би някоя държавна агенция да ги принуди да работят за нея и след приключване на спасителните работи, се крият в мотел и гледат да не оставят следи след себе си, по които могат да бъдат идентифицирани и намерени. Куин казва на Суки, че ще трябва да се върне в родното си място и да се погрижи за сестра си известно време. Суки се прибира в Луизиана и си спомня, че е видяла как  Куин  пронизва Андре с дървен пръти че го е направил заради нея.

# 422
  • София
  • Мнения: 412
staro-novo , а Ерик как така започна да лети ?
 Peace

# 423
  • Мнения: 1 558
staro-novo , а Ерик как така започна да лети ?
 Peace


ББ Още в S02E11 го показаха да лети.След като говори със Сам и полетя да говори с кралицата.Децата бяха много впечатлени Peace

# 424
  • Мнения: 21
staro-novo , а Ерик как така започна да лети ?
 Peace


ами аз съм забравила да отбележа, че още в предишните книги беше споменато- Суки го видя един-два пъти на прозореца си в болницата или в една хотелска стая- веднъж само я гледаше и й се хилеше, а другия път иска разрешение да влезе от там, вместо през вратата... но не мислех, че е важно- Суки казва по едно време в книгите, че понякога вампирите имали дарба, и това била неговата

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 16:36 от staro-novo

# 425
  • София
  • Мнения: 412

ББ Още в S02E11 го показаха да лети.След като говори със Сам и полетя да говори с кралицата.Децата бяха много впечатлени Peace
Ааа, може, аз съм си оставила 11 серийка да си я гледам с последната за по-голям ефект  Joy
 Peace

# 426
  • Мнения: 1 558
iga съжалявам,че го казах ooooh! Не знаех,че не си го гледала Confused

# 427
  • София
  • Мнения: 412
TraYkovA, няма проблеми , аз и без това си чета бялото, пак ще ми е интересно  Crazy
 Peace

# 428
  • Мнения: 21
забравих да отбележа, че по книгата не е "лети като Супермен", ами "левитира".. аз си го представям просто като издигане над земята или спускане от височина...според мен иначе се движи по конвенционалния,вампирски начин по земята, Mr. Green

# 429
  • Мнения: 1 558
забравих да отбележа, че по книгата не е "лети като Супермен",

Честно казано като го видях как излетя и аз направих аналогия със Супермен ooooh! hahaha

# 430
  • Варна
  • Мнения: 2 942
забравих да отбележа, че по книгата не е "лети като Супермен",

Честно казано като го видях как излетя и аз направих аналогия със Супермен ooooh! hahaha
То беше направо все едно е с ракета ускорител  Joy

# 431
  • Мнения: 0
Здравейте на всички  Praynig
Много ми харесва сериалчето и ми се иска да си купя книгите,но на български(ако ги има де) Rolling Eyes Бихте ли ми казали откъде мога да си ги поръчам...Обиколих всички книжарници в града си и след като се убедих,че ги нямат се допитах до чичко Гогъл  Laughing ,но никъде не ми излизат Cry Много0о0о0о съм ви благодарна   bouquet !!!

# 432
  • Мнения: 1 558
Няма ги преведени на български за съжаление Rolling EyesИма ги само на руски и английски Peace

# 433
  • Мнения: 21
Не само, че ги няма, ами май не си заслужават да се превеждат, а може би и купуват... прочети назад в темата резюметата и коментарите как сериала е по-добър вариант Peace

# 434
  • София
  • Мнения: 351
Дами имам един въпрос в този кадър http://img521.imageshack.us/img521/4880/tb211.jpg като че ли на Суки и почерняват очите ? Дали в следващия епизод няма да я дадат да прави секс с някой ?

Общи условия

Активация на акаунт