майки студентки

  • 67 679
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
ами по новините казаха,че майките на които децата им например са както в твоя случай ще получат само пари до оставащите месеци до 1 год,т.е. 1 месец както е в твоя случаи,а иначе и мен ме интересува кой ще ги дава тези пари  newsm78,ако някоя мама има повече инфо да пише

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
Тази помощ ще се отпуска по Закона за семейните помощи за деца, а те се изплащат от Дирекциите "Социално подпомагане".

# 17
  • Мнения: 4 181
Момичета, закона е приет само на 1-во четене.
Трябва да се приеме и на 2-ро четене и след това да се измени Правилника по прилагането му, за да се предвиди ред за изплащане на помощите.

Обещах, че ще ви пиша когато има окончателна информация  Peace

# 18
  • Мнения: 267
Момичета, закона е приет само на 1-во четене.
Трябва да се приеме и на 2-ро четене и след това да се измени Правилника по прилагането му, за да се предвиди ред за изплащане на помощите.

Обещах, че ще ви пиша когато има окончателна информация  Peace
ами защо тогава днес по всички медии пускат мухата,че уж е прието  newsm78

# 19
  • Мнения: 106
Все пак предстоят избори, щом тепърва е прието, значи може и към края на годината да се уредят нещата, което значи, че доста майки ще изпуснат, както и аз. Поне ще има и много, които ще се облагодетелстват Sad.
 За съжаление парите не са чак толкова много, че да си струва да правиш друго детенце заради тях  Joy. Ако беше някоя по-крупна сума 50-100 хиляди можеше и да се замисля  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 181
Момичета, слушайте внимателно новините. Прието на 1-во четене
Всеки закон има 2 четения. Пак повтарям след приемане на 2-ро четене ще се приеме правилник за прилагането.

Pamu4kata не се притеснявай, ще си получиш парите със задна дата от 1.01.2009г  Peace


п.с. Мисля, че сдружението е доказало многократно че често сме по-достоверен източник на информация от новините по отношение на въпросите свързани с майчинството   Wink

# 21
  • Мнения: 106
Еми дано да стане Simple SmileSimple Smile Вярвам, че сте по-достоверен източник, така че остава единствено да чакаме Simple Smile

# 22
  • Мнения: 267
 Praynig Praynig дано и аз ще чакам

# 23
  • Мнения: 165
Момичета аз не съм много наясно с доста неща и тук ми се иска да си задам въпросчетата.Ако имам примерно 5 месеца трудов стаж и осигуровки съответно, имам ли право на съответната сума или в момент в който имам осигуровки за няколко месеца автоматично отпадам?
Друго,което искам да знам е.Държавните изпити са ми септември,термина октомври? В такъв случай как стоят нещата

# 24
  • Мнения: 106
Не знам дали мога да съм ти от помощ, но в статията пишеше, че няма значение дали си осигурен или не, пари ще се дават - на мен също ми се плащат осигуровките, заради майчинството. Вероятно ако си вземеш държавния изпит /което ти го пожелавам/ до октомври /когато ще се появи бебчето няма да се водиш студентка вече, така че едва  ли ще вземеш парички /все пак това е мое мнение/

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408
Момичета аз не съм много наясно с доста неща и тук ми се иска да си задам въпросчетата.Ако имам примерно 5 месеца трудов стаж и осигуровки съответно, имам ли право на съответната сума или в момент в който имам осигуровки за няколко месеца автоматично отпадам?
Друго,което искам да знам е.Държавните изпити са ми септември,термина октомври? В такъв случай как стоят нещата

Подробности още не са приети, но в твоя случай, ако се дипломираш ти няма да си студентка редовно обучение и няма как да се възползваш от приетите месечни помощи за студентките.

# 26
  • Мнения: 267
Аз днес ходих до социалните да си взимам едни др помощи и питах за тези пари,казаха ми,че скоро изобщо нямало да стане,просто така го коментирали преди изборите и в близко време да не се надяваме  smile3518 , а аз по програма трябва да се дипломирам юни,май нарочно ще отлагам до др година, да се вредя за паричките  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 106
Хахахахахаха ти си лесна - ще отлагаш дипломирането - бебчето ти не е родено още - да ти е живичко и здравичко - дано да хванеш паричките, ами ние, които сме на средата на студентсването, ама дечицата ни са попреминали годинката Simple Smile - ще пием една студена вода и готовооо. Най-добре да не гадаем какво ще се случи, не се знае може да се приеме по с време  Peace

# 28
  • Мнения: 267
Хахахахахаха ти си лесна - ще отлагаш дипломирането - бебчето ти не е родено още - да ти е живичко и здравичко - дано да хванеш паричките, ами ние, които сме на средата на студентсването, ама дечицата ни са попреминали годинката Simple Smile - ще пием една студена вода и готовооо. Най-добре да не гадаем какво ще се случи, не се знае може да се приеме по с време  Peace
Това е многго гадно,за такива като вас,които няма да могат да получат това,което им се полага  Weary,абе какво да говорим,управници,нищо не можем да чакаме от тях  #2gunfire

# 29
  • Мнения: 106
Нищо де Simple Smile За второто детенце ще запиша едно висше фиктивно, колкото да взема на държавата паричките и така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт