Бременни в Германия

  • 12 320
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Bobbylein
Здравейте (бъдещи) майчета,
да ви се похвалим, вчера бяхме с бебка на U3
Наддали сме похвално добре - вече сме 4420 гр. и 53 см (почти 1500 гр. за 6 седмици)
Прегледаха ни основно:
зрение, слух, рефлекси, ставите с ултразвук, как си държи главата, дадоха ни пак витамин к, дали е подсечена, как е изцяло кожата на беба.
Във всичко сме първенци Laughing  Laughing  Laughing
Изцяло останахме доволни от вниманието което ни обърнаха, не ни останаха неотговорени въпроси.

Вчера за пръв път излезнахме с Леа в кенгурото на пазар. Вече е голям любопитко и хитруша:lol: С голям интерес и кротко разглеждаше магазина докато дойде време да се наредим на опашката. И поне и стана скучно ревна гръмогласно. Естествено ни пуснаха веднага най-отпред. Докато минем на касата, млъкна и заспа доволно. Смяла съм се с глас.

Хубави новини, много сте сладки. Simple Smile И големи хитруши, много ме раzвесели. Wink

# 61
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Bobbylein
Привет 6о6i,
Как е твоето бебче, расте ли коремчето?  Grinning

За Nachsorgehebamme не се притеснявай и аз като теб в последния момент се организирах.

Как си с концентрацията на работата? Аз в 7. месец напълно отказах Stuck Out Tongue  и все още ме държи...

Поздрави и на теб


Привет!
Много сте сладки, и аз видях снимките  Grinning Да сте живи и здрави.
Ми да, коремчето расте, бебко ритка и много му се радвам. Най-после се записах на Geburtsvorbereitungskurs, от края на октомври е. Интересно ми е какво ще ни правят там  Wink
В работата някой път заспивам на стола пред компютера, направо ми се затварят очите. Но още малко-около месец и половина остана  Laughing
Приятно растене на вас!
Поздрави от Бон!

# 62
  • Germany
  • Мнения: 224
Zdraveite momi4eta!
4ak sega vigdam 4e temata e premestena i ima nov forum. ina4e bih se vkliu4ila po-rano. Okaza se 4e naistina sam bremenna. zasega vsi4ko varvi dobre. v 16 sedmica sam ( po4ti 17). moge bi sledvashtiq mesec ste razbera pola na bebeto, ako se vigda. Na batkoto praznuvahme vtoriq rogden den. oste ne moga da si predstavq kak ste e sama s dve deca. kato go zapisvahme za detska gradina za sledvashtata gradina na vsqkade ni pitaha ako nie ne mogem da go vzememe da dadem koordinati na blizki koito da se pogrigat i...se okokorvaha 4e nqma takiva.
No drugo stqh da vi pitam. Ot kade si kupihte sutieni za bremenni i karma4ki? Az ne sam dovolna ot tiq koito si bqh vzela pri parvata bremennost. sega iskam po-hubavi, no vigdam takiva samo v katalozite i me e strah da pora4am taka. iska mi se parvo da probvam.
vigdam 4e ste mi otgovorili i za spisaka s hebammetata. imam edna poznata, bremenna 10 sedmici predi men, ta tq ima lista za taq godina, a moge i ot bolnicata da go vzema. 4udq se oba4e akusherkata ot bolnicata v koqto ste ragdam li da bade ili sashtata koqto idvashe parviq pyt?!kakvo ste mi prepora4ate? kakvi sa predimstvata ako sashtata akusherka prisastva i na ragdaneto? samo za moe uspokoenie li.
kazaha mi i 4e sled 20 sedmica moga da se pointeresuvam za prenatalnite kursove i eventualno da se zapisha, taka 4e mi e malko rani4ko oste. ne znam samo kak ste hodq s batkoto i dali moge s deca?!
pozdravi

# 63
  • MUC
  • Мнения: 571
Здравей Калина,
хубава новина, честито и лека бременност Laughing  Laughing  Laughing
Колкото до детската градина, така е, понякога е много трудно да се получи място. Аз поне ще тръгвам на работа от октомври, но само 3 дни седмично, ще я давам евентуално на Tagesmutter, цените са 1- 3 евро на час и всичко минава през Jugendamt-a. Това е вариант, докато дойде някоя баба Grinning
За сутиените, аз си взех на Triumph. Тук им е централата за Германия и имат Hausverkauf и е доста по изгодно Wink
Сутиени има в Rossmann, Müller, бебешорските магазини. В повечето магазини можеш да ги пробваш.
Това от мен за сега
Поздрави Laughing

# 64
  • Мнения: 2 567
Здравей калина,
май само ние двете с теб сме бременните в Германия  Grinning . Радвам се, че при теб всичко протича добре.
И аз се чудя още за акушерката, искам да си взема за Geburtsnachsorge от болницата, но те за съжаление не правят и  Vorsorge сега по време на бременността. Мислех,че това ще е най-добрият вариант, затова сега съм се замислила и аз по този въпрос.  Confused: А на курс тръгвам края на октомври, свърша 2-3 дни преди термина ми, така че може и да поизпусна някой урок.  Grinning
На теб предписан ли ти е йод? Чувам тук от приятелки, че са взимали, а мойта лекрка ми предписа само фолио и магнезий.

Леко бременеене по-натам  Grinning
6o6i
28ма седмица  :B-fly:

# 65
  • Germany
  • Мнения: 224
Zdravei 6o6i,
ami moeto folio e s 400mg Folsäure i 200mg Iodid, a magnezii pih samo v na4aloto ponege imah malko problemi i leko mi prokarvq okolo datata na menstruaciqta mi.
smqtam 4e ako ima nugda i lipsa v regiona na Iod, te ste ti go predpishat. az si kupuvam i sol obogatena s iod i folsäure, ne 4e ot neq 4ovek izqgda koi znae kakvi koli4estva:)))
leka bremennost

# 66
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Здравей Калина,

честита бременност. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Пуснах ти Лично съобщение.

# 67
Privet i ot men!
Na bude6tite i nastoja6ti mami ot Germany pogelavam leko bremeneene,mnogo zdrave i usmivki Grinning  Grinning  Grinning

bobylein,kak e malkata princesa??? Grinning Slu6ka li? Grinning
Surde4ni pozdravi ot nas! Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 938
Zdraveite mami,
kakto pisah veche sme v Germania ot 2 sedmici. V momenta sam v Stade (do Hamburg). Ako ima mami nablizo, obadete se. Po cyal den sam svobodna, mojem da se vidim. Po savet na Boby posetih nyakolko magazina i imah kusmet da ucelya namalenie v Baby Waltz (Freiburg) i v Baby1One. Super izgodni ceni - napr. 4 pamuchni bodita s dalag rakav za 4.5 ?, gatirizoni 100% pamuk za 5, kosmonavt za 20. E, ne ustoyah na izkushenieto za nyakoi komplekceta po 25-30  Laughing Nakupila sum i komlpect charshafcheta s baldahin za 50 i imashe namalenie na olekoteni vazglavnicka i odealo - za okolo 60. Daite idei ako oste nyakade ima namalenia. Ste sum tuk do ponedelnik.

# 69
  • Мнения: 151
Здравейте и от мен,
сега прочетох въпроса на 6о6и за йода та да споделя и аз: на мен докторът ми каза да си купя йод на таблетки. Аз се помайвах 2-3 седмици, но днес си купих. Има разни видове повечето са смесени с други витамини. На мен ми дадоха kaliumjodid - с 200 миkрогр. йод, но май по-добре да питам пак дали е правилно.
А иначе как са бебоците ви? Моито много рита и не ми дава да спя - от един месец спя по 3-4 часа и това е.

# 70
  • Мнения: 2 567
Здрасти Мери,
аз понеделник съм на лекар и ще поставя въпроса за йода. Предпочитам вместо с хапове да го компенсирам с храна, но не знам, дали ще е възможно.
Нашият бебо е по-спокоен, ритка през деня и през нощта като стана до тоалетна, но засега се понася.  Grinning . Сега съм 29та седмица., може да се зсили после, не знам....
Нямам търпение да го видя понедлник на прегледа, после ще ви докладвам  Wink
Лека вечер!

# 71
  • MUC
  • Мнения: 571
Eто ви малко четово за йода
http://www.jodmangel.de/

а също и за гестционния диабет
http://www.gestose-frauen.de/

Леко бременеене момичета Grinning  Grinning  Grinning
Поздрави от мен и бебка Леа

# 72
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Цитат на: 6o6i
Здравей калина,
май само ние двете с теб сме бременните в Германия  


Не сте Wink   Simple Smile ама аз май съм най-прясната засега Simple Smile

# 73
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: 6o6i
Здравей калина,
май само ние двете с теб сме бременните в Германия  


Не сте Wink   Simple Smile ама аз май съм най-прясната засега Simple Smile

Прекрасна новина.  Simple Smile Честита бременност pepelyashka.

# 74
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Цитат на: rosa

Прекрасна новина.  Simple Smile Честита бременност pepelyashka.

Благодаря! Ще се радвам на всеки съвет от по-напредналите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт