Страх от забременяване

  • 7 100
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Попитай гинеколога си, които противозачатъчни са най-подходящи за теб. Чувството ми е познато. Преживяла съм го.

# 16
  • Мнения: 2 110
Направи си консултация с гинеколог , да ти направи изследваня и да ти каже какви хапчета са добри за теб. Аз пия вече повече от 10 години антибебе,много съм доволна.
 Имам две планови бременности.
А, относно страхът ти може би ,ще имаш нужда от психотерапевт.

# 17
  • Мнения: 1 354
Потърси специалисти - гинеколог и психолог  Peace Страхът няма да ти позволи да се насладиш на моментите с любимия  Confused Ползвай няколко метода за предпазване ако трябва въпреки, че едва ли има нещо 100 % сигурно  Confused


 Peace
съгласна съм

# 18
  • Мнения: 9 973
чак такъв панически страх не съм имала,но явно още не ти е дошъл момента да станеш майка.Успокой се и мисли по-позитивно.В крайна сметка лекар също може да помогне

# 19
  • Мнения: 179
Може би просто си отговорен човек, може би си възпитана консервативно /не го казвам в негативен смисъл/.
Склонна ли си да поемаш рискове в други области от живота си? Стремиш ли се винаги да постъпваш правилно?
Не че ми дължиш обяснение, хубаво е сама да си отговориш.

# 20
  • Мнения: 2
Аз съм на 19 години и повярвай никога не сме се пазили с приятеля ми, освен първият път.Не съм правила аборт. Всека жена се е притеснявала от това да не забремнее, по едно или друго време от живота си. Но ти го превръщаш в мания, недей си усложнява живота повече, той е достатъчно сложен. Просто се отдай на удоволствието. Каквото ти е писано, това ще стане.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм имала подобни страхове Thinking
Винаги съм пиела противозачатъчни и издънки не е имало.

# 22
  • Мнения: 1 080
И аз съм изпитвала подобни страхове преди време.
Наистина незнам дали нещо може да ти помогне - освен да поговориш със специалист.
И аз незнайно защо изпитвах ужасяващ страх от забременяването, докато не срещнах сегашния ми мъж - от тогава нататък живота ми стана по - приятен, отпуснах се и вече не се отдавах толкова на тези си страхове, даже започнах да мисля за бебе.
И твоето време ще дойде.

# 23
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите!

# 24
  • Мнения: 6 274
Я се поуспокой и се наслаждавай на живота...и секса Wink
Щом се пазите няма какво толкова да се пакникьосваш...ако ще ти е по-спокойно - пий хапчета.
Точно така...
Никога няма 100% сигурност, но пък вероятността е много малка, особено ако използваш "комбиниран" начин за предпазване от забременяване...
Т.е. два начина - единият са хапчетата, а другият презервативите...

# 25
  • Мнения: 2 448
Разбирам те напълно, защото донякъде и аз изпитвам подобен страх, не защото съм твърде млада за деца, а защото вече имам и не искам друго. Не съм и първа младост, че да пия и хапчета, доста дълго време съм била на тях. В твоя случай мисля хапчета с презерватив е комбинация, при която ако забременееш ще трябва да го сметнеш за знак от съдбата, че ти е дошло времето.  Simple Smile
От както съм родила секс без презерватив не съм правила точно по тази причина. Ако случайно се скъса (случвало ми се е, за изхлузване не говоря, това не знам дори как става, само съм чувала, че имало такива случаи) хапчета за след това и друг избор нямам.

# 26
  • Мнения: 6 365
Цитат
почти всеки път съм ползвала предпазни мерки

Като за начало почни да ползваш мерки всеки път. Онова "почти сигурното" го чакам да се роди през април:)

Пробвай два метода- презерватив и спермицид, презерватив и хапчета.

# 27
  • Мнения: 1 305
Консултирай се с гинеколог и може би той ще ти каже как най добре, и сигурно ще можеш да се предпазиш. А както са казали и другите с презервативи и хапчета ще си по спокойна  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 830
Напълно ми е познато чуството! Парадоксалното при мен е че това чуство се появи след като родих двете си деца (и двете напълно планирани, за първото дори ни трябваха 4-5 месеца, докато стана)
Имай предвид, че основната причина за психологическата фригидност е страхът от забременяване. Проблема може да ескалира.
Пиши на лични, ако искаш.

# 29
  • Мнения: 1 763
И аз го имах този страх преди, имам го и сега, защото в момента не искам второ дете. Е, не е чак параноя, но все пак... Ползвала съм комбиниран метод за предпазване, пила съм хапчета. За повече от 10 години водене на полов живот не съм забременявала непредвидено. Така че има начин да се предпазваш, не се притеснявай толкова.

Общи условия

Активация на акаунт